0

پیاده‌روی جاماندگان تهرانی در اربعین حسینی

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

پیاده‌روی جاماندگان تهرانی در اربعین حسینی

پیاده‌روی جاماندگان تهرانی در اربعین حسینی

پیاده‌روی اربعین حسینی با عنوان «جاماندگان» از میدان امام حسین (ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار می‌شود.

پیاده‌روی «جاماندگان» در اربعین حسینیبه گزارش گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به  نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران؛ همزمان با اربعین حسینی گروهی از  عاشقان حضرت اباعبدالله (ع) که نتوانستند در پیاده‌روی نجف تا کربلا شرکت کنند، با حضور در میدان امام حسین (ع) جمعی با عنوان «جاماندگان» را تشکیل می‌دهند. 

این برنامه برای پنجمین سال در روز ۱۸ آبان ماه مصادف با اربعین حسینی در ایران برگزار می‌شود. بر اساس روایتی که مبنی بر آن ثواب زیارت حضرت عبدالعظیم (ع) با ثواب زیارت امام حسین (ع) برابر است، جاماندگان ساعت ۷ صبح از میدان امام حسین (ع) به سمت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) حرکت می‌کنند و پس از طی کردن مسیر ۱۷ کیلومتری، حدود ساعت ۱۱ صبح به مقصد می‌رسند.

هیئات مذهبی، سازمان‌ها و گروه‌های مردمی با برپایی موکب‌هایی در مسیر پیاده‌روی، پذیرای شهروندان هستند. همچنین با پیش‌بینی‌های انجام‌شده، عزاداری و مداحی در مسیر پیاده‌روی برقرار است.

شهروندان از ساعت ۵ صبح می‌توانند در میدان امام حسین (ع) حاضر شوند و پس از پذیرایی صبحانه، برنامه با تلاوت قرآن، زیارت اربعین و عزاداری مختصر آغاز خواهد شد.

 

انتهای پیام/

دوشنبه 8 آبان 1396  5:42 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها