0

موافقت فرانسه با برگزاری همه‌پرسی جدایی در جزایر کالدونیای جدید

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

موافقت فرانسه با برگزاری همه‌پرسی جدایی در جزایر کالدونیای جدید

موافقت فرانسه با برگزاری همه‌پرسی جدایی در جزایر کالدونیای جدید

بنابر توافق مقامات فرانسوی، با برگزاری همه‌پرسی جدایی در جزایر کالدونیای جدید موافقت شد.

موافقت فرانسه با برگزاری همه‌پرسی جدایی در جزایر کالدونیای جدیدبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه پنج تلویزیون فرانسه، شب گذشته در مورد برگزاری همه پرسی برای تصمیم گیری در مورداستقلال جزایر کالدونیای جدید در فرانسه توافق حاصل شد.  قرار است این همه  پرسی سال آینده برگزار شود تا در مورد این جزایر اقیانوس آرام که از سال هزار و هشتصد و پنجاه و سه تحت تملک فرانسه است تصمیم گیری شود.

شب گذشته ادورار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه و کمیته توافق نومئا ۱ (توافق بر سر انتقال برخی قدرت‌های فرانسه به کالدونیای جدید) در مورد برگزاری همه پرسی به توافق رسیدند.

این در حالی است که مردم در کالدونیای جدید در مورد استقلال این جزایر اختلاف نظر دارند. زنی می‌گوید آیا با استقلال این جزایر ما مستمری و کمک هزینه خواهیم داشت؟

زن دیگری می‌گوید من حامی استقلال هستم. ما ترسی نداریم. مهم با هم بودن ماست.

ظرسنجی‌ها نشان می‌دهد اکثریت ساکنان این جزایر با استقلال مخالف هستند. دولت محلی نیز محتاطانه در این زمینه عمل می‌کند. هنوز آثار درگیری‌های خشونت بار میان جدایی طلبان بومی کاناک و مخالفان جدایی در سال‌های هشتاد، در این جزایر باقی مانده است.

مانوئل والس، نخست وزیر سابق فرانسه وظیفه آماده سازی روند برگزاری همه پرسی را که قرار است در نوامبر سال دوهزار و هجده برگزار شود، بر عهده دارد.

 

انتهای پیام/

جمعه 12 آبان 1396  6:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها