0

ويار ترشي داريد يا شيريني؟

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

ويار ترشي داريد يا شيريني؟

Image result for ‫ويار‬‎

 

ميل به شيريني‌ها، ترشي‌ها و حساسيت به بو و حتي ميل به مصرف مواد‌غذايي غيرمفيد از جمله مسائلي است كه خانم‌هاي باردار در طول دوران بارداري آن را تجربه مي‌كنند.

وبسایت نی نی بان: آیا باردار هستید؟ آیا دلتان می خواهد قبل از اینکه زمان سونوگرافی برسد، بدانید که آیا پسر باردارید یا دختر؟ البته هیچ راه مطمئنی به جز سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین وجود ندارد. اما زمانی که زنان وارد دنیای تکنولوژی نشده بودند، می توانستند جنسیت جنین خود را بدانند که برخی از این روش ها کم کم به فراموشی سپرده می شود.جنسیت جنین با سونوگرافی در هفته شانزدهم مشخص می شود. آیا دلتان می خواهد بدون سونوگرافی جنسیت جنین خود را بدانید؟

 


روش راه رفتن شما


اگر وقتی قدم می زنید اول پای راست تان را می گذارید ، صاحب یک پسر هستید.اما برعکس اگر هنگام راه رفتن اول پای چپ تان را می گذارید ، صاحب دختر هستید.البته این موضوع توسط تحقیقات فردی به نام گاسپل به اثبات رسیده است.

تست نمک


گاسپل می گوید : ”وقتی زنی باردار می شود، و می خواهد بداند که فرزندش پسر است یا دختر، باید وقتی که کاملا خواب است کمی نمک روی سرش بپاشید.وقتی بیدار شد ، به اولین اسمی که گفت توجه کنید.اگر اسم پسر گفت فرزندش پسر است و اگر اسم دختر گفت فرزندش دختر است.”

از خود مادر بپرسید


گاسپل می گوید طبق تحقیقات انجام گرفته شواهدی وجود دارد که زنان از همان موقع بارداری، جنسیت جنین خود را حس می کنند. قدیمی ها بر این اعتقاد دارند که می توانید یک کلید جلوی مادر باردار قرار دهید، اگر با شتاب به طرف کلید برود پس فرزند او پسر است و اگر آرام آرام به طرف کلید برود فرزند او دختر است.

تهوع صبحگاهی


اینکه بتوانید جنسیت جنین خود را از روی حالات تهوع صبحگاهی بدانید، بستگی به چگونگی و زمان آن دارد. بر طبق تحقیقات اگر حالت تهوع شما بسیار شدید می باشد ، به احتمال زیاد دختر باردارید.

پدر چاق


طبق افسانه ای ، در حین بارداری مادر، چند کیلو اضافه وزن پیدا کند ، پس مادر ، جنین دختر حمل می کند.به طرز جالبی، فردی به نام دنیش بر روی 100 پدر این تحقیق را انجام داد و همه این صد پدر در طول دوران بارداری مادر چاق شده بودند و صاحب فرزند دختر شده بودند.

شیرین یا ترش؟

 

ويار و ميل به مواد‌غذايي در دوران بارداري يكي از شايع‌ترين مسائلي است كه اكثر خانم‌هاي باردار آن را تجربه مي‌كنند. ميل به شيريني‌ها، ترشي‌ها و حساسيت به بو و حتي ميل به مصرف مواد‌غذايي غيرمفيد از جمله مسائلي است كه خانم‌هاي باردار در طول دوران بارداري آن را تجربه مي‌كنند. تمايل به مصرف برخي از موادغذايي طبيعي و سالم در خانم‌ها در اين ايام به‌دليل تامين مواد مغذي مورد نياز بدن و جنين آن‌هاست كه واكنشي طبيعي در دوران بارداري محسوب مي‌شود.

باورهايي در ميان مردم درباره رابطه ويار و جنس بچه وجود دارد كه به‌صورت تجربي و نسل‌به‌نسل به آن‌ها منتقل شده است. اين باورها اگر چه به لحاظ علمي بررسي نشده اما در بسياري از موارد نتايج جالبي به همراه داشته است. پس از بارداري بسياري از اعضاي خانواده بي‌تاب مي‌شوند تا نوع بچه را بدانند و حدس‌زدن درباره جنس بچه به يكي از دغدغه‌هاي اعضاي خانواده تبديل مي‌شود. براساس باورهاي قديمي، ويار زن باردار به موادغذايي ترش يا شور يكي از علائم داشتن فرزند پسر و ميل به مواد‌غذايي شيرين نمايانگر داشتن فرزند دختر است. درمانگران با بررسي شرح‌حال خانم‌هاي باردار با بررسي علائم ديگري مانند رنگ ادرار، رنگ مو، چاقي‌هاي موضعي، فرم و شكل شكم زنان در دوران بارداري گاهي مي‌توانند نوع جنين را تشخيص دهند.

زياده‌روي در ويار خطرناك است

با آغاز دوران بارداري برخي از خانم‌ها تمايل به مصرف مواد‌غذايي ترش مثل لواشك، تمرهندي و قره‌قورت دارند و برخي هم تمايل به مصرف مواد شيرين، كاكائو و انواع شيريني‌ها. از ديدگاه كارشناسان تا زماني كه حجم مواد‌غذايي ترش يا شيريني كه خانم‌هاي باردار در طول روز مصرف مي‌كنند در حد عرف باشد و اختلالي در سلامت آن‌ها و جنين‌شان ايجاد نكند، مجاز شمرده مي‌شود اما اگر خانم‌هاي باردار در مصرف اين نوع مواد زياده‌روي كنند ممكن است به سلامت و سيستم ايمني بدن‌شان آسيب وارد كنند و به اين ترتيب سبب‌ساز بروز مشكلاتي براي خود و جنين‌شان شوند.

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

شنبه 18 آذر 1396  2:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها