0

حقایقی حیرت آور از دبی

 
touremashhad
touremashhad
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : بهمن 1395 
تعداد پست ها : 3
محل سکونت : تهران

حقایقی حیرت آور از دبی

دبی امروزه اصلا شبیه چیزی که چند سال پیش بود نیست و در مدتی کم به اندازه ای پیشرفت کرد که اگر دو تصویر از این شهر را در چند سال پیش و امروز ببینید مطئنا شگفت زده می شوید. دبی که تا چندین سال پیش واحه ای بیش نبود به اندازه ای روی پیشرفتش متمرکز شده که هر روز چیز عجیب و مدرن تری از آن می بینیم. سفر به دبی یعنی سفر به شهر آسمانخراش های چشمگیر، سازه هایی با معماری های لوکس، تفریحات بی نظیر و بالاخره سفر به شهر ترین ها. با تمام جذابیتی که دارد در مورد این شهر مواردی وجود دارد که باید بدانید. با تور مشهد همراه باشید:
امارات

 • ساختمان هایش به آن اندازه که فکر می کنید هم بلند نیستند. در دبی آسمانخراش ها و ساختمان های بسیار بلند کم نیستند ساختمان هایی با ۱۳۰۰ متر ارتفاع  و یا ارتفاع های مشابه اما برای یک مقایسه ی کوچک می توانید به شهر هنگ کنگ با ساختمان ۶۶۰۶ متری اش فکر کنید. البته برج جهان یعنی برج خلیفه در دبی قرار دارد.
 • احتمالا هیچ شخص بومی ای در این شهر پیدا نمی کنید. از آن جایی که بیشتر کشورهای اطراف و سرمایه دارانی از مناطق دیگر در این شهر سرمایه گذاری و ساخت و ساز کرده اند و توریست های زیادی به آن سرازیر شده اند، احتمال این که در سفر به دبی با اماراتی ها بتوانید گفت و گو و صحبت کنید خیلی کم است.
 • سفر به دبی به معنای سفر به شهری بدون جرم و جنایت است. نرخ جرم و جنایت در دبی بسیار پایین و تقریبا ۰ درصد است! یکی دیگر از حقایق شوکه کننده ای که در مورد این شهر پر زرق و برق باید بدانید و دقیقا به همین دلیل است که بارها از دبی به عنوان یکی از امن ترین شهرهای جهان یاد شده است. یکی از دلایل آن، قوانین بسیار سفت  سختی است که  برای افرادی که بخواهند مرتکب جرم شوند وجود دارد و دلیل دیگر هم برمی گردد به خصوصیات اخلاقی مردمی که در آن زندگی می کنند.

سافاری در دبی

 • ماشین های پلیس در دبی بی همتا هستند! یک ساعت قدم زدن در خیابان های دبی کافیست تا در جلویتان حجم بزرگی از ماشین های لوکس و آنچنانی ببینید و مطمئنا خیلی برایتان جالب است اگر بدانید که ماشین پلیس های دبی را لامبورگینی ها، فراری ها و بنتلی ها تشکیل می دهند! پدیده ای که فقط در دبی دیده می شود.

ماشین پلیس دبی
ماشین پلیسهای دبی

 • در سفر به دبی متوجه می شوید که تعداد مردان از زنان بیشتر است. از جمعیت ۲٫۵ میلیونی دبی، ۱٫۷ این جمعیت را مردان تشکیل می دهند که تقریبا حدود ۷۰ درصد کل جمعیت شهر است و فقط ۳۰ درصد از جمیعت آن را زنان تشکیل می دهند. سن مردمان دبی هم یکی دیگر از شگفتی هاییست که در مورد آن وجود دارد ، ۵۸ درصد جمعیت دبی را افراد ۲۵ تا ۴۴ تشکیل می دهند و فقط ۱۵ درصد از مردم بالا ی۴۵ سال سن دارند.
 • مالیات بی مالیات! یکی از حقایق دیگری که درباره ی دبی باید بدانید این است که می توانید در این شهر اقامت کنید و روز به روز ثروتمندتر شوید چرا که افرادی که در این شهر زندگی می کنند لازم نیست تا حتما مالیاتی پرداخت کنند و درصد مالیات نزدیک به ۰ است. در نتیجه می توانید در این شهر اقامت و کار کنید و تمام درآمدتان را ذخیره کنید بدون آن که نیازی به پرداخت مالیاتی باشد.
 • دبی شهر ترین هاست. باید بدانید که با سفر به دبی دارید به شهر ترین ها می روید، برای مثال تعدادی از بلندترین و بزرگ ترین سازه های جهان در این شهر قرار دارد مثل بزرگ ترین مرکز خرید دنیا از نظر مساحت، بزرگترین هتل، دومین تفریحگاه ساحلی مصنوعی بالاخره بزرگ ترین آکواریوم جهان و این ها خود دلیل خوبی هستند تا این شهر را از نظر توریست ها جذاب کنند و آن ها  را مشتاق به خرید تور دبی کنند. بی دلیل نیست که هر ساله میلیون ها گردشگر به دبی می آید.

دبی

 • هتل های لوکسی در همه جای دبی دیده می شود. هتل های ۵ ستاره و حتی ۷ ستاره ی زیادی در دبی وجود دارد که برج العرب یکی از  آن هاست. برج العرب چهارمین هتل بلند جهان است و رستوران و آکواریوم آبی ای که در آن جود دارد، از مشهورترین و دیدنی ترین ها در جهان هستند.
 • بزرگ ترن سری طلای جهان در دبی است. بزرگ ترین سری طلای جهان که در سال ۱۹۹۹ ساخته شده است، در شهر دبی قرار دارد. این سری ۲۲ کیلگرم وزن دارد.
 • دبی پیست اسکی سرپوشیده دارد. آیا فکرش را می کردید که دبی که منطقه ای خشک و گرم است و حتی زمستان های آن معتدل است و در واقع منطقه ای بیابانی است، پیست اسکی وجود داشته باشد؟ بله دبی نشان داد که هیچ چیز غیر ممکن نیست! این شهر به دنیا ثابت کرد که اگر به هر دلیل کمبودی در شهر وجود دارد و امکان داشتن امکانات خاصی به طور طبیعی در جایی وجود ندارد، این به آن معنا نیست که باید از آن دست شست و با همین اساستدلال شروع به ساخت پیست اسکی سرپوشیده کرد. مساحت این پیست اسکی ۲۲۵۰۰ متر مربع است و از طرفی دیگر پارک برفی ای در آن ساخته شده است که این پارک با مساحتی ۳۰۰۰ متر مربعی، بزرگ ترین پارک برفی پوشیده ی دنیا محسوب می شود.

پیست اسکی دبی
پیست اسکی مصنوعی در دبی

 • دبی کوه مصنوعی می سازد! شاید اولین باری که چنین چیزی را می شنوید بیشتر به نظرتان شوخی باشد اما امارات در این مورد مصمم است و در پروژه های قبلی دیگری که معرفی کرده بود و خیلی ها به واقعیت پیوستن آن را رویا می دانستند، با انجام دادن آن ها نشان داد که هیچ چیز غیر ممکن نیست.از آن جا که دبی منطقه ای بیابانی است، میزان بارش در آن بسیار پایین است . به همین دلیل مسئولان این شهر به فکر راهی افتاده اند تا بتوانند ابرها را به دبی بکشانند! و برای این کار چه چیزی بهتر از کوهی مصنوعی که بتواند میزان بارش باران را کنترل کند؟

منبع: http://tour-mashhad.com

تور مشهد

شنبه 13 آبان 1396  12:26 PM
تشکرات از این پست
khodaeem1
دسترسی سریع به انجمن ها