0

حیوانات دورگه را بشناسید + عکس

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

حیوانات دورگه را بشناسید + عکس

 

فتوشاپ کاران علاقه زیادی به ترکیب حیوانات و خلق یک گونه جدید دارند، اما این حیوانات دورگه کاملا واقعی هستند و شما را شگفت زده می‌کنند. بیشتر آن‌ها به صورت طبیعی در حیات وحش وجود ندارند و توسط انسان‌ها به وجود آمده و بحث و انتقاد زیادی هم برانگیخته اند. بیشتر این حیوانات در حالی که با موفقیت ترکیب شده اند، اما نابارور هستند، یعنی ادامه نسل یک نژاد دو رگه تنها با مداخله انسان امکان پذیر است. با پیشرفت هایی که در مهندسی ژنتیک و شبیه سازی به دست آمده فقط زمان می‌تواند آینده موجودات دو رگه جدید را مشخص کند. دراینجا با این موجودات عجیب و غریب بیشتر آشنا می‌شوید.

لایگر (Liger)، شیر نر و ببر ماده

اگرچه شایعاتی وجود دارد که لایگر‌ها به شکل طبیعی هم وجود دارند، اما تا آنجا که می‌دانیم آن‌ها فقط با مداخله عمدی انسان‌ها به وجود آمده اند. آن‌ها به سرعت بسیار بزرگ می‌شوند و بزرگترین گربه سانان جهان هستند. لایگرها از والدین خود هم بزرگتر هستند برخلاف تایگون‌ها که به اندازه ببر ماده هستند.

هرکول که بزرگترین لایگر جهان و بزرگترین گربه‌ای است که روی زمین زندگی می‌کند،  ۴۱۰ کیلوگرم وزن دارد. لایگر‌ها از شنا کردن که مشخصه ببرهاست لذت می‌برند و مانند شیر‌ها بسیار اجتماعی هستند. آن‌ها فقط در اسارت وجود دارند، زیرا زیستگاه والدینشان در طبیعت همپوشانی ندارد.
 
حیوانات دورگه را بشناسید 
 


تایگون (Tigon)، ببر نر و شیر ماده

آیا می‌دانستید که لایگر‌ها و تایگون‌ها هم تولیدمثل می‌کنند؟ به نظرتان نام فرزند آن‌ها چه خواهد شد؟
 
حیوانات دورگه را بشناسید 
 


زانکی (Zonkey)، گورخر و الاغ

زانکی یک نوع زبروید است که در موردش خواهید خواند.
 
حیوانات دورگه را بشناسید 
 


جگلاین (Jaglion)، پلنگ نر و شیر ماده

یک هیبرید کمیاب، این عکس‌ها از پناهگاه حیات وحش اونتاریو در کانادا گرفته شده اند.
 
حیوانات دورگه را بشناسید 
 


گیپ (Geep)، بز و گوسفند

یک حیوان نادر دیگر، زیرا فرزند بز و گوسفند معمولا مرده به دنیا می‌آید
 
حیوانات دورگه را بشناسید


خرس گرولار (Grolar Bear)، خرس قطبی و خرس گریزلی

این خرس‌ها «خرس پیزلی» هم نامیده می‌شوند و بیشتر در باغ وحش‌ها زندگی می‌کنند، اما موارد معدودی هم در طبیعت مشاهده شده اند.
 
حیوانات دورگه را بشناسید 
 


کوی ولف (Coywolf)، کویوت و گرگ

کویوت‌ها و گرگ‌های شرقی حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار سال پیش به دو دسته تقسیم شدند و قادر به تولیدمثل هستند. کوی ولف‌ها ویژگی‌های رفتاری زیادی دارند و از نظر اندازه بین گرگ و کویوت هستند.
 
حیوانات دورگه را بشناسید 
 


زبروید (Zebroid)، گورخر و هر اسب سان دیگر

داروین یکی از اولین کسانی بود که به زبروید اشاره کرد، یک حیوان یاغی که رام کردن آن دشوار است و از اسب مهاجم‌تر است. در بیشتر موارد، پدر یک گورخر نر است.
 
حیوانات دورگه را بشناسید
 

 
گربه ساوانا (Savannah Cat)، گربه خانگی و سروال

سروال یک گربه آفریقایی وحشی با گوش‌های بزرگ و اندازه متوسط است. حاصل جفت گیری گبه خانگی و سروال، گربه ساوانا می‌شود. گفته می‌شود این حیوان زیبا شبیه سگ است، از بازی لذت می‌برد، دمش را تکان می‌دهد و از آب نمی‌ترسد. آن‌ها بسیار گران هستند. این دورگه عجیب در میان پرورش دهندگان در اواخر قرن بیستم محبوب شد و در سال ۲۰۰۱ انجمن بین المللی گربه‌ها آن را به عنوان یک نژاد جدید ثبت کرد.
 
حیوانات دورگه را بشناسید
 


ولفین (Wholphin)، نهنگ شبه قاتل نر و دلفین پوزه‌بطری ماده

این دو حیوان در واقع متعلق به یک خانواده هستند، با این وجود هیبرید آن‌ها بسیار نادر است. تنها یک ولفین در اسارت وجود دارد که در پارک حیات دریایی هاوایی است.
 
حیوانات دورگه را بشناسید
 


بیفالو (Beefalo)، بوفالو و گاو

بیفالو‌ها دورگه باروری هستند که از سال ۱۸۰۰ وجود دارند و صمیمی‌تر از گاو هستند و هنگام چرا آسیب محیط زیستی کمتری وارد می‌کنند. متاسفانه در نتیجه پرورش، تنها چهار گله بوفالوی وحشی وجود دارند که با ژن گاو آلوده نشده اند. هدف اصلی از ترکیب نژاد و پرورش این جانور در صنعت گوشت های دامی است زیرا این نژاد دارای گوشت با کیفیت کم نظیریست که مورد توجه گله دارن آمریکایی قرار گرفته و ادغام نژاد شده است.
 
حیوانات دورگه را بشناسید


هینی (Hinny)، الاغ ماده و اسب نر

هینی کمی کوچکتر و همچنین کمیاب‌تر از قاطر است.
 
حیوانات دورگه را بشناسید 
 


نارلوگا (Narluga)، ناروال و بلوگا

این حیوان بسیار نادر است اگرچه اخیرا در اقیانوس اطلس مشاهده شده است.
 
حیوانات دورگه را بشناسید 
 


کاما (Cama)، شتر و لاما

کاما اولین بار در مرکز پرورش شتر در دوبی در سال ۱۹۹۸ و از طریق تلقیح مصنوعی به وجود آمد. هدف تولید یک حیوان با اندازه و استقامت شتر، اما با خوی همکاری و تولید پشم بیشتر بود.
 
حیوانات دورگه را بشناسید 
 

 
لئوپون (Leopon)، پلنگ نر، شیر ماده

این حیوان زیبا تنها در اسارت تولید می‌شود.
 
حیوانات دورگه را بشناسید 
 


مولارد (Mulard)، اردک وحشی و اردک مسکووی

این حیوان برای گوشتش تولید می‌شود و قادر به تولیدمثل نیست.
 
حیوانات دورگه را بشناسید 
 


زوبرون (Żubroń)، گاو و گاومیش اروپایی

این حیوان نسبت به بیماری قوی‌تر و مقاوم‌تر است به همین دلیل جایگزین مناسبی برای گاو به شمار می‌رود. اکنون تنها یک گله کوچک از آن در پارک ملی لهستان وجود دارد.
 
حیوانات دورگه را بشناسید 
 


دزو «Dzo»، یاک و گاو اهلی

این حیوان دورگه در تبت و مغولستان به خاطر گوشت و مقدار شیری که تولید می‌کند پرورش داده می‌شود. آن‌ها بزرگتر و قوی‌تر از گاو و یاک هستند. ژن هر دو حیوان در این منطقه آلوده شده است.
 
حیوانات دورگه را بشناسید 
 


ولفداگ (Wolfdog)، سگ و گرگ

در سال ۱۹۹۸ حدود ۳۰۰۰۰۰ هیبرید سگ گرگی در آمریکا (جایی که بیشترین جمعیت سگ‌های گرگی را دارد) زندگی می‌کردند که برخی منابع تعداد آن‌ها را تا ۵۰۰۰۰۰ محتمل می‌دانند. در اولین نسل دورگه ها، گرگ‌های خاکستری را اغلب با سگ‌های شبه گرگ مثل ژرمن شپرد، سیبرین هاسکی یا مالاموت آلاسکایی جفت می‌کردند تا ظاهر جذاب تری داشته باشند. از آنجا که سگ‌های گرگی از نظر ژنتیکی ترکیب گرگ و سگ هستند، ویژگی‌های رفتاری و فیزیکی آن‌ها را نمی‌توان با اطمینان پیش بینی کرد.
 
حیوانات دورگه را بشناسید 
 


قاطر (Mule)، الاغ نر و اسب ماده

اسب‌ها و الاغ‌ها دو گونه مختلف هستند و تعداد کروموزوم‌های آن‌ها هم متفاوت است. از ترکیب این دو گونه احتمال اینکه دورگه قاطر به وجود آید بیشتر از هینی است. همه قاطرهای نر و بیشتر قاطرهای ماده نابارور هستند. از این حیوان معمولاً به عنوان بارکش استفاده می‌شده‌ است. جثهٔ قاطر‌ها معمولاً از الاغ ها بزرگ‌تر بوده و سری بزرگ و کشیده با گوش‌های نسبتاً بلند دارد. توانایی جسمی و مقاومت آن در برابر بیماری‌ها به مراتب از الاغ بیشتر است.
 
 حیوانات دورگه را بشناسید

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

پنج شنبه 21 دی 1396  9:16 AM
تشکرات از این پست
nezarat_ravabet ali_81 majid68 fatemeh_75 nazaninfatemeh
دسترسی سریع به انجمن ها