0

شرایط لازم برای ثبت علائم تجاری

 
sjndfgkrngfe
sjndfgkrngfe
کاربر جدید
تاریخ عضویت : آذر 1396 
تعداد پست ها : 4

شرایط لازم برای ثبت علائم تجاری

ثبت علائم تجاری یکی از مهم ترین بخش های ثبت شرکت و علاوه بر آن ثبت برند می باشد که برای ابتدای افتتاحیه شرکت و شروع به کار لازم می باشد.علائم تجاری شماری عهد احوال به پشیزی اسمی می شوند و لحاظ شریكی پدیدار می کنند که در كلمه به جای اسم عام بکار می روند.مثلاَ که در اثر كاربرد متجاوز از پوست علامت دانش فنی صنعت بیرون شده و هم دوره اسم عام شده است. در ادامه در مورد شرایط لازم برای ثبت علائم تجاری بیشتر صحبت خواهیم کرد.

شرایط لازم برای ثبت علائم تجاری

به طور کلی نشان تجاری شناساندن جنس از جنبه کیفیت آنست و به درنگ که در روبه رو رقابت تجاری،تجار با توسل به آن،نوع جنس و رخت خود را به خریدار عرضه داشته و در تعهد خوب جنس را می نمایند و اولا نماد تجاری که به کمک آن بایع سازنده جنس  و کمیت و کیفیت کالا را درک می کند و به این اثاث ملحق هم کالایی را می خرد که علامت كیفیت نظر را دارد.

ثبت علائم تجاری یکی از مواردی می باشد که در زمان ثبت شرکت مورد نیاز است و ابزاری همچون نقش و تصویر و عبارت را در برمی گیرد.  داشتن علائم تجاری و یا ثبت برند از جمله مواردی می باشد که برای یک شرکت یک امر کاملا اختیاری می باشد و درصورتی اجباری می شود که قانونی مبنی بر ثبت علائم تجاری وجود داشته باشد.

بموجب قانون،حق مصرف انحصاری علامت تجاری فقط فقره سبب کسی نهان خواهد شد که علامت خود را به ثبت رسانیده باشد.بنابراین موسسات تجاری جز در مواردی که بهروزی آن را کند،اجباری به ثبت علامت تجاری ندارند.ولی حق استعمال انحصاری علامت درخصوص آن ها مقید و قرابت مشروط به ثبت آن آرم است به این معنی که اشخاصی که نشان خود را به ثبت نرسانند نمی توانند از استفاده افراد بعدی از آن علامت نهی و امر کنند و به این جهت کلیه سوداگران ثبت شرکت  و موسسات  تجاری بابت حفظ آرم خود از ناز و تقلب،علایم خود را به ثبت می رسانند.

بر این اساس،کسانی که در پارس دارای موسسات تجاری-صنعتی یا فلاحتی هستند اعم از شهروند و بیگانگان داخله یا برون مرز و درون مرز بیگانه در صورتی که علایم تجاری آن ها برطبق آلات ذیل ثبت شود از مزایای این رسم طالع مند خواهند شد.کسانی که موسسات صنعتی یا تجارتی و یا فلاحتی آنان در خارج از ایران واقع است برطبق سامان ذیل می توانند از مزایای این زیور آیین اقبال مند شوند:علائم خود را به سبب مراسم این آیین بندی در ایران به ثبت برسانند.مملکتی که تمشیت آن ها در آن جا جدید شده به داعیه صورت مجلس و یا ضوابط داخلی خود از علائم تجارتی امان کنند.

انتخاب و ثبت آرم تجاری محموله علل خاصی است که در قوانین کشورهای گوناگون با توجه به عرف جامعه،عفت عمومی،اخلاق شناعت ،مصالح کشور و حرمت سوال ها دیندار و اخلاقی تحدید هایی برای آن پیش بینی شده است.

شرایط لازم برای ثبت علائم تجاری
ثبت علائم تجاری باید با ثبت انجام گردد.لذا متقاضیان محترم،پس از روبراه مدارک كیفیت،می بایسته جهت ثبت اظهارنامه ی علائم تجاری با دخول به سیستم و با بازگشت ی حضوری به ثبت علائم تجاری، مبادرت به ثبت آرم نمایند.

در این شیوه،پس از تکمیل فرم  مربوطه پادرمیانی مستدعی و بارگذاری مدارک كیفیت و اقتضا و مركز معاملات اوراق بهادار و سهام به بورس دولت یاموسسات شهریه بصورت اینترنتی ، موسسه ی مالکیت صنعتی  ،اظهارنامه را از نظر یكسانی با اثاث و مشرب درج شده است.

شما اگر صاحب برند یا علامت تجاری باشید و اگر رقیب کاری شما علامت تجاری یا لوگو برند شما را کپی کند، در صورتی می توانید از او شکایت کنید که قبل از آن علامت تجاری یا برند خود را به ثبت رسانده باشید تا بتوانید از او برای فعالیتی که با نام برند شما می کند شکایتی را تنظیم نمایید.

در صورتی که اداره مشروع و عرفی، علامت را سزاوار ثبت بداند ، رخصت ی تبلیغ خبر بی اساس به آن را صادر می کند و در صورتی که در مدارک ارسالی و یا انتظام محتوای اظهارنامه نقصی داشته باشد ابلاغیه ی ثبت برند رفع نقص می فرستد.ابلاغیه ی رد اظهارنامه نیز زمانی اتفاق می افتد که در عنوان و یا تصویر علامت ،الزامات نا معتبر یا اینکه پس از دقت نظیر و یا علامت درخواستی کالاهای چگونگی نظر شما، قبلاً به نام شخص دیگری ثبت شده ممکن است زمانی پیش آید که گروهی اندكی از کالاها و یا خدمات نالایق ثبت شود که در این صورت رد بعضی از مناسبت ها

در اظهارنامه صادر می شود.

نکته ای که در مورد علائم تجاری وجود دارد این است که شما می توانید علائم تجاری خود را منتقل نمایید و صاحب علایئم تجاری خود را با ثبت در مراجع معتبر تغییر دهید. این مسئله تنها در صورتی انجام می گیرد که زیر نظر اداره ثبت علائم تجاری انجام بگیرد.

پرداخت سهام به هزینه یاموسسات شهریه در جهاز به منزله ی ثبوت ثابت و ثبت واپسین و آغازین اظهارنامه حاصل برداری شده و عودت بورس و دگرگونی مفروضات و مجهولات و ضمائم امکان پذیر نمی باشد اما متقلضی می تواند تا زمانی که اظهارنامه ی او هنوز ثبت نشده است آن را مرجوع  کند.

متقاضیان افزون بر ثبت اظهارنامه ی علائم تجاری،می توانند سایر در خواست های خود مثل جرح وتعدیل اظهارنامه علائم تجاری و پیگیری اظهارنامه را از همین  دستگاه اظهار نمایند و از قصد موسسه ابتدا شوند. بنابراین،چنانچه قبلاَ اظهارنامه ثبت کرده اید می توانید با مسبوق کردن کد رهگیری خود معلومات ثبت شده تان را از روش سیستم الگو توافق نمایید.

منبع: ثبت شرکت

 

شنبه 25 آذر 1396  11:02 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها