0

زندگی نامه شهید فرخی

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

زندگی نامه شهید فرخی

زندگی نامه شهید فرخی

گوشه‌ای از زندگی‌نامه شهید فرخی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را در اینجا بخوانید.

زندگی نامه شهید فرخیبه گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛شهید حمید فرخی در اول فروردین سالل1342 در روستای گلمرز از توابع ارومیه چشم به دنیا آمد. دوران ابتدایی را در دبستان ابتدایی روستای خویش سپری می كند و در سال 53 برای ادامه تحصیل راهی شهر ارومیه می شود و در یكی از مدارس راهنمایی (كورش) شهر مشغول تحصیل می شود.

در ضمن تحصیل در امورات كشاورزی به پدر كمك می كرد و با شروع انقلاب در راهپیمایی های ضد طاغوت شركت نمود و بعد از سرنگونی رژیم پهلوی، تحصیل را در اول دبیرستان ناتمام گذاشت و در سال 60 برای خدمت به نظام جمهوری اسلامی وارد سپاه ارومیه شد و بعد از گذراندن یك دوره عمومی دو ماهه در مركز آموزشی حُر در شهر خوی به منطقه كردستان آذربایحان غربی اعزام شد .مسؤولیت یكی از دوشكاهای ادوات گردان را بر عهده گرفت و بعد از آن پُست فرمانده گروهان یك گردان جندالله را به دست آورد و در سال65/8/15 به جانشینی گردان منصوب شد و در سال1369/10/27 مسؤولیت گردان را به عهده گرفت و در حین خدمت چندین بار مجروح شد.

شهید از اول نوجوانی خود را وقف سپاه اسلام و انقلاب كرده بود. بالاخره در تاریخ74/5/5 در مأموریتی كه به كوه شهیدان (مرز ایران و تركیه) داشتند،‌با اشرار درگیر و به شدت مجروح شد و بعد از دو روز بستری شدن در بیمارستان در تاریخ1374/5/7 به آرزوی دیرینه اش كه دیدار معشوق بود، ‌رسید.


انتهای پیام/

 
 
پنج شنبه 11 آبان 1396  2:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها