0

اضطراب، یک نشانه مهم ابتلا به آلزایمر

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

اضطراب، یک نشانه مهم ابتلا به آلزایمر

خبرگزاری مهر: دانشمندان می گویند با بررسی های انجام شده در مورد میزان اضطراب در افراد مبتلا به زوال عقل می توان چنین نتیجه گرفت که این پدیده نقش مهمی در ابتلا به آلزایمر ایفا می کند.

 


به گزارش نیواطلس، محققان آمریکایی در پژوهش های تازه خود به این نتیجه رسیده اند که تشدید میزان اضطراب در افراد مبتلا به آلزایمر از ۱۰ و حتی ۲۰ سال قبل از ابتلا به این بیماری قابل مشاهده است و با بررسی این الگوها می توان احتمال وقوع بیماری زوال عقل در افراد مسن را پیش بینی کرد.

بنابراین اگر پزشکان در بررسی های خود به این نتیجه برسند که میزان اضطراب در گذر زمان در فردی رو به افزایش است می توانند با دقت بالایی زمان و شدت ابتلای یک فرد به بیماری آلزایمر را پیش بینی کنند.

آنان بر این باورند که اگر علائم مربوط به تشدید اضطراب در افراد به سرعت شناسایی شود می توان برای مقابله با این روند تلاش کرد تا آسیب های وارده به سیستم عصبی شخص به حداقل برسد. در حال حاضر بزرگترین چالش بر سر راه درمان بیماری آلزایمر این است که بیماری مذکور بسیار دیر تشخیص داده می شود و در زمان تشخیص آسیب های غیرقابل بازگشتی به سیستم عصبی مغز وارد شده است.

پژوهشگران آمریکایی می گویند با بررسی میزان اضطراب می توان امیدوار بود که احتمال ابتلا به آلزایمر از یک دهه قبل در افراد کشف شود و از همان زمان برای بهبود و بازسازی شبکه عصبی مغز انسان اقدام شود.

این بررسی با مشارکت ۲۷۰ شهروند ۶۲ تا ۹۰ ساله در یک بازه زمانی ۵ ساله و از طریق اسکن مداوم مغز آنها صورت گرفته است.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

دوشنبه 25 دی 1396  9:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها