0

10 سوالی که باید پیش از ازدواج پاسخ آنها را پیدا کنید!

 
abdo_61
abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37203
محل سکونت : ایران زمین

10 سوالی که باید پیش از ازدواج پاسخ آنها را پیدا کنید!

 
به عنوان یک زوج، باید بتوانید تیمی کار کنید و با همفکری برای زندگی خود تصمیم گیری کنید. به این معنا که با اینکه هنوز هم یک نفر هستید ولی دیگر نباید در پی نمره یک بودن باشید.

ازدواج مهم‌ترین گام زندگی است ولی متاسفانه همیشه مطابق رویاهای ما محقق نمی‌شود. اگر به فکر ازدواج هستید، عاقلانه‎تر آن‌ است که پیش از آمادگی، به سرعت وارد عمل نشوید. با اینکه منظور که تاخیر انداختن در امر ازدواج زیبا نیست، ولی قبل از آن باید پاسخ ۱۰ پرسش زیر را پیدا کرده باشید: 

1.آیا می‌توانید بقیه عمر خود را با فرد مورد نظر سر کنید؟

ازدواج امری همیشگی است، آیا آمادگی گذراندن مابقی عمرتان، با فرد موردنظر را دارید؟ این به معنای متعهد شدن و شامل تمام دوران بیماری، پیری، و فراز و نشیب‌های زندگی‎ست. این تعهد چنان بزرگ است که نمی‌توان آن را سرسری گرفت.

۲. آیا اهداف‎تان یکی‎ست؟

آیا هردوتان بخاطر این ازدواج از یک رویا صرف نظر می‌کنید؟ در اینصورت باید مطمئن شوید که بعدا دچار تاسف نخواهید شد. این یعنی باید اهدافتان هم‌خوانی داشته باشند. مثلا هردوتان دوستدار سفر باشید، و یا هر دو خواهان تشکیل خانواده باشید.

۳. آیا با او ازدواج می‌کنید چون دوستش دارید یا صرفا می‌خواهید ازدواج کنید؟

جزو آنهایی نباشید که به این خاطر ازدواج می‌کنند چون «شتری‎ست که در خونه همه می‌خوابه»، و یا «آخه همه دوستام هم ازدواج کردن». شما باید به خاطر عشقی که به فرد مورد نظر دارید و بخاطر رسیدن به شادی هرچه بیشتر، اقدام به ازدواج کنید.

۴. می‌توانید متعهد بمانید؟
 
مساله مهم بعدی تعهد است. طلاق مساله دردناکی است، پس مطمئن شوید که نسبت به تعهدات ازدواج می‌توانید ۱۰۰ درصد پایبند بمانید. مادامی که به این امر شک دارید، نباید به ازدواج اقدام کنید.

۵. آیا می‌توانید تیمی کار کنید؟

به عنوان یک زوج، باید بتوانید تیمی کار کنید و با همفکری برای زندگی خود تصمیم‎گیری کنید. به این معنا که با اینکه هنوز هم یک نفر هستید ولی دیگر نباید در پی نمره یک بودن باشید. ببینید می‌توانید با این امر کنار بیایید.

۶. در مورد مسایل اقتصادی تفاهم دارید؟

مسایل مالی بسیار مهم‎اند. بزرگترین دلیل طلاق، امروزه چیزی غیر از امور مادی نیست. پس پیش از ازدواج باید در مورد مدیریت مالی زندگیبه توافق برسید. مثلا آیا به حساب مشترک، و یا هزینه‎های مشترک معتقدید؟ به قول قدیمی‌ترها، پیش از هر اقدامی، حتما سنگ‌ها را وابکنید.

۷. آیا اعتقادات و باورهای شما همسان‎اند؟

آیا از اعتقادات مذهبی و باورهای ریشه‎دار فرد موردنظر مطلع‎اید؟ امکانش هست که تابحال در گفتگوهای خود متوجه این امر نشده باشید، درحالی‌که همین موارد می‌توانند در آینده مساله‎ساز شوند. حتی اگر درحال حاضر، طرف‎تان پیرو مذهب خاصی نباشد، این امر را جدی بگیرید.

۸. آیا قادر به رفع اختلافات هستید؟

آیا هر دوی شما قادر به این کار هستید؟ آیا با هم‌فکری هم مساله را رفع می‌کنید یا آتش جریان را تندتر می‌کنید؟ در هر زندگی جروبحث پیش میاید، اما اینکه بتوانید چگونه آن را مهار کنید، بخشی از یک زندگی شاد و موفق است.
 
۹. در راه آمدن با خانواده‌ها چقدر موفق‎اید؟

بعد از ازدواج، خواه‎ناخواه، عضوی از خانواده همسر خودتان می‌شوید. بنابراین یکی از ملاحظات بعد از ازدواج این‌ است که بخشی از اوقات خود را طی موقعیت‌های مختلف با خانواده او سپری کنید.

۱۰. آیا ۱۰۰ درصد طالب این ازدواج هستید؟ 

اگر در این زمینه هرگونه شکی به دل دارید، باید دلایل این شک را پیدا کنید و به سوالاتی بیشتر از ده مورد فوق پاسخ دهید. چون آخرالامر این دل شماست که باید گواهی به درستی تصمیم‎تان بدهد.

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

abdollah_esrafili@yahoo.com

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

دوشنبه 22 آبان 1396  10:09 AM
تشکرات از این پست
p2shop
p2shop
کاربر جدید
تاریخ عضویت : آبان 1396 
تعداد پست ها : 1

پاسخ به:10 سوالی که باید پیش از ازدواج پاسخ آنها را پیدا کنید!

در مورد شماره هفت به نظر بنده لزوما درست نیست

من خودم زن و شوهری میشناسم که مدت بسیار زیادی از ازدواجشان میگذرد و خوشبخت هم هستند اما ادیان متفاوتی دارند و از این موارد بسیار هست 

به خصوص در ایران زوجی که یکی شیعه و دیگری سنی باشد هم خیلی کم نیست

کارت عروسی جدید    سورپرایز کردن مهمانان عروسی    متن کارت عروسی

دوشنبه 22 آبان 1396  11:19 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها