0

سقوط ۵ کارگر در چاه فاضلاب در اصفهان, منجر به مرگ آن ها شد

 
salamat595
salamat595
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 19536
محل سکونت : مازندران

سقوط ۵ کارگر در چاه فاضلاب در اصفهان, منجر به مرگ آن ها شد

اخبار,اخبار حوادث,سقوط ۵ کارگر در چاه فاضلاب در اصفهان

بر اثر سقوط در سبتیک چاه فاضلاب ۵ نفر از کارگران شرکت بازیافت و تولید مواد اولیه پلاستیک، جان باختند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری  اصفهان، ساعت ۱۳:۱۰ سقوط به داخل چاه فاضلاب به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که بی‌درنگ نیروهای آتش‌نشانی شهرک صنعتی و تیم های نجات ایستگاه ۱۵، ۵ و ۴ به همراه تجهیزات تخصصی مربوطه و خودروی نجات و خودروی تخصصی مربوط به دستگاه تنفسی به محل حادثه در شهرک صنعتی جی، اعزام شدند.

 

محمد شریعتی، مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان، با بیان اینکه محل حادثه یک شرکت بازیافت و تولید مواد اولیه پلاستیکی به وسعت حدود ۵ هزار متری بود، گفت: به گفته افراد حاضر در محل کارگران در حال تخلیه سبتیک اصلی چاه فاضلاب بودند که پمپ آن دچار گرفتگی م یشود و پس از اینکه یکی از کارگران جهت رفع عیب پمپ و در حین پایین رفتن از چاه دچار گازگرفتگی شده و درون چاه سقوط می کند، افراد دیگر بدون علم و تجهیزات کافی یکی پس از دیگری وارد چاه شده و پس از اولین تنفس دچار حادثه و سقوط به انتهای چاه می شوند.

 

 وی با بیان اینکه چهار تن از کارگران تبعه افغانستان و یک نفر دیگر ایرانی بوده است، افزود: آتش‌نشانان در لحظه اولیه اقدام به اکسیژن دهی به چاه نموده و همزمان سه تن از آتش نشانان به سرعت با استفاده از تجهیزات ویژه حوادث چاه به منظور نجات افراد به داخل چاه فرستاده شدند.

 

سخنگوی سازمان  آتش‌نشانی با اشاره به وضعیت بسیار خطرناک این حادثه حتی برای آتش نشانان به دلیل وجود گاز های بسیار سمی از جمله آمونیاک، سولفید هیدروژن، متان و دی اکسید کربن  خاطرنشان کرد: در طول عملیات بارها برای همکاران ما علی رقم استفاده از تجهیزات تخصصی، مشکلات تنفسی  پیش آمد و حتی انتشار گاز های سمی به دلیل اکسیژن دهی به داخل چاه فعالیت در بالای چاه را نیز دچار مشکل کرده بود.

 

وی  ادامه داد: سرانجام پس از تلاش بی‌وقفه، آتش‌نشانان موفق شدند اجساد را از داخل چاه به بیرون منتقل کنند و با  معاینات اولیه عوامل اورژانس حاضر در محل مشخص شد متأسفانه همه افراد در همان لحظات اولیه پس از حادثه جان باخته اند.

 

شریعتی، علت بروز این حادثه رعایت نکردن اصول ایمنی و نداشتن علم کافی از گاز های کشنده چاه فاضلاب و همچنین ورود اشخاص بدون هیچگونه اطلاعات و امکانات فنی در داخل چاه فاضلاب وسپس گاز گرفتگی اعلام کرد.

 

وی با حادثه مشابه در هفته گذشته به شهروندان توصیه کرد به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی به داخل چاه و یا موارد این قبیل خصوصا چاه های فاضلاب به دلیل وجود گازهای سمی نشوند و انجام چنین مواردی را به افراد متخصص سپرده و در صورت بروز هر گونه حادثه  قبل از هر اقدامی ابتدا و در اسرع وقت با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی تماس بگیرند

یک شنبه 10 دی 1396  11:28 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها