0

عبدولی: سوریان دیگر کشتی نمی گیرد

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

عبدولی: سوریان دیگر کشتی نمی گیرد

ملی پوش کشتی فرنگی که در روزهای اخیر به کرمانشاه سفر کرده بود، از لزوم حمایت های دولتی به زلزله زدگان خبر می دهد. 

 

به گزارش "ورزش سه"، سعید عبدولی، نامی آشنا برای علاقه مندان به کشتی است. او بعد از کسب مدال برنز در المپیک ۲۰۱۶، امسال هم در رقابت های جهانی پاریس به مدال برنز دست پیدا کرد. این فرنگی کار اندیمشکی در چند روز اخیر به همراه سایر ملی پوشان کشتی راهی مناطق زلزله زده شد تا به یاری بازماندگان حادثه تلخ اخیر بپردازد. 


به همین بهانه با سعید عبدولی همکلام شدیم که در ادامه مشروح صحبت های وی با خبرنگار "ورزش سه" را می خوانید.

 


زلزله زدگان از نظر غذایی تامین شدند


من بعد از ۴ روز حضور در مناطق زلزله زده صبح امروز به اندیمشک برگشتم. خدا را شکر کمک های مردمی زیادی به دست زلزله زدگان رسید. فکر می کنم از نظر مواد غذایی تا ۱۰ روز آینده مردم این منطقه تامین باشند. تنها مشکلی که آنها دارند، این است که سرپناهی برای زندگی کردن وجود ندارد. من تجربه ماندن در چادرهای مسافرتی را دارم و می دانم که مقابل سرما بادوام نیست. واقعا باید از سوی دولت فکر جدی به حال محل اسکان این عزیزان شود. 

 


بعد از دیدن ۲ نفر اشک ریختم


خیلی ها هستند که بعد از زلزله کرمانشاه وضعیت خوبی ندارند؛ اما دیروز من صحنه ای را دیدم که نتوانستم خودم را کنترل کنم و اشک ریختم. یک زوج پیرمرد و پیرزن در بدترین شرایط ممکن قرار داشتند. ما توانستیم برایشان چادر، پتو و وسایل بهداشتی فراهم کنیم. خیلی از خانم ها هم هستند که شوهرشان را از دست داده اند؛ اما آنقدر با اصالت و مظلوم هستند که صدایشان در نمی آید. حتی وقتی مردم را می بینند که برای کمک آمدند، نزدیک نمی شوند تا تقاضای کمک کنند. با این حال ما سعی کردیم این افراد را شناسایی کنیم و وسایل مختلف در اختیارشان قرار دادیم. البته من مثل خیلی ها در فضای مجازی عکس و فیلمی قرار ندادم تا نگویند عبدولی برای خودنمایی به آنجا رفته است. مردم زلزله زده هم از هموطنان و کمک های مردمی راضی بودند و دائما تشکر می کردند.

 

 عبدولی: سوریان دیگر کشتی نمی گیرد

 


دولت باید شهر را از نو بسازد


دولت باید به فکر ساختن دوباره شهر برای زلزله زدگان باشد. شنیده ام که گفته اند به این افراد وام می دهند؛ اما با این وضعیت مگر زلزله زده ها می توانند اقساط وام را پرداخت کنند؟ شهر باید از نو ساخته شود چون کلا تخریب شده و حتی ساختمان هایی که ظاهرا خیلی آسیب ندیدند هم جای امنی برای زندگی نیستند. 

 


اولین هدفم جام باشگاههای جهان است


چند روزی به خاطر این اتفاقات از تمرین افتادم؛ اما از فردا دوباره استارت می زنم. خودم را برای حضور در جام باشگاههای جهان آماده می کنم. من در ترکیب بیمه رازی در لیگ داخلی هم حضور داشتم و این بار در جام باشگاههای جهان کشتی می گیرم. 

 


سوریان دیگر کشتی نمی گیرد


من تا حدودی از وضعیت ملی پوشان سابق کشتی فرنگی اطلاع دارم. تا جایی که من می دانم دیگر حمید سوریان کشتی نمی گیرد و قصد بازگشت ندارد. امید نوروزی هم که اعلام آمادگی کرده، بعید می دانم بتواند بعد از مدتی غیبت با این شرایط سنی برگردد و با جوان هایی که الان فعال هستند، رقابت کند. البته قاسم رضایی به خاطر اینکه در سنگین وزن شرایط سنی خیلی مهم نیست، می تواند برگردد.

شنبه 27 آبان 1396  8:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها