0

ابلاغیه بانک مرکزی برای افزایش سود وام مسکن مهر لغو شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ابلاغیه بانک مرکزی برای افزایش سود وام مسکن مهر لغو شد

ابلاغیه بانک مرکزی برای افزایش سود وام مسکن مهر لغو شد

مدیر امور ارتباطات و بازاریابی بانک مسکن از لغو ابلاغیه بانک مرکزی برای افزایش سود وام مسکن مهر خبر داد.

به گزارشابلاغیه بانک مرکزی برای افزایش سود وام مسکن مهر لغو شد گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان  مسعود ایزدی اظهار کرد: با توجه به ضوابط و مقررات مصوب در طرح مسکن مهر، دولت باید نسبت به پرداخت یارانه نرخ سود برای اعمال سود تک رقمی این تسهیلات اقدام کند.

وی افزود: با توجه به لغو ابلاغیه بانک مرکزی، بانک مسکن همچون گذشته به منظور حمایت موثر از متقاضیان مسکن مهر و پیشرفت سریع این طرح، نسبت به اعمال نرخ‌های گذشته مبادرت خواهد کرد.

ایزدی تصریح کرد: نرخ سود تسهیلات مسکن مهر در تهران، مراکز استان‌ها و سایر شهر‌ها به ترتیب ۹ درصد، ۷ درصد و ۴ درصد محاسبه شده است که تا اطلاع ثانوی نیز بر همین منوال محاسبه خواهد شد.


در هیمن زمینه بخوانید.

بانک مرکزی سود تسهیلات مسکن مهر را ۳ برابر کرد + سند

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک مسکن تاکید کرده بود؛

«.. موضوع یارانه سود تسهیلات مسکن مهر در جلسه کمیسیون اعتباری مورخ ۱۳۹۶/۶/۲۹ این بانک مطرح و با توجه به عدم ارسال تضمین‌نامه و مصوبه‌ای در خصوص یارانه نرخ سود تسهیلات مسکن مهر (جهت افزایش سقف فردی تسهیلات مذکور از ۲۵۰ میلیون ریال به ۴۰۰ میلیون ریال) کمیسیون مقرر نمود، بانک مسکن با توجه به تاکیدات قبلی، کماکان نسبت به اعطای تسهیلات مذکور با نرخ‌های مصوب شورای محترم پول و اعتبار (۱۱ و ۱۲ درصد جهت مشارکت مدنی و فروش اقساطی) اقدام نماید.»

بر این اساس متقاضیان مسکن مهر در تهران و مراکز استان‌ها باید به ترتیب ۳ و ۵ درصد سود بیشتر برای مابه التفاوتو افزایش سقف تسهیلات این طرح از ۲۵ میلیون تومان به ۴۰ میلیون تومان را پرداخت می‌کردند. میزان این سود برای متقاضیان مسکن مهر "سایر شهرها" ۸ درصد بیشتر خواهد شد. به عبارت دیگر در سایر شهر‌ها سود تسهیلات مسکن مهر سه برابر می‌شد.

انتهای پیام/

جمعه 19 آبان 1396  4:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها