0

درود خدا بر عبّاس، فرزند پاک امیرمؤمنین!

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

درود خدا بر عبّاس، فرزند پاک امیرمؤمنین!

امام صادق(ع) فرمودند: هر گاه خواستى زیارت کنى قبر حضرت عبّاس بن على(ع) را که در کنار شط فرات و در مقابل جابر قرار دارد پس بر در سقیفه بایست و بگو:
درود خدا و درود فرشتگان مقرب و انبیاء مرسلش و درود بندگان صالح و نیکوکارش و درود تمام شهداء و صدیقین و پاکان و پاکیزگان در صبح و شام بر تو اى فرزند امیر المؤمنین!

شهادت مى‏دهم که تو تسلیم فرزند نبى مرسل و سبط برگزیده پیامبر و راهنما و عالم و جانشین مبلّغ و مظلوم ستم دیده بوده و او را تصدیق داشته و در مقام وفا و خیر خواهى او بودى پس خدا از طرف رسولش و امیر المؤمنین و حسن و حسین صلوات اللَّه علیهم اجمعین بالاترین پاداش‏ها را به تو داده و به واسطه صبر و بردبارى که در این راه نمودى و آزمایش و امتحانى که دادى و رنج و مشقتى را که متحمل شدى عالى‏ترین اجرها را نصیب، تو نماید.
 
پس خوشا به زندگانى آخرت تو، خدا لعنت کند کسى را که تو را کشت، و لعنت کند کسى را که به حق تو جاهل و ناآگاه بود و لعنت نماید کسى را که حرمت تو را نگاه نداشت و در مقام استخفاف تو برآمد و خدا لعنت کند کسى را که بین تو و بین آب فرات فاصله شد، شهادت مى‏دهم که تو مظلوم کشته شدى و شهادت مى‏دهم که خدا آنچه به شما وعده کرده است را عملى مى‏سازد.

اى پسر امیر المؤمنین به نزدت آمده‏ام در حالى که از سفر آمده‏ام، دلم تسلیم شما است، و خودم تابع و پیرو شما بوده، آماده‏ام براى یارى شما تا خدا حکم کند و او بهترین حکم‏کنندگان است.

پس آن کس که با شما است حتما با شما بوده نه با دشمنانتان، من به شما و رجعت شما ایمان دارم و به کسى که مخالفتتان را مى‏نماید و شما را کشته است کافر هستم، خدا بکشد گروهى را که با دست‏ها، و زبان‏هایشان شما را کشتند.

 
 
 
منبع: ابن قولویه، جعفر بن محمد، کامل الزیارات / ترجمه ذهنى تهرانى - تهران، چاپ: اول، 1377 ش. ص785.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

جمعه 29 دی 1396  7:29 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها