0

هر چه دل ها با مهدویت بیشتر آشنا شود، برای دنیا و پیشرفت ما بهتر است

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

هر چه دل ها با مهدویت بیشتر آشنا شود، برای دنیا و پیشرفت ما بهتر است

به گزارش گروه مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان: در کتاب «ما منتظریم؛ خورشید مهدویت در منظومه فکری حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی» به اهتمام حسن ملایی آمده است:

 

نَفس وجود این پشتوانه عظیم(مهدویت)، هر انسانی را چنان مستحکم می کند که می تواند در همه میدان های دشوار وارد شود. اساس قضایای دنیا هم همین است. در هر جایی که شما می بینید ملتی، جمعیتی، جبهه ای پیروز شده، اساس اش همان استحکام درونی است. ظواهر، جسم، سلاح...، همه ابزار و وسیله اند. مهم این است که آن کسی که باید این ابزار را به کار ببرد، کیست. اگر او یک انسان بااراده، مصمم، آگاه، با روحیه باشد پیروز می شود.(1)

 

تکامل دهنده روح

اول، از جهت معنوی و روحی و تقرب الی الله و جهات تکامل فردی انسان است. کسی که اعتقاد به این مساله دارد، چون با مرکز تفضلات الهی و نقطه اصلی و کانون اشعاع رحمت حق، رابطه ای روحی برقرار می کند، توفیق بیشتری برای برخورداری از وسایل عروج روحی و تقرب الی الله دارد. به همین خاطر است که اهل معنا و باطن، در توسلات معنوی خود، این بزرگوار را مورد توجه و نظر دائمی قرار می دهند و به آن حضرت توسل می جویند و توجه می کنند. نفس پیوند قلبی و تذکر و توجه روحی به آن مظهر رحمت و قدرت و عدل حق تعالی، انسان را عروج و رشد می دهد و وسیله پیشرفت انسان را-روحا و معناً- فراهم می کند.

 

این میدان وسیع است. هرکس که در باطن و قلب و دل و جان خود، با این بزرگوار مرتبط باشد، بهره خودش را خواهد برد. البته، توجه به کانون نور، باید توجه حقیقی باشد. لقلقه زبان در این زمینه تاثیر چندانی ندارد. اگر انسان، روحا متوجه و متوسل شد و معرفت کافی برای خود به وجود آورد، بهره خودش را خواهد برد. این یک میدان فردی و تکامل شخصی و معنوی است.(2)

 

عامل خودباوری

امام مهدی(عج) ذخیره امید بشریت است. اگر این امید در دل انسان وجود داشته باشد، به نظر او قدرت نمایی صوری قدرتمندان، پوچ و حضور قدرتمندانه آنها در عرصه های بازیگری جهانی در خور استهزاءخواهد آمد؛ حقیقت قضیه هم همین است.(3)

 

رمز پیشرفت

هرچه دل ها با مقوله مهدویت آشنا شود و انس پیدا کند و حضور آن بزرگوار برای ما، ما مردمی که در دوران غیبت هستیم، محسوس تر شود و بیشتر حس کنیم و رابطه بیشتر داشته باشیم، این برای دنیای ما و برای پیشرفت ما به سمت آن اهداف بهتر خواهد بود.(4)

یکی از خصوصیاتی که در حقیقت انتظار گنجانده شده است، این است که انسان به وضع موجود، به اندازه پیشرفتی که امروز دارد، قانع نباشد، بخواهد روز به روز این پیشرفت را، این تحقق حقایق و خصایل معنوی و الهی را در خود، در جامعه بیشتر کند.(5)

او، در میان مردم حضور دارد و مردم با توجه به توسل به او، انشاالله راه رشد و هدایت و فتح و پیروزی را به دست خواهند آورد.(6)

 

پی نوشت ها:

1.سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و مرکز تخصصی مهدویت قم،20/2/1382

2.بیانات در جمع اقشار مختلف مردم در روز میلاد پربرکت حضرت ولی عصر(عج)،17/10/1374

3.بیانات در مراسم تحلیف و اعطای سردوشی در دانشگاه افسری امام علی(ع*، 2/10/1383

4.بیانات در جمع اساتید و فارغ التحصیلان مرکز تخصصی مهدویت، 18/4/1390

5.همان

6.بیانات در جمع اقشار مختلف مردم در روز میلاد پر برکت حضرت ولی عصر(عج)،17/101374

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

جمعه 29 دی 1396  8:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها