0

ماجرای کارگران و زنان فیلیپینی در کویت و

 
namet5
namet5
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 1762
محل سکونت : بوشهر

ماجرای کارگران و زنان فیلیپینی در کویت و

تجاوز جنسی کویتی‌ها به زنان کارگر فیلیپینی!

خلیج فارس: فیلیپین روز جمعه اعزام نیروی کار به کویت را در پی دریافت گزارش هایی در مورد آزار و مرگ اتباع کارگر خود تعلیق کرد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل ازایرنا؛ «سیلوستره بلو» وزیر کار فیلیپین گفت که اعزام نیروی کار این کشور به دلیل انجام «تحقیقاتی درباره علل مرگ شش هفت نفر از کارگران فیلیپینی خارج از کشور» متوقف شده است.

بنا بر ارزیابی وزارت خارجه فیلیپین، بیش از 250 هزار فیلیپینی در کویت حضور دارند که عمدتا در خانه های شهروندان کویتی کار می کنند. کارگران فیلیپینی زیادی در امارات، عربستان و قطر نیز حضور دارند.

بلو اطلاعاتی درباره زمان مرگ شهروندان فیلیپین ارائه نداد یا به مورد خاصی اشاره نکرد.

«رودریگو دوترته» رئیس جمهوری فیلیپین که در میان فیلیپینی های خارج از کشور محبوبیت زیادی دارد، روز پنجشنبه گفته بود که به ممنوعیت اعزام کارگران این کشور به کویت می اندیشد زیرا فیلیپین اخیرا «چهار زن را از دست داده است.»

وی افزود که از آزار جنسی زنان فیلیپینی اطلاع یافته و آن را با دولت کویت مطرح کرده است. دوترته گفته که به کویت اعلام کرده است که این مساله «دیگر قابل قبول نیست.»

بیش از 2.3 میلیون فیلیپینی خارج از کشور کار می کنند. این نیروی کار ماهانه بیش از دو میلیارد دلار از درآمد خود را به فیلیپین می فرستد.

دوترته گفت که وی نمی خواهد با کویت وارد مشاجره شود و به رهبران آن احترم می گذارد اما تاکید کرد که باید اقداماتی برای جلوگیری از سوءاستفاده از این کارگران انجام شود.

وی افزود: بسیاری از زنان خودکشی می کنند. آنها مدعی هستند که مورد آزار، هم جنسی و هم به طور کلی، قرار گرفته اند.

جمعه 29 دی 1396  11:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها