0

آزادسازی بوکمال؛ پایان داعش در سوریه+ ویدئو

 
namet5
namet5
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 1762
محل سکونت : بوشهر

آزادسازی بوکمال؛ پایان داعش در سوریه+ ویدئو

آزادسازی بوکمال؛ پایان داعش در سوریه

آزادسازی بوکمال؛ پایان داعش در سوریه+ ویدئو​​​​​​

شهر بوکمال در مرز سوریه و عراق یک شنبه به طور کامل به کنترل نیروهای ارتش سوریه در آمد و تروریست‌های داعش به سمت مناطق بیابانی گریختند.

به گزارش پارس تودی، داعش با این شکست عظیم در آستانه شکست کامل در حوزه میدانی است. شهر بوکمال آخرین منطقه شهری مهم در سوریه بود که همچنان در اشغال داعش قرار داشت. 

در واقع ارتش سوریه با مساعدت و همراهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حزب الله، نیروهای مردمی، فاطمیون، زینبیون و حیدریون تصمیم گرفتند به حضور داعش در این منطقه پایان بدهند و این کار نیز به طور کامل انجام شد. خروج نیروهای داعشی از این منطقه، به معنای پاکسازی کامل داعش از سوریه است.

اهمیت استراتژیک شهر بوکمالبه علت موقعیت این شهر به عنوان شاهراه اصلی بغداد - قائم و دمشق و دخایر عظیم نفتی آن است که نقش بسیار مهمی در نقل و انتقالات نیرو و کالا بین عراق و سوریه ایفا می‌کند. با کنترل ارتش سوریه بر شهر بوکمال عملا مرزهای مشترک عراق و سوریه تحت کنترل و یا نفوذ موثر نیروهای دولتی سوریه در می‌آید.

از سوی دیگر همین شرایط استراتژیک باعث شده بود که در یک ماه اخیر رقابت شدیدی میان ارتش سوریه و هم پیمانانش از یک سو و نیروهای کرد تحت حمایت آمریکا از سوی دیگر بر سر کنترل   بوکمال درگیرد که در نهایت با سیطره ارتش سوریه بر این شهر عملا می‌توان آمریکا را بازنده این رقابت به حساب آورد، هرچند امریکا از هیچ تلاشی برای کارشکنی در مورد روند شکست داعش توسط دولت سوریه کوتاهی نکرد.

نقش محوری ارتش سوریه با مساعدت و همراهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حزب الله و همچنین نیروهای مردمی را نمی توان در نابودسازی داعش در سوریه نادیده گرفت زیرا داعش و حامیان غربی – عبری و عربی آن ها هر آنچه از دستشان بر می آمد انجام دادند تا محور مقاومت در عراق و سوریه بشکند و حضور داعش بتواند از منافع ان ها در منطقه ای پرتنش حمایت کند اما حالا عناصر باقیمانده داعش در بیابان های اطراف بوکمال آوارده اند و راهی به جز تسلیم و یا کشته شدن ندارند.

بوکمال، آخرین امید داعش برای بقا در سوریه را نقش بر آب کرد.110/135

بیشتر بخوانید : 

روسیه آزادسازی «بوکمال» را تبریک گفت/ نیروهای روسی مین روبی «بوکمال» را آغاز کردند

دوشنبه 29 آبان 1396  1:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها