0

پرسپولیس با علیپور به «لادسیما» می‌رسد؟

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

پرسپولیس با علیپور به «لادسیما» می‌رسد؟

پرسپولیسی ها در لیگ های کشوری، 9 بار آقای گل داشته اند.

 

به گزارش "ورزش سه"، علی علیپور در فصل جاری عملکرد بسیار خوبی داشته و در شرایطی که دیگر مهاجمان وضعیت خوبی را ندارند، اوست که در صدر جدول گلزنان یکه تازی می کند. علیپور تا اینجای کار 11 گل به ثمر رسانده و اگر محمد قاضی، محمد عباس زاده و... به خود نجنبند برای سومین فصل متوالی، آقای گلی در اختیار بازیکنی از پرسپولیس خواهد بود.

 

اما طارمی و علیپور تنها آقای گل های پرسپولیس نبوده اند. در سال1349 حسین کلانی موفق شد با 7 گل عنوان آقای گلی را به دست بیارود. فصل بعدی، حسین کلانی و مرحوم صفر ایرانپاک به صورت مشترک و با 11 گل آقای گل لیگ شدند.  سپس سه دوره استقلالی ها که آن زمان تاج نامیده می شدند، با گل های زنده یاد غلامحسن مظلومی به این عنوان دست یافتند و بعد از آن 15 سال سرخابی ها از رسیدن به آقای گلی بازماندند. (چند سال لیگ به دلیل جنگ با عراق تعطیل بود)

 

پس از این دوره طولانی، فرشاد پیوس در سال های 70 و 73 با 11 و 20 گل آقای گل فوتبال ایران شد. بازهم حسرتی نسبتا طولانی گریبان پایتخت نشینان را گرفت تا این که علی سامره در لیگ 79-80 بیشتر از همه گل زد.

 

علی دایی در لیگ 82-83 شانزده گل زد تا اولین آقای گل سرخابی در لیگ برتر برای پرسپولیسی ها باشد. بعد از دایی، عنایتی دو دوره متوالی این عنوان را با پیراهن استقلال به دست آورد تا آبی ها دست بالاتر را در این رقابت بگیرند.

 

در لیگ هفتم و همراه با قهرمانی پرسپولیس، محسن خلیلی آقای گل لیگ شد و فصل بعد، آرش برهانی به این مهم دست یافت. پس از برهانی بازهم سرخابی ها مهاجمی در قواره آقای گلی نداشتند تا این که طارمی در لیگ های پانزدهم و شانزدهم آقای گل شد و پرسپولیس را صاحب 9 آقای گل در ادوار مختلف لیگ کرد.

 

حال اگر علیپور بتواند این عنوان را به ارمغان بیاورد، پرسپولیسی ها یک دهگانه دیگر را نیز پس از ده قهرمانی در لیگ به دست خواهند آورد.


در زیر میبینید که تیم های مختلف چند آقای گل در لیگ داشته اند:

 

پرسپولیس: 9 بار
استقلال: 6 بار
ملوان: 4 بار
ذوب آهن، ابومسلم و تراکتورسازی: 3 بار
سپاهان: 2 بار
هما، شهباز، کشاورز، پلی اکریل، بهمن، شهرداری تبریز، صنعت نفت، راه آهن، فولاد و سایپا: 1 بار

دوشنبه 18 دی 1396  3:46 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها