0

آلودگی صوتی، معضل کدام کشورهای اروپایی است؟

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

آلودگی صوتی، معضل کدام کشورهای اروپایی است؟

عصر ایران: کشور مالت با ۲۶.۲ درصد جمعیت شاکی از ناهنجاریهای صوتی، بالاترین آمار در این زمینه را داشته است. پس از مالت دو کشور مهم اروپایی، آلمان با ۲۵.۱ درصد و هلند با ۲۴.۹ درصد قرار می گیرند. در این میان ایرلند با ۷.۹ درصد رکورد کشوری با کمترین درصد ناهنجاریهای صوتی از سوی همسایه و خیابان را دارد

 
به گزارش یورونیوز سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۸ درصد از ساکنان اتحادیه اروپا در پی ناهنجاری‌های صوتی همسایه و یا خیابان آزار و اذیت شده اند.
 
کشور مالت با ۲۶.۲ درصد جمعیت شاکی از ناهنجاریهای صوتی، بالاترین آمار در این زمینه را داشته است. پس از مالت دو کشور مهم اروپایی، آلمان با ۲۵.۱ درصد و هلند با ۲۴.۹ درصد قرار می گیرند. در این میان ایرلند با ۷.۹ درصد رکورد کشوری با کمترین درصد ناهنجاریهای صوتی از سوی همسایه و خیابان را دارد.
 
این موضوع می تواند به نسبت جمعیت با مساحت کشور رابطه مستقیم داشته باشد. مثلا در جمهوری ایرلند تمرکز جمعیتی در یک شهر خاص نیست و بدلیل گسترش جمعیت در سراسر کشور آزار و اذیت‌های کمتری از سوی شهروندان گزارش شده است. جزیره مالت برخلاف ایرلند ۱۲۶۰ کیلومتر مربع بدون سکنه دارد و تمرکز جمعیت در پایتخت این کشور است.
 
چه عواملی باعث تشدید ناهنجاریهای صوتی می شوند؟
 
بدون هیچ شگفتی، آمار نشان می دهد ۲۳.۳ درصد از جمعیت در شهرهای اروپایی از این ناهنجاریها گله مند هستند. در حالی که در مناطق روستایی این عدد به ۱۰.۴ درصد می رسد.
 
دلیل دیگری که باعث افزایش ناهنجاریهای صوتی در محیط مسکونی می شود بی‌تردید تمرکز تعداد آپارتمان در یک ساختمان و نحوه ساخت بناهای شهر و عایق بندی آنهاست. بیشترین شاکیان اروپایی از این ناهنجاریها را افراد مجرد با ۲۰.۸ درصد تشکیل می دهند. پس از آنها نوبت به زوجهای بدون فرزند می رسد و بعد هم خانواده‌های پرجمعیت قرار می گیرند.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

پنج شنبه 14 دی 1396  7:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها