0

تصاویری هولناک از فوران آتشفشان در بالی/ ۱۰۰هزار نفر خانه‌هایشان را ترک کردند

 
salamat595
salamat595
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 19536
محل سکونت : مازندران

تصاویری هولناک از فوران آتشفشان در بالی/ ۱۰۰هزار نفر خانه‌هایشان را ترک کردند


 

اخبار,اخبار حوادث,فوران آتشفشان

هشدار درباره فوران آتش فشان در بالی به بالاترین حد رسید.

به گزارش خبرآنلاین، روز گذشته هشدار درباره فوران آتشفشان كوه آگونگ در كارانگاسم، بالي واقع در اندونزي  بالاترين حد ممكن رسيد به طوريكه مقامات محلي از مردمي كه در فاصله ١٠ كيلومتري اين منطقه زندگي می‌كنند خواستند خانه هاي خود را تخليه كنند.

 

بر اساس گزارش آژانس زمين شناسي، سطح هشدار زماني بالا رفت كه فوران بخار به فوران ماگماتيك (در این نوع فوران گازها از حالت فشرده خارج شده و ماگما را به بیرون پرتاب می‌کند.) تغيير كرد.

 

اخبار,اخبار حوادث,فوران آتشفشان

 به گزارش راشاتودی، فرودگاه بین‌المللی و داخلی جزیره بالی واقع در کشور اندونزی تحت تاثیر دودهای غلیظ حاصل از فوران آتشفشان، تمامی پروازهای خود به مبدا یا مقصد این جزیره را لغو کرده است.

 

برآورد شده است که پرواز بالغ بر 59 هزار مسافر و توریست در فرودگاه بین المللی "نگورارای" در روز دوشنبه صبح لغو شده است و مسافران و توریست های بسیاری در پی تشدید دودهای حاصل از فوران کوه آتشفشانی و هشدارهای پی در پی مقامات مسئول، از گیر افتادن در این جزیره بسیار ابراز نگرانی کرده اند. طبق گزارش های منتشر شده، بسیاری از آنها به منظور ترک سریعتر جزیره در فرودگاه چادر زده اند.

 

مقامات و مسئولان مربوطه، علت لغو تمامی پروازهای فرودگاه این جزیره را دودهای غلیظ حاصل از فوران آتشفشان توصیف کرده است و در تشریح این موضوع بیان کرده اند که این دودها موجب ایجاد مشکل برای موتور هواپیما می شود و پرواز در این وضعیت، بسیار خطرآفرین است و طبق قوانین بین المللی ، اجازه پرواز به هواپیماها داده نمی شود.

 

اخبار,اخبار حوادث,فوران آتشفشان

به گزارش بی‌بی‌سی، ۱۰۰هزار نفر از مردمي كه در اطراف كوه آگونگ، بالي زندگي مي‌كنند از بيم فوران آتشفشان خانه هاي خود را تخليه كرده اند.

سه شنبه 7 آذر 1396  11:14 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها