0

بهترین سال ایران در تاریخ کشتی فرنگی

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

بهترین سال ایران در تاریخ کشتی فرنگی

تیم های ملی کشتی فرنگی ایران در جهان، بهترین های سال 2017 جهان شدند.

 بهترین سال ایران در تاریخ کشتی فرنگی

 به گزارش "ورزش سه"، ایران که یک بار با عنوان قهرمانی جهان 2014 در بزرگسالان عملکردی شایسته داشت، امسال در رده نوجوانان نایب قهرمان، در رده جوانان قهرمان و در رده بزرگسالان دوم جهان شدند.


در  کشتی فرنگی  نوجوانان توسط مهران سعادتی فرد و محسن مدهنی طلا، مصطفی کاید خورده به نقره و محمد نصرتی برنز گرفت و دوم شدند.


در جوانان ، کشتی ایران توسط پویا دادمرز، کرامت عبدولی و امین کاویانی نژاد طلا، آرمان علیزاده عبدولی نقره و امین میرزاده برنز گرفت.


کشتی فرنگی ما 3 برنز توسط محمد علی گرایی، سعید عبدولی و حسین نوری به دست آورد .

تیم های کشتی فرنگی ما در سال 2017 با 5طلا 2 نقره و6 برنز و با یک عملکرد استثنایی به عنوان بهترین سال تاریخ خود رسید و عملکردش نسبت به کشتی آزاد هم بهترین عملکرد تاریخ شد .


البته در قهرمانی آسیا هم عملکرد فرنگی کارهای ما عالی بود .ایران در هر 3 رده سنی قهرمان شد و در این 3 رده سنی، تیم های کشورمان با 13 طلا 9 نقره و یک برنز عملکردی تاریخی داشت .


فدراسیون کشتی که به خاطر مقام نهم در کشتی آزاد به شدت مورد نکوهش قرار گرفته بود، در عرصه فرنگی عملکردی بسیار خوب داشت، البته ما در کشتی آزاد ضعیف کار کردیم؛ اما نقش بدشانسی و عامل احترام گذاشتن به مسابقات انتخابی و عدم استفاده از نفراتی چون کمیل قاسمی در این عرصه مهم بود. همان طور که قبل از مسابقات جهانی کشتی آزاد گفتیم سرمایه گذاری فوق العاده آمریکایی ها در مسابقات کشتی آزاد در سالهای اخیر عاملی بسیار مهم برای افت سایر تیم های بزرگ کشتی مثل ایران و روسیه بوده است.

یک شنبه 19 شهریور 1396  7:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها