0

جایی زیبا برای آرامش ما

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

جایی زیبا برای آرامش ما

خانه ای جذاب و دوست داشتنی داشته باشید

 

می گویند خانه باید آرامش بخش باشد و حس و حال خوبی به ساکنینش بدهد. بعضی از خانه ها هم واقعاً همین طور هستند و آنچنان احساس آرامشی به اهالی خانه و مهمانها میدهند که کسی دوست ندارد به این زودی خانه را ترک کند.

 

زیبایی فوت و فن دکوراسیون و چیدمان خانه آرام بخش نشیمن وروردی خانه گل و گیاه

می گویند خانه باید آرامش بخش باشد و حس و حال خوبی به ساکنینش بدهد. بعضی از خانه ها هم واقعاً همین طور هستند و آنچنان احساس آرامشی به اهالی خانه و مهمانها میدهند که کسی دوست ندارد به این زودی خانه را ترک کند؛ یعنی هم مهمان ها و هم ساکنان خانه، همه از بودن در چنین فضایی لذت می برند و دوست ندارند به این زودی ها از خانه خارج شوند. در مقابل، بعضی از خانه ها هم اینقدر سرد و بی روح هستند که حتی مهمانها هم نمی توانند برای چند ساعت فضایشان را تحمل کنند و دوست دارند هر چه زودتر از آن محیط و آن فضا فرار کنند.

اگر شما هم دوست دارید فضایی آرام و دلنشین در خانه تان داشته باشید، بد نیست از این روشها کمک بگیرید:

· ورودی خانه را فراموش نکنید
اولین و مهم ترین کاری که باید انجام دهید، تغییر دادن ورودی خانه و دلنشین تر کردن آن است. می توانید یک قالیچه خوش آب و رنگ و گرم و نرم جلوی در ورودی پهن کنید تا زمانی که می خواهید وارد فضای خانه شوید، حس و حال آرامش بخش تری در انتظارتان باشد. استفاده کردن از گلدانهای سبز و بانشاط هم یکی دیگر از روشهایی است که به شما کمک می کند خانه ای دلنشین بسازید. پس همین امروز یک گلدان سرسبز تهیه کنید و آن را نزدیک در ورودی خانه تان جای دهید. با این کار، همین که در خانه باز شود، حس تازگی و طراوت به کسی که پشت در ایستاده و منتظر است وارد خانه تان شود، دست خواهد داد.
ورودی خانه که رنگ و رو گرفت و حس و حالش تغییر کرد، نوبت به فضاهای داخلی خانه میرسد. بهتر است دورترین دیوار از قسمت در ورودی را انتخاب کنید و آن را طوری تغییر دهید که توجه مهمانها را در بدو ورود جلب کند. مثلاً می توانید رنگی جذاب و شاد به آن دیوار بزنید یا با نورپردازی دیوار آن را به نقطه ای در مرکز توجه تبدیل کنید. این کار باعث می شود افرادی که وارد خانه شده اند، احساس بهتری داشته باشند و دلشان بخواهد دقایق بیشتری را در این فضا سپری کنند.

اولین و مهم ترین کاری که باید انجام دهید، تغییر دادن ورودی خانه و دلنشین تر کردن آن است. می توانید یک قالیچه خوش آب و رنگ و گرم و نرم جلوی در ورودی پهن کنید تا زمانی که می خواهید وارد فضای خانه شوید، حس و حال آرامش بخش تری در انتظارتان باشد.


خانه را بیش از حد شلوغ نکنید
شاید به نظر شما خیلی مهم نباشد اگر چند تا صندلی و چند دست مبل سر راه را بگیرد و برای رد شدن از قسمت های مختلف خانه مجبور باشید راهتان را کج کنید اما این کار می تواند حس بدی به افراد بدهد. پس حواستان باشد راه رفتن در خانه و رد شدن از قسمتهای مختلف، نباید کاری سخت و دشوار باشد. پس تا میتوانید فضا را خلوت کنید و موانع را از سر راه را بردارید. این موضوع به خصوص در مورد خانه های کوچک، اهمیت بیشتری پیدا می کند و برای همین بیشتر باید به این نکته توجه داشت. در ضمن، اندازه مبل و میز و صندلی ها را هم در نظر داشته باشید و اسباب و لوازم خیلی بزرگ که به خانه تان نمیخورد، تهیه نکنید.

از گل و گلدان کمک بگیرید
یکی از ساده ترین روشها برای ایجاد حس بهتر در محیط خانه، کمک گرفتن از گلهای طبیعی و برگهای سبز و زنده است. مطمئن باشید به کمک گیاهان سبز و زنده می توانید حس بهتری در خانه ایجاد کنید و محیط آرام تری داشته باشید.

محیطی گرم و نرم فراهم کنید
فکر بدی نیست اگر روی مبل یا صندلیهای خانه چند کوسن کوچک و بزرگ قرار دهید و فضا را طوری بچینید که انگار قرار است آرام ترین و نرم ترین اتاق را داشته باشید.
صندلی هایی که چوبی یا فلزی هستند را دریابید و برایشان رویه ای نرم تهیه کنید. با این کار حس بهتری در خانه ایجاد خواهد شد و آن حس سردی و خشکی از محیط زندگی از بین خواهد رفت.
بیشتر از اسباب و لوازمی استفاده کنید که زاویه و شکستگی ندارند و خمیده هستند. این کار باعث می شود حس بهتر و آرامش بیشتری در فضای خانه تان ایجاد شود. مثلاً استفاده از فرشهایی به شکل دایره تاثیر بهتری نسبت به مدلهای مربع و مستطیل آن دارد.    
شاید این تغییرات کوچک و ناچیز به نظر برسد، اما مطمئن باشید میتواند حس بهتری به شما بدهد و فضایی دلنشین تر برایتان ایجاد کند.

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

یک شنبه 10 دی 1396  5:17 PM
تشکرات از این پست
nargesza
دسترسی سریع به انجمن ها