0

آیت الله صفایی: راه آهن بوشهر را از رهبر انقلاب پیگیری می کنم

 
namet5
namet5
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 1762
محل سکونت : بوشهر

آیت الله صفایی: راه آهن بوشهر را از رهبر انقلاب پیگیری می کنم

آیت الله صفایی: راه آهن بوشهر را از رهبر انقلاب پیگیری می کنم

 

http://media.mehrnews.com/d/2016/11/26/3/2286492.jpgخلیج فارس: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به برخورداری استان بوشهر از منابع غنی و نیروی انسانی توانمند، گفت: ظرفیت‌های استان بوشهر به‌خوبی استفاده نشده است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری بعد از ظهر شنبه در نشست بسیجیان استان بوشهر اظهار داشت: یکی از راه‌های دفع نفوذ دشمن، حضور جوانان بسیجی ماهر و باتجربه در فضاهای اقتصادی و مدیریت است.

وی با تاکید بر اینکه باید برای هر حرکت برنامه‌ریزی دانش‌بنیان انجام شود، تصریح کرد: یکی از موانع از بین برنده نفوذ دشمن، حضور مردم در عرصه‌های مختلف اقتصادی بر اساس دانش و برنامه‌ریزی است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر موضوع اقتصاد مقاومتی، اضافه کرد: مدیریت نقش بسیار مهمی در این حوزه دارید و باید از منابع انسانی و امکانات به خوبی در مسیر مورد نظر استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه مدیریت جهادی به معنای رزمندگی بدون هیچ توقع در قبال تهاجم نرم با تمام توان و تلاش است، تصریح کرد: حقوق‌های نجومی و رفاه طلبی و رانت‌های مدیریتی و بی‌تجربگی مدیریتی با مدیریت جهادی سازش ندارد.

وجب به وجب استان بوشهر باید برنامه آمایشی داشته باشد

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه بخش از اقتصاد مقاومتی مربوط به مدیریت اقتصادی است که باید جهادی باشد، خاطرنشان کرد: مدیری درحوزه اقتصاد ایران موفق است که جانش را در راه توسعه این اقتصاد بگذارد. بدون مدیران جهادی نمی‌توان اقتصاد مقاومتی را اجرا کرد.

وی تصریح کرد: باید جهادی عمل کرد و از فرصت‌ها به خوبی استفاده کرد؛ بسیج و سپاه نماد مدیریت جهادی در عرصه اقتصاد مقاومتی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر اینکه در استان بوشهر باید سند آمایش اقتصاد مقاومتی را بر اساس دانش بنویسیم؛ در این حوزه نباید ساده‌اندیشانه برخورد کرد و وجب به وجب استان بوشهر باید برنامه آمایشی داشته باشد.

از صنایع پائین‌دستی نفت و گاز استان خبری نیست

وی گفت: خرمای بوشهر بدون هیچ‌گونه ارزش افزوده مفت از چنگ کشاورزان می‌رود و گاها از بین می‌رود، آبزیان با خام فروشی صادر می‌شود، از صنایع پائین‌دستی نفت و گاز استان هیچ خبری نیست، در زمینه ترانزیت چیزی نمی‌بینیم، در حوزه اقتصاد کرانه‌ای هیچ برداشتی از دریا نمی‌شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری اظهار داشت: دریا یک گنج دارویی است ولی آیا در استان بوشهر تاکنون یک داروی گیاهی تولید شده است؟ استان بوشهر می‌تواند مرکز تولید علم در خلیج فارس شود.

وی اضافه کرد: استان بوشهر یک گنج است ولی باید برنامه‌ریزی دانش‌بنیان و کرسی‌های آزاداندیشی انجام شود تا شاهد دستیابی با جایگاه واقعی باشیم.

امام جمعه بوشهر در ادامه به اهمیت بسیار بالای راه‌آهن بوشهر اشاره کرد و افزود: تا زمانی که راه‌آهن برای استان بوشهر اجرا نشود، این استان دارای رشد اقتصادی در عرصه ترانزیت کالا نخواهد شد.

 

پیگیری جدی برای راه‌آهن بوشهر

 

آیت الله صفایی: راه آهن بوشهر را از رهبر انقلاب پیگیری می کنم

khabar541294 1

 
وی با اشاره به اینکه استان‌های همسایه بوشهر دارای راه‌آهن هستند ولی استان بوشهر راه‌آهن ندارد، ادامه داد: سال‌ها است که از مسئولان از جمله مسئولان استانی، رئیس جمهور و معاونین و وزیر راه و شهرسازی این موضوع را پیگیری کرده‌ایم ولی نتیجه‌ای نداشته است و این موضوع را از طریق مقام معظم رهبری پیگیری خواهم کرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری تاکید کرد: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های متعدد و نیروی انسانی توانمند است ولی متاسفانه نرخ بیکاری در استان بوشهر مانند استان‌هایی است که این ظرفیت‌ها را ندارند.

وی افزود: امیدواریم با تلاش همه مسئولان، کارهای بزرگی در استان بوشهر اجرا شود و این استان به الگویی برای دیگر استان‌ها تبدیل شود.

سه شنبه 28 آذر 1396  7:23 PM
تشکرات از این پست
namet5
namet5
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 1762
محل سکونت : بوشهر

پاسخ به:آیت الله صفایی: راه آهن بوشهر را از رهبر انقلاب پیگیری می کنم

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به اینکه نشست‌های مختلف برای اجرای خط ریلی بوشهر تاکنون  بینتیجه مانده است گفت:  استان‌های پیرامونی استان بوشهر همه آنها از جمله خوزستان، هرمزگان و فارس دارای خط ریلی هستند اما استان ساحلی بوشهر از این موقعیت بی‌بهره است و این در حالی است که حمل و نقل ریلی در استان ساحلی بوشهر یکی از زیرساخت‌های اقتصاد مقاومتی، کرانه‌ای و از مصوبات هیئت دولت است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه در برنامه ششم و سال‌های قبل از آن بودجه‌‌ای برای اجرای خط ریلی بوشهر لحاظ نشده خاطرنشان کرد: استان بوشهر گنج ایران اسلامی است چرا که در تولید و درآمد برای دولت یکی از استان‌های بی‌نظیر است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه بی‌مهری مسئولان در استان بوشهر دیده می‌شود گفت: در تخصیص و اختصاص اعتبارات  پروژه‌های اساسی  نسبت به استان بوشهر بی‌مهری می‌شود و این در حالی است که عمده درآمد دولت از این استان است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه روش مسئولان برای طراحی و اجرای خط ریلی در استان بوشهر راه به جایی نمی‌برد تصریح کرد: باید مسئولان یک راه و روش جدید فراتر از برنامه‌های قبل تدوین و اجرایی کنند.

خطیب نماز جمعه بوشهر بیان کرد: این که دور هم بنشینیم و بگویم اعتبار تخصیص دهیم این موضوع بارها تکرار شده و هیچ اثری نداشته باید برنامه و روش جدیدی تدوین و طراحی شود.

صفایی بوشهری با بیان اینکه خط ریلی بوشهر نیاز به اعتبار با حجم بالایی است افزود: اختصاص سالی ۱۵ میلیارد تومان برای  یک خط ریلی که بیش از ۱۰۰ برابر آن بودجه نیاز دارد نمی‌تواند آن را به سرانجام برساند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه مردم استان بوشهر، مردمانی بزرگ و تاریخ پرشکوهی دارند تاکید کرد: مسئولان وعده توخالی به مردم استان بوشهر ندهند چرا که در سفر به استان وعده می‌دهند بعد تعطیل می‌شود.

سه شنبه 28 آذر 1396  7:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها