0

شرایط تحصیل در آلمان

 
legalapply
legalapply
کاربر جدید
تاریخ عضویت : دی 1396 
تعداد پست ها : 1
محل سکونت : tehran

شرایط تحصیل در آلمان

شرایط تحصیل در آلمان

آلمان کشوری است که از نظر شرایط تحصیلی در ردیف بالایی قرار دارد به طوری که بسیاری از افرادی که علاقه مند تحصیل در خارج از  کشور هستند معمولا آلمان را برای تحصیل انتخاب می کنند تحصیل رایگان در کشور آلمان یکی از مهم ترین دلایلی است که موجب جذب افراد جهت ادامه تحصیل در آلمان می شود. از دیگر دلایلی که دانشجویان این کشور را انتخاب می کنند می توان به کیفیت اموزش و بازار کار مناسب در المان  اشاره کرد.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل رایگان در آلمان

اگر شما قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان را داشته باشید هزینه های بسیار کمی را متقبل خواهید شد. دولت المان به دلیل ظرفیت های زیاد پذیرش دانشجو و موقعیت های فراوان شغلی امکان تحصیل رایگان در آلمان برای دانشجو های بومی و غیر بومی را فراهم کرده است. بنابراین اکثر دانشگاه ها در المان که به زبان المانی ارائه می شوند رایگان هستند اما ان دسته از دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی هستند هزینه های کمی را از دانشجویان دریافت می کند. لازم به ذکر است که تحصیل در اتریش،فرانسه و نروژ نیز رایگان می باشد.

 

آیا در کشور آلمان به دانشجویان بومی و غیر بومی اجازه ی کار داده می شود یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که در کشور آلمان به دانشجویانی که بومی هستند یعنی کشوری که زندگی می کنند عضو کشور های اتحادیه ی اروپا باشد محدودیتی جهت کار کردن ندارند در غیر این صوررت فرد می تواند به صورت پاره وقت در شرکت های خصوصی مشغول به کار شود که درامد در این کار ها به طور متوسط بین 8 تا 10 یورو می باشد. در بعضی از ایالات دانشجو اجازه ی کار به مدت180 ساعت در هفته را دارد.لازم به ذکر است که در تعدادی از ایالات نیز دانشجو فقط اجازه ی کار در ایام تعطیل را دارد. 

چهارشنبه 27 دی 1396  2:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها