0

طارمی، چهل و هفتمین لژیونر مستقیم پرسپولیس

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

طارمی، چهل و هفتمین لژیونر مستقیم پرسپولیس

به نظر می رسد مهدی طارمی را از این پس در پیراهن الغرافه خواهیم دید.

 

به گزارش "ورزش سه"، پس از کش و قوس های فراوان مهاجم جوان سرخ ها این تیم زردپوش را برای ادامه فوتبالش انتخاب کرد تا به جمع لژیونرهایی بپیوندد که مستقیم از پرسپولیس راهی تیم های خارجی شده اند. بازیکنانی که تعدادشان کم نیست و اعتبار بسیار خوبی نیز دارند.

 

طارمی چهل و هفتمین انتقال، چهل و سومین لژیونر!

 

در تاریخ باشگاه پرسپولیس، تاکنون 47 بازیکن به صورت مستقیم از پرسپولیس راهی تیم های برون مرزی شده اند که اولین آن ها مهدی عسگرخانی در سال 1353 و به تیمی کویتی بود. پس از او حسین فرکی، شاهرخ بیانی، ناصر محمدخانی، حمید درخشان، محمد پنجعلی، فرشاد پیوس، مرتضی کرمانی مقدم، کریم باوی، نادر میر احمدیان، دوباره درخشان و کرمانی مقدم، حسین شیر محمدی، محسن عاشوری، علی دایی، افشین پیروانی، کریم باقری، مجتبی محرمی، رضا شاهرودی، مهدی مهدوی کیا، مهرداد میناوند، رضا ترابیان، بهنام طاهرزاده، نیما نکیسا، علیرضا امامی فر، نادر محمدخانی، علی کریمی، پایان رافت، حامد کاویانپور، جواد کاظمیان، مهرداد اولادی، مهرزاد معدنچی، حسین کعبی، محمد پروین، امیر عابدزاده، علیرضا حقیقی، سیدجلال حسینی، مهرداد پولادی، محمد نوری، مهدی طارمی، رامین رضاییان، شهاب زاهدی، رضا کرملاچعب، سروش رفیعی از پرسپولیس ترانسفر شده اند و حالا طارمی برای دومین بار، به تیمی خارجی منتقل می شود.


19 انتقال به قطر؛ از جمله آخری!

 

تاکنون که طارمی قراردادش با این باشگاه را امضا نکرده، 14 پرسپولیسی به صورت مستقیم راهی قطر شده اند. اولین آن ها ناصر محمدخانی، شاهرخ بیانی و حمید درخشان بودند و آخرینشان پیش از طارمی، سروش رفیعی!


اروپایی های پرسپولیس 18 نشدند!

 

اما لژیونرهای اروپا رفته‌ی پرسپولیس تعداد کمتری هستند. البته همانطور که پیش تر گفته شد منظور بازیکنانی هستند که به صورت مستقیم به قاره سبز ترانسفر شده اند، وگرنه بازیکنانی نظیر علی کریمی، پس از حضور در امارات راهی بایرن مونیخ شدند. اولین انتقال سرخ ها به اروپا، نادر میر احمدیان در سال 69 و به لیگ مجارستان بود. 7 سال بعد از او باقری به بوندس لیگا رفت و راه قرمزپوشان را به لیگ های اروپایی باز کردند. از آن زمان تاکنون مهدی مهدوی کیا، مهرداد میناوند، رضا ترابیان، بهنام طاهرزاده، نیما نکیسا، علیرضا امامی فر، حسین کعبی، محمد پروین، علیرضا حقیقی، مهدی طارمی و رامین رضاییان (ریزه اسپور)، رامین رضاییان (اوستنده)، شهاب زاهدی و رضا کرملاچعب بازیکنان ترانسفر شده از پرسپولیس به اروپا بوده اند.


دهه 70 پر رونق ترین دوران انتقال بازیکن!

 

دو دهه قبل، بازار انتقال بازیکن به اروپا رونق بسیاری یافت و در همین دهه بازیکنانی نظیر دایی، باقری، عزیزی، مهدوی کیا و... راهی تیم های بزرگ اروپایی شدند. در این دهه، پرسپولیسی ها 17 انتقال داشتند و چیزی نزدیک به 2 ترانسفر در سال به تیم های خارجی را رقم زدند. در دهه 80 اوضاع خوب نبود؛ اما حالا بار دیگر وضعیت بهتر شده است. البته کیفیت انتقال ها مانند زمان گذشته نیست؛ اما در 6 سال گذشته از دهه 90، یازده پرسپولیسی لژیونر شده اند و طارمی دوازدهمی خواهد بود.

دوشنبه 18 دی 1396  3:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها