0

درمان اختلالات روانشناختی با نوعی ویتامین

 
fatemeh_75
fatemeh_75
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 10557
محل سکونت : اصفهان

درمان اختلالات روانشناختی با نوعی ویتامین

 

 

درمان اختلالات روانشناختی با نوعی ویتامین

طی بررسی های مختلف محققان، در زمینه اختلالات روانشناختی در کودکان، به نتایج جالبی در این زمینه دست یافتند. آنها دریافتند مصرف ویتامین دی تا حدود زیادی بر بهبود این اختلال و همچنین پیشگیری از بروز آن در کودکان تاثیر میگذارد. به تازه ترین یافته های این محققین در ادامه دقت کنید.

 

در پژوهشی که توسط محققان کشورمان انجام شده است، نقش ویتامین D در کاهش اختلال روان‌شناختی «کم‌توجهی/ بیش‌فعالی» در کودکان مورد مطالعه قرار گرفته است. به گزارش ایسنا، در این پژوهش ۸۵ نفر از دانش‌آموزان ۶ تا ۱۳ ساله مبتلابه اختلال کم‌توجهی/بیش‌فعالی مراجعه‌کننده به مرکز روان‌پزشکی خورشید وابسته به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، براساس تشخیص پزشک فوق تخصص روان‌پزشکی کودک و نوجوان، وارد مطالعه شده و در دو گروه (مداخله و بدون مداخله)، به‌مدت سه ماه تحت درمان مکمل ویتامین D قرار گرفتند. در این تحقیق قد و وزن کودکان اندازه‌گیری و ثبت شد. ظرفیت آنتی‌اکسیدانی، مالون دی‌آلدیید (ترکیبی برای اندازه‌گیری استرس در فرد) و آنزیم‌های کاتالاز و گلوتاتیون (نوعی آنتی‌اکسیدان) نیز در دو گروه اندازه‌گیری شد.

درمان اختلالات روانشناختی با نوعی ویتامین

نتایج این پژوهش نشان داد که پس از مداخله در گروه دریافت‌کننده ویتامین D در مدت سه ماه، توانایی آنتی‌اکسیدانی افزایش می‌یابد. این نتایج نشان می‌دهد که با افزایش ظرفیت آنتی‌اکسیدانی در بدن و همچنین کاهش مالون دی‌آلدئید، بدن به‌طور موثرتری با استرس مقابله می‌کند. هرچند در این تحقیق تغییر چشمگیری در کاتالاز و گلوتاتیون ایجاد نشده است. با توجه به بهبود وضعیت آنتی‌اکسیدانی در بدن به دنبال استفاده از مکمل ویتامین D، به نظر می‌رسد مصرف این ویتامین می‌تواند به بهبود مشکلات روان‌شناختی نظیر کم‌توجهی/ بیش‌فعالی کمک کند.

آفتاب آمد دلیل آفتاب     گر دلیلت باید از وی رخ متاب

پنج شنبه 28 دی 1396  9:17 AM
تشکرات از این پست
zahra_53
دسترسی سریع به انجمن ها