0

لوگوهای گوگل معروف به Doodle

 
aryanss
aryanss
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 683
محل سکونت : تهران

لوگوهای گوگل معروف به Doodle

هر از گاهی وقتی صفحه اصلی گوگل را باز می کنیم، می بینیم لوگو گوگل تغییرات قابل ملاحظه ای کرده است! گاهی او های گوگل به شکگل دیگری در می آیند، بعضی وقت ها جی و ال تغییر شکل می دهند و لوگوی جدیدی را می آفرینند که به یک حادثه یا مناسبت و... اشاره می کند.
ابتکار گوگل در این زمینه بی نظیر و خلاقانه است. گوگل با این کار ذهن مخاطبان خود را به موضوعی که می خواهد جلب می کند. خواه کریسمس باشد، خواه سالگرد اختراع یک بازی کامپیوتری! و  مشهور هستند Doodle تولد یک دانشمند. این لوگو ها به .

نشریه تلگراف، به انتخاب خود چند لوگوی برتر گوگل در سال های اخیر را انتخاب کرده است. در ادامه این لوگو ها را به یاد می آوریم و شرحی از پیشینه ی این لوگوها می گوییم.

پاپ آرت/ Pop Art Doodle – 6 August 2002:

این لوگو به مناسبت تولد ا (اندی وارهول) نقاشیست که در سال 1967 نقاشی از مریلین مونرو بازیگر فرانسوی کشیده است. در واقع گریزیست به سبک آن نقاشی.


انیشتین/ Einstein Doodle – 14 March 2003:

این طرح به مناسبت تولد 124 م سالگی انیشتین طراحی شده است. e=mc^2 .


دی ان ای/ DNA Doodle – 25 April 2003:

در این لوگو مارپیچ های پست سرهم دی ان ای به عنوان دو O گوگل در نظر گرفته شده است. این طرح به مناسبت پنجاهمین سالگرد کشف دی ان ای توسط جیمز واتسن و فرانسیس کریک است.


داوینچی/ Leonardo Doodle – 15 April 2005:

نقاشی مشهور مونالیزا و طرح آناتومی دیونچی   تولد پنصد و پنجاه و سوم داوینچی جشن گرفته شود.


بریل/ Braille Doodle – 4 January 2006:

پنج نقطه آبی، سه نقطه قرمز، سه نقطه زرد، چهار نقطه آبی، سه نقطه سبز و دو نقطه قرمز! بله... این نقاط در مجموع گوگل را در خط نابینایان تشکیل می دهند. گوگل این طرح را به مناسبت 197مین تولد لوئیس بریل، خالق این خط طراحی کرده است.


جیغ/ Scream Doodle – 12 December 2006:

یکی از مشهور ترین نقاشی های دو قرن اخیر، نقاشی جیغ اثر ادوارد مونک است. گوگل به مناسبت 146مین تولد این نقاش، سر شخصیت تابلو جیغ را به عنوان یکی از او های خود قرار داده است.


مایکل جکسن/Michael Jackson Doodle – 29 August 2009:

مدتی بعد از مرگ مایکل جکسن، هر دو او گوگل جای خود را به کفش های وی داد. دو کفش چرمی براق با جوراب های درخشان!

 

از گناه متنفر باش نه از گناهکار ...

یک شنبه 19 مهر 1388  12:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها