0

سنت پیامبر(ص) چه کسانی را کفایت می کند؟!

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

سنت پیامبر(ص) چه کسانی را کفایت می کند؟!

سنت پیامبر(ص) چه کسانی را کفایت می کند؟!
 

 

به گزارش خبرنگار گروه مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان: آموزه های علوی و حکمت های ناب برجای مانده از ایشان نه فقط در عصر حیات ظاهری آن حضرت(ع) بلکه پس از آن و تا قیام قیامت بهترین نقشه راه برای رسیدن به حیات طیبه است؛ از این رو در ذیل یکی از این حکمت ها مرور می شود :

 

حضرت امیرالمومنین علی(ع) می فرمایند: «طُوبَى‏ لِمَنْ ذَلَّ فِی نَفْسِهِ، وَطَابَ کَسْبُهُ، وَصَلَحَتْ سَرِیرَتُهُ، وَحَسُنَتْ خَلِیقَتُهُ، وَأَنْفَقَ الْفَضْلَ مِنْ مَالِهِ، وَأَمْسَکَ الْفَضْلَ مِنْ لِسَانِهِ، وَعَزَلَ عَنِ النَّاسِ شَرَّهُ، وَوَسِعَتْهُ السُّنَّهُ، وَلَمْ یُنْسَبْ إلَى الْبِدْعَهِ؛ خوشا به حال آن کس که خود را کوچک می شمارد و کسب و کار او پاکیزه است و جانش پاک و اخلاقش نیکوست که مازاد بر مصرف زندگی را در راه خدا بخشش می کند و زبان را از زیاده گویی باز می دارد و آزار او به مردم نمی رسد و سنت پیامبر اکرم(ص) او را کفایت کرده بدعتی در دین خدا نمی گذارد.»

 

پیام: خود را خوار ساختن در برابر عظمت بی همتای خداوندی. انسان همیشه نیاز به خدا دارد. باید از راه حلال رزق و روزی به دست آورد که شایسته آن است. نیت پاک و عاری از نیت های فاسد یکی از اخلاق حسنه است. نفقه دادن و انفاق کردن از کارهای مقدس است. باید کم حرف زد و بیشتر به حرف ها گوش فرا دهیم. پایبندی به سنت خدا و رسول(ص) او باعث می شود که از آن فاصله نگیریم. نباید در دین خدا و سنت رسول(ص) او بدعت گذاشت که این خلاف شرع و حرام است.

 

*برگرفته از کتاب «حکمت های نهج البلاغه» نوشته حجت الاسلام «محمدرضا هادی زاده»

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

سه شنبه 26 دی 1396  10:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها