0

وفاداری جشنواره‌ «کارلووی واری» به عباس کیارستمی

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

وفاداری جشنواره‌ «کارلووی واری» به عباس کیارستمی

وفاداری جشنواره‌ «کارلووی واری» به عباس کیارستمی

 

ایسنا/ جشنواره فیلم کارلووی واری در جمهوری چک که برهه برگزاری آن با روز درگذشت فیلمساز شهیر ایرانی همزمان شده است، مستند "76 دقیقه و 14 ثانیه با عباس کیارستمی" را از نخستین تا روز پایانی پنجاه و دومین دوره، به طور متناوب به نمایش گذاشت.


این فیلم مستند که عملا تنها اثر رسمی ایرانی در این دوره از جشنواره بود، یک نمایش ویژه خبرنگاران و چند نمایش عمومی را از جمله با حضور سیف الله صمدیان، کارگردان و محمد اطبایی، پخش کننده جهانی فیلم از سر گذراند.


روزنامه جشنواره کارلووی واری این فیلم را یک پرتره شاعرانه توصیف کرد که توسط دوست و همکار عباس کیارستمی، لحظه‌های خلاقانه این فیلمساز مشهور را نشان میدهد.


سایت جشنواره کارلووی واری نیز از سیفالله صمدیان به عنوان عکاس تحسین شده ایرانی یاد کرده که یک همکاری نزدیک و الهام بخش با کیارستمی داشته است؛ تا با لحظههای مشترکی که طی چندین سال و از سفرهای کیارستمی به نواحی و چشم اندازهای متنوع ایران فیلمبرداری کرده، ویژگی‌های فکری یک ابرفیلمساز را به نمایش بگذارد.


نکته قابل توجه این فیلم مستند که تاکنون حدود هفتاد حضور خارجی در فستیوال های مختلف داشته، پرهیز صمدیان از مصاحبه و هرگونه ارایه اطلاعات اضافی بوده است که در نتیجه‌ی آن، یک تصویر پرهیجان و بی نظیر از یک ابرفیلمساز مدرن ارایه می‌کند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 17 تیر 1396  11:23 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها