0

یک طلا و 3 برنز در انتظار آزادکاران

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

یک طلا و 3 برنز در انتظار آزادکاران

آزادکاران نوجوان ایرانی در روز نخست رقابت های جهانی شانس کسب یک مدال طلا و 3 برنز را پیدا کردند.

 یک طلا و 3 برنز در انتظار آزادکاران

به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که مسابقات کشتی آزاد نوجوانان جهان از روز گذشته در آتن یونان آغاز شده، طبق قوانین جدید رقابت های مرحله نهایی 5 وزن اول در روز دوم انجام می شود.


دیروز هم نمایندگان 5 وزن اول ایران روی تشک رفتند و در نهایت یک آزادکار فینالیست شد، یک نفر به رده بندی رفت و 2 نوجوانان آزادکار هم به شانس مجدد رفتند.

 


سبک وزن ایران در شانس مجدد
در وزن 42 کیلوگرم مهدی ویسی در دور نخست به دلیل حضور نیافتن مصف خوان کورتز از مکزیک پیروز شد؛ اما در دور دوم مقابل امیدجان جلال اف از ازبکستان با نتیجه 4 بر یک شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، ویسی به گروه بازنده ها رفت. وی ابتدا در این گروه باید با خشیگدورج باتبایار از مغولستان مبازه کند و در صورت پیروزی بر این حریف به مصاف گئورگی تچولادزه از گرجستان برود و در صورت برتری بر این کشتی گیر به دیدار رده بندی راه می یابد. ویسی در صورت حضور در دیدار رده بندی به مصاف اریوسل از ترکیه می رود.

 


خدابخشی، تنها حذف شده ایران
در وزن 50 کیلوگرم محمد خدابخشی پس از استراحت در دور نخست در دور بعد مقابل نارانخو نارمانداخ از مغولستان با نتیجه 14 بر 12 شکست خورد و با توجه به شکست این مغولی در دور بعد، خدابخشی از دور رقابت ها حذف شد.

 


یک شانس دیگر زنده شد
در وزن 58 کیلوگرم مرتضی پورمرتضوی در دور نخست با توجه به حضور نیافتن خوان کوئیزا از کلمبیا به پیروزی رسید؛ اما در دور بعد مقابل توران بایراموف از آذربایجان با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد اما با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار نهایی، پورمرتضوی در گروه بازنده ها ابتدا باید به مصاف دیدار نوراخمت از قزاقستان برود و در صورت شکست این حریف با کاویت آسار از ترکیه کشتی می گیرد و در نهایت در صورت پیروزی بر این حریف ترک به دیدار رده بندی راه خواهد یافت تا برای کسب مدال برنز به مصاف تالگات تینچتیبیکوف از قرقیزستان برود.

 


نخودی در رده بندی
در وزن 69 کیلوگرم محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با توجه به حضور نیافتن میرانبیک سلیمانوف از قزاقستان پیروز شد. وی در دور بعد داویت گئورگیان از ارمنستان را با نتیجه 5 بر 4 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نخودی امشب در دیدار نیمه نهایی مقابل داود ابراگیم اف از آذربایجان با نتیجه 4 بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.  حریف وی در این دیدار برنده کشتی گیران ژاپن و اوکراین خواهد بود.

 


فروتن، تنها فینالیست
در وزن 85 کیلوگرم عباس فروتن در دور نخست به دلیل حضور نیافتن برایان والدرما از کلمبیا به پیروزی رسید وی در دور بعد مقابل گاوین هافمن از آمریکا با نتیجه 9 بر 3 به برتری دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. فروتن در این مرحله نیز با نتیجه 11 بر صفر بکزاد اورکیمبای از قزاقستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی امشب در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال ساندیپ مان از هند را با نتیجه 12 بر 3 مغلوب کرد. حریف فروتن در دیدار نهایی آلان باگایف از کشور روسیه است.


بدین ترتیب امروز بعد از برگزاری رقابت های مقدماتی 5 وزن دوم، مسابقات شانس مجدد، رده بندی و فینال 5 وزن اول هم برگزار می شود. تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران شانس یک طلا و 3 برنز را خواهد داشت.

یک شنبه 19 شهریور 1396  7:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها