0

/ آمد نیوز؛ از تحریک افکار عمومی تا کلاه برداری از حساب ایرانیان

 
ehsan007060
ehsan007060
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 10952
محل سکونت : خراسان رضوی

/ آمد نیوز؛ از تحریک افکار عمومی تا کلاه برداری از حساب ایرانیان

0
افشای ابعاد جدیدی از عملیات براندازی در ایران/ آمد نیوز؛ از تحریک افکار عمومی تا کلاه برداری از حساب ایرانیان

🔹با گذشت یک هفته از نا آرامی‌های شهرهای مختلف ایران که با هدایت برخی سرویس های اطلاعاتی عبری، عربی و غربی و ایفای نقش اپوزوسیون خارج نشین از اعتراض مردم به گرانی و اقتصاد به یک پروژه براندازی و اغتشاشات مبدل گشت ابعاد جدیدی از فعالیت شبکه تلگرامی آمدنیوز و تشکل های همراه و همکار افشا شد.
🔹به گفته یک منبع آگاه پس از شکست اقدامات اولیه و عملیات روانی گسترده این کانال تلگرامی که با هدف تحریک اقشار مختلف مردم و به خصوص قشر آسیب دیده اقتصادی صورت گرفت سران اپوزیسیون و سرویس های اطلاعاتی هادی فاز دیگری از پروژه براندازی را کلید زدند.
🔹این منبع آگاه با اشاره به آغاز مرحله جدیدی از کلاهبرداری گسترده این کانال تلگرامی که در پی شکست پروژه براندازی اجرا شده خبر از سرقت اطلاعات شخصی برخی کابران و انتقال این اطلاعات به سرورهایی در خارج از کشور داد.
🔹این اقدام از ۴۸ ساعت گذشته با فیلترینگ برخی نرم افزارهای پیام رسان در دستورکار آمدنیوز قرار گرفت.
🔹کانال مذکور اقدام به انتشار بدافزاری تحت عنوان فیلترشکن اختصاصی آمدنیوز کرده است که کاربر به محض نصب فیلترشکن آلوده به بدافزار فوق گشته و در ادامه تمامی شماره تلفن های ذخیره شده در تلفن همراه قربانی حذف  و به سرور هایی در خارج از مرزها ارسال می شود سپس بدون اطلاع کاربر برای تمامی مخاطبین گوشی یک پیامک حاوی لینک نصب بدافزار ارسال می شود  و در انتها تصویری با لوگوی آمدنیوز با محتوای ارسال کمک مالی به یک درگاه بانکی  همراه با ویبره ممتد بر روی صفحه تلفن همراه قربانی ظاهر می‌شود.
🔹در شرایط کنونی نمودار عرضه این قبیل نرم افزارها، سیر صعودی را دنبال می‌کند و با گذشت هر ساعت از فیلترینگ، برخی نرم افزارهای پیام رسان، برنامه های هک با عناوین مختلف عرضه می‌شود.
🔹برای جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری، سرقت اطلاعات و سو استفاده از اطلاعات کاربران ایرانی، کاربران ایتترنت از نصب هرگونه نرم افزار با عنوان های مختلف از جمله فیلتر شکن و پیام رسان به روز رسانی شده خودداری کنند.
🔹عمل به این قبیل هشدارها می‌تواند آمار قربانیان سایبری را در چنین شرایطی کاهش دهد.
📸 yon.ir/X8llI

 

جمعه 15 دی 1396  11:04 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها