0

انتشار سروده‌های انقلابی شهریار پس از ۳۰ سال

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

انتشار سروده‌های انقلابی شهریار پس از ۳۰ سال

 

کلیات اشعار انقلابی شهریار در ۸۰۰ صفحه برای نخستین بار پس از گذشت ۳۰ سال از درگذشت شاعر منتشر شد.

رهبر انقلاب و شهریار


 بنیاد شهریار همزمان با سالروز تولد شهریار، شاعر نام‌آشنای معاصر، مجموعه‌ای از سروده‌های او را در قالب اثری با عنوان «شهریار و انقلاب ملت» منتشر کرد. این اثر، چنانکه از عنوان آن پیداست، دربردارنده سروده‌های شهریار با موضوع انقلاب اسلامی است. این اثر با همکاری انتشارات ایز به چاپ رسیده است.

«شهریار و انقلاب ملت» در 800 صفحه به چاپ رسیده و علاوه بر اشعار، دربردارنده دستخط‌های شاعر و همچنین تصویری از شهریار در لباس روحانی است. از دیگر ویژگی‌های این اثر، نقل رؤیای معروف آیت‌الله مرعشی نجفی طی نامه ممهور به سجع و مهر آن مرجع فقید و اختصاص فصلی مجزا به طرح بیانات مقام معظم رهبری درباره این شاعر است.

شهریار در مقایسه با دیگر شاعران هم‌دوره خود بیشترین توجه را به حوادث مرتبط با انقلاب اسلامی داشت. تجلیل مقام‌ بنیانگذار انقلاب، ایام‌الله، دقاع مقدس و نقش آفرینان آن حماست بزرگ، شهدا، ترورهای صورت گرفته در ابتدای انقلاب، فاجعه کشتار حجاج و تأسیس نهادهای انقلابی از زمره موضوعات مورد توجه او بود که در مدتی کمتر از یک‌دهه تقارن حیات جسمانی‌اش با انقلاب و نخستین دهة عمر جمهوری اسلامی آفرید.

شهریار به گفته کارشناسان، شعور انقلابی را در شعر درآمیخته است. این موضوع هم از حیث واژگان و هم از حیث موضوع و محتوا قابل بررسی است.

«شهریار و انقلاب ملت» با مقدمه 200 صفحه‌ای اصغر فردی، از شاگردان شهریار، منتشر شده است.منبع: تسنیم

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

پنج شنبه 23 آذر 1396  11:10 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها