0

مراحل ياري یاران حضرت مهدی (علیه السلام)

 
salamat595
salamat595
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 19536
محل سکونت : مازندران

مراحل ياري یاران حضرت مهدی (علیه السلام)

1. پيش از قيام: در اين مرحله، ياران با حضور ميان مردم و تبليغات مناسب، آنان را از وضعيت نامطلوب موجود آگاه كرده و با معرفّي امام از يک سو و زيبايي هاي دوران انقلاب از سوي ديگر، آنان را براي پذيرش رهبر و خيزش در راستاي اهداف او آماده مي کنند.
2. هنگام قيام: ياران با حضور فعال در جريان قيام، سعي مي کنند حرکت مردم را کنترل کرده و با جهت دهي مناسب، آن را هماهنگ با اهداف انقلاب پيش ببرند.
3. پس از قيام: آنان با تلاشي خستگي ناپذير، براي تحقق اهداف انقلاب فعاليت مي کنند.

تعداد ياران
زماني که ياوران آماده بودند و خداوند اذن داد، ظهور، صورت مي پذيرد. امام جواد علیه السلام ضمن حديثي فرمود:
اجتَمعَ اِلَيهِ مِن اَصحابِهِ عِدَّةُ اهلِ بدر ثَلاثِمائَةَ و ثَلاثَة عَشَر رَجُلاً مِن اَقاصِي الاَرض و ذلِکَ قَولُ الله عَزَّوجَلَّ اَينَ ما تکوُنوُا يأتِ بِکُمُ الله جَميعاً اِن الله عَلي کُلِ شَيءٍ قَدير فَاِذا اجتَمَعَت لَهُ هذِهِ العِدَّة مِن اَهلِ الاِخلاص اَظهَرَ الله امره فَاِذا کَمُلَ له العقد و هُوَ عَشَرةُ آلاف رَجُل خَرَجَ بِاِذِّنِ الله عَزوَجَلَ؛
به سوي او اجتماع مي کنند به تعداد اهل بدر، 313 نفر از اطراف زمين و اين، معناي قول خدا است که هرکجا باشيد، خدا شما را مي آورد، همگي را؛ به درستي که خدا بر هرکاري قدرت دارد . هنگامي که براي او اين عده از اهل اخلاص جمع شد، خدا امر او را ظاهر مي کند؛ زماني که براي او عقد کامل شد و آن، گروه ده هزار نفري است، به اذن خدا خروج مي كند. (کمال الدين و تمام النعمه، ج2، ب37، ح2)
از اين روايت مي توان استفاده کرد ياران حضرت را سه گروه تشکيل مي دهند:
1. ياوران ويژه که 313 نفرند و با اجتماع آنان، ظهور به اذن خدا واقع مي شود.
2. ياوراني که حدود ده هزار نفرند و با اجتماع آنان، قيام و خروج به اذن خدا صورت مي گيرد.
3. ياوراني که در طول قيام، به صفوف سربازان حضرت ملحق مي شوند.
اين شرط، از شرايطي است که توسط انسان ها بايد محقّق شود. اکنون جاي اين سؤال است که آيا ياوران حضرت فراهم شده اند؟ آيا گروهي از انسان ها با ايجاد ويژگي ها و صفات ياران در جان خويش، خود را براي ياري و همراهي امام آماده کرده اند؟

یک شنبه 17 دی 1396  8:43 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها