0

چگونه هنگام خرید از رجیستری تلفن همراه خود اطمینان حاصل کنیم ؟

 
borkhar
borkhar
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 19319
محل سکونت : اصفهان

چگونه هنگام خرید از رجیستری تلفن همراه خود اطمینان حاصل کنیم ؟

 

مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مبارزه با قاچاق کالا با حضور در برنامه تیتر امشب درباره چگونگی روند اطمینان از شناسه‌دار بودن (رجیستری) تلفن همراه توضیح داد.

چگونه هنگام خرید از شناسه‌دار شدن (رجیستری) تلفن همراه خود اطمینان کنیم؟ + فیلم فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شب گذشته با حضور در برنامه تیتر امشب اعلام کرد که مرحله اصلی طرح شناسه دار کردن تلفن همراه (رجیستری) با ثبت گوشی ها و تبلت های اپل شروع می شود و تا یکی دو ماه دیگر بقیه برندهای گوشی و تبلت هم مشمول طرح خواهند شد.

در این برنامه، دهقانی نسب، مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و فلاح جوشقانی در مورد اجرایی شدن فاز دوم طرح شناسه دار کردن (رجیستری) تلفن همراه توضیحاتی ارائه دادند.

دهقانی نسب، مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفت: خریداران گوشی همراه باید کدشناسایی 15 رقمی گوشی ای را که می خواهند بخرند با شماره گیری کد دستوری #7777* به سامانه شناسه دار کردن گوشی (رجیستری) ارسال کنند. بعد از آن پیامکی به آنها ارسال خواهد شد که محتوای آن یا گوشی را تایید می کند یا نمی کند، اگر تایید کند می توانند بقیه مراحل را هم انجام دهند و گوشی را فعال سازی کنند، اما اگر پیامی گرفتند مبنی بر این که این گوشی ثبت نشده است نباید آن را بخرند چون آن گوشی قاچاق است و بعد از 30 روز غیر فعال خواهد شد.

وی افزود: فروشنده و خریداران گوشی حتما باید کد گوشی را روی فاکتور بنویسند و فاکتور فروش تلفن هم باید ممهور به مهر فروشگاه شود. کد فعال سازی گوشی هم در اختیار فروشندگان گذاشته شده است و خریداران بعد از تایید اصالت گوشی یا تبلت باید آن را از فروشنده بگیرند.

خدایا دلم به سان قبله نماست...وقتی عقربه اش به سمت "تو"می ایستد آرام می شود

"ان الله مع الصابرین ...همانا خداوند با صابرین است"

چهارشنبه 15 آذر 1396  2:31 PM
تشکرات از این پست
amirali123 shayesteh2000 nazaninfatemeh
amirali123
amirali123
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 15244
محل سکونت : آذربایجان شرقی

پاسخ به:چگونه هنگام خرید از رجیستری تلفن همراه خود اطمینان حاصل کنیم ؟

خیلی ممنون بابت گذاشتن این پست مفید

 

غزال خوش صدا توئی ، راسخون

شیرین تر از عسل توئی ، راسخون

بین تموم سایتهای اینترنت

 نگین بی بدل توئی ، راسخون

چهارشنبه 15 آذر 1396  7:55 PM
تشکرات از این پست
borkhar shayesteh2000
دسترسی سریع به انجمن ها