0

✨ حرز امام جواد علیه السلام ✨

 
a433b6090c
a433b6090c
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1394 
تعداد پست ها : 14919
محل سکونت : خراسان جنوبی
چهارشنبه 22 آذر 1396  3:31 PM
تشکرات از این پست
baseirat
baseirat
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1396 
تعداد پست ها : 530

پاسخ به:✨ حرز امام جواد علیه السلام ✨

 حرز امام جواد(ع) دعایی است که در اصل بر بازو بسته می‌شود، اما جدیداً انگشترهایی هم می‌سازند که در آن حرز امام جواد(ع) را قرار می‌دهند.
به هر حال؛ انگشترهایی را که با نگین عقیق، و ... می‌سازند و در آنها حرز امام جواد(ع) را هم قرار می‌دهند؛ در این صورت، به دست کردن آن انگشتر هم ثواب عقیق را دارد و هم ثواب حرز و گرنه اگر نقره خالی به همراه حرز باشد، دیگر ثواب انگشتر عقیق را ندارد.
در منابع روایی برای امام جواد(ع) دو حرز بیان شده است؛[1] یکی از این حرزها چنین است: «یَا نُورُ یَا بُرْهَانُ یَا مُبِینُ یَا مُنِیرُ یَا رَبِّ اکْفِنِی الشُّرُورَ وَ آفَاتِ الدُّهُورِ وَ أَسْأَلُکَ النَّجَاةَ یَوْمَ یُنْفَخُ فِی الصُّور».[2]
گفتنی است:
1. در روایتی براى انگشتر عقیق نیز خاصیت حرز شمرده شده است؛ امام صادق(ع) فرمود: «عقیق در سفر، [به منزله] حرز است».[3]
2. روایت شده است که؛ «امیر مؤمنان علی(ع) چهار انگشتر به دست داشت: انگشترى که نگین آن از یاقوت سرخ بود به واسطه شرافت آن به دست می‌کرد، و انگشترى با نگین عقیق سرخ براى حرز و محفوظ ماندن به دست می‌نمود، و انگشترى با نگین‏ فیروزه، براى پیروزى، و انگشترى با نگین آهن چینى براى قوّت».[4]
 
[1]. ابن طاووس، علی بن موسی، مهج الدعوات و منهج العبادات، ص 36، قم، دار الذخائر، چاپ اول، 1411ق؛ مجلسی، محمد باقر، بحار الانوار، ج 91، ص 354، مؤسسة الطبع و النشر، بیروت، چاپ اول، 1410ق.
[2]. مهج الدعوات و منهج العبادات، ص 42.
[3]. شیخ صدوق، ثواب الأعمال و عقاب الأعمال، ص 174، قم، دار الشریف الرضی للنشر، چاپ دوم، 1406ق.
[4]. طبرسی، حسن بن فضل، مکارم الاخلاق، ص 86 – 87، قم، شریف رضی، چاپ چهارم، 1412ق.

چهارشنبه 22 آذر 1396  3:42 PM
تشکرات از این پست
baseirat
baseirat
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1396 
تعداد پست ها : 530

پاسخ به:✨ حرز امام جواد علیه السلام ✨

حجت الاسلام والمسلمین مهدی شهرباف سخنران و کارشناس امور دینی و مذهبی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص حرز امام جواد‌(ع) و شهادت این حضرت گفت: در باب حرز امام جواد (ع)، مهم‌ترین ویژگی مظلومیت آن حضرت نزد همسرش است، چرا که همسر ایشان دختر قاتل پدرشان (امام رضا (ع))، معروف به ام عیسی و دخترمامون عباسی بود. مامون عباسی از این روی امام جواد (ع) را به عقد دخترش درآورد که از روند سیاسی آن حضرت (ع) در منزل با خبر شود و بتواند تسلط کافی به روی کارهایشان داشته باشد.

وی در ادامه بیان کرد: مرحوم ابن طاووس در کتاب مهج الدعوات دعاهای مختلفی را جمع‌آوری کرده است که بخشی از آنها احراز اهل بیت (ع) است. حرز به معنی حجاب و پرده‌ای است که انسان را از خطرات حفظ می‌کند، به همین خاطر ائمه معصوم (ع) ادعیه‌هایی را جهت ایجاد حجاب بین خود و دشمنانشان می‌خواندند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شهرباف درباره حرز امام جواد (ع) اظهار داشت: در کتاب مهج الدعوات، دو حرز بلند و کوتاه داریم که در مورد حرز بلند این بزرگوار آمده است: در زمانی که همسر امام جواد (ع) از روی حسد و غضب، شکایت امام جواد (ع) را به پدرش مأمون عباسی در حال مستی می‌برد، مأمون که شرایط عادی نداشت، به خشم سوار بر اسب به منزل حضرت (ع) می‌تازد و با شمشیر امام جواد الائمه (ع) را قطعه قطعه می‌کنند و با همان حال مستی به دربار برمی‌گردد. همسر حضرت (ع) که باخبر می‌شود، فردا صبح از اتفاقات شب گذشته به پدر می‌گوید و مأمون نگران مأموری را به خانه امام نهم شیعیان می‌فرستد. آمده، در زمانی فرستاده مأمون وارد خانه می‌شوند، امام جواد (ع) پاک و سالم و بدون هیچ جراحتی بر تخت نشسته اند، وقتی مامور عباسی علت را جویا می شود، حضرت (ع) درباره دعای حرز و یا همان دعای در امان ماندن از بلاها و خطرها می‌گویند.

 این کارشناس دینی افزود: امام جواد (ع) می‌فرمایند:« اگر این دعا همراه کسی باشد، حتی اگر به جنگ رومی هم برود از گزندها در امان است. همچنین دعای حرز امام جواد (ع) معروف است که برای استفاده از آن حتماً به روی پوست آهو نوشته شده و درون لوله‌ای با درجه بالای خلوصی نقره که دعاهایی به روی آن حک است، قرار بگیرد، همچنین آمده که زمان نوشتن و حتی استفاده از آن، آداب و نمازی دارد که در مرحوم ابن طاووس در کتاب مهج الدعوات آورده است.

وی در خصوص تأثیرات دعای حرز امام جواد (ع) تصریح کرد: اگر دعا با تمام شرایط یاد شده، نوشته و انجام شود، آثارش را در باطل کردن سحر و جادو، چشم زخم، دفع بلاها و ... خواهیم دید.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین شهرباف در پایان خاطرنشان کرد: وجود سحر، جادو و یا حتی چشم زخم، مطلبی است که امروزه به کثرت می‌بینیم و چون در قرآن این مبحث در قرآن نیز وارد شده، مناسب که در این مواقع برای برطرف سحر سوره ناس و فلق خوانده شود و یا همین دعای حرز امام جواد (ع) طبق شرایط یاد شده به همراه داشته باشد.

چهارشنبه 22 آذر 1396  3:44 PM
تشکرات از این پست
smsmelli
smsmelli
کاربر جدید
تاریخ عضویت : بهمن 1397 
تعداد پست ها : 1
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:✨ حرز امام جواد علیه السلام ✨

آیت الله بهجت:
"برای جلوگیری از چشم زخم یا باطل شدن سحر همراه داشتن حرز امام جواد (ع) مفید است."

 

منبع: سایت موسسه فرهنگی اسم اعظم

https://www.esmeazam.com

پنج شنبه 4 بهمن 1397  4:12 AM
تشکرات از این پست
alirezastar123
alirezastar123
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : شهریور 1393 
تعداد پست ها : 14

پاسخ به:✨ حرز امام جواد علیه السلام ✨

این متنی که قرار دادید حرز صغیر حضرت جواد (ع) هست. اما توصیه شده تر دعای حرز کبیر امام جواد (ع) هست که متنش رو در لینک داده شده میتونید مطالعه بفرمایید. همراه با بیان مدرک و سند معتبر حدیث:

https://sharafonline.ir/blog/amulet-imam-javad/

در رابطه با بیانات آیت الله بهجت هم میتونید به لینک خواص حرز امام جواد از زبان خود ایت الله بهجت مراجعه بفرمایید. کلیپی در حدود 3 دقیقه که برش های سخنان ایشان در مجامع مختلف است:

https://sharafonline.ir/imam-javad-amulet/

امیدوارم مفید بوده باشه

دوشنبه 26 آبان 1399  1:36 PM
تشکرات از این پست
mahnaz61
mahnaz61
کاربر جدید
تاریخ عضویت : اسفند 1400 
تعداد پست ها : 1

پاسخ به:✨ حرز امام جواد علیه السلام ✨

این متنی که قرار دادید حرز صغیر حضرت جواد (ع) هست. اما توصیه شده حرز کبیر رو به همراه داشته باشید قدرت و تاثیر گزاری بهتری دارد در لینک زیر طریقه نوشتن حرز امام جواد آمده و در لینک بعد نحوه خرید و استفاده آن قرار داده شده : فروشگاه خواستنی

 

https://khastany.ir/news/amulet-imam-javad

در رابطه با بیانات آیت الله بهجت هم میتونید به لینک خواص حرز امام جواد از زبان خود ایت الله بهجت مراجعه بفرمایید. :

https://khastany.ir/product/buy-amulet-imam-javad

 

امیدوارم مفید بوده باشه

پنج شنبه 12 اسفند 1400  10:30 PM
تشکرات از این پست
aftabm
دسترسی سریع به انجمن ها