0

چند شبهه به آزمون دستیاری پزشکی 96

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

چند شبهه به آزمون دستیاری پزشکی 96

تعدادی از شرکت کنندگان در آزمون دستیاری پزشکی اردیبهشت96 در نامه ای به خراسان خواستار پیگیری سوالاتشان درباره برگزاری این آزمون شدند. آن ها معتقدند این آزمون دارای شبهاتی است:«آزمون دستیاری پزشکی،همه ساله برای ورود پزشکان عمومی به دوره تخصصی برگزار می شود.

 

بسیاری از پزشکان برای موفقیت در این آزمون ماه ها تلاش می کنند و با امید به اینکه این آزمون صلاحیت لازم را برای انتخاب پزشکان برگزیده دارد، در آن شرکت می کنند. اما متاسفانه به آزمون دستیاری امسال که در تاریخ 14 اردیبهشت 96 برگزار شد، شبهاتی وارد است که هیچ کدام از مسئولان، حاضر به پاسخگویی علمی و شفاف برای رفع این شبهات نشدند.

 

ما تعدادی از حدود600پزشک شرکت کننده در آزمون دستیاری اردیبهشت96، اعتراض خود را این گونه اعلام می داریم:

 

1- پاسخ دست کم7سوال از آزمون،با توجه به منابع اعلام شده از سوی وزارت خانه و طبق نظر استادان حاذق، اشتباه است.

 

2-کارنامه هایی موجود است که نمره خام آنها با عدد محاسبه شده از روی پاسخ نامه ناهماهنگ است.

 

3-رتبه کل هر داوطلب برخلاف مطالب مندرج در دفترچه ثبت نام و نیز برخلاف سال های قبل اعلام نشده است.

 

4-مصاحبه برخلاف مصوبات شورای آموزش وزارت بهداشت، برای پذیرش دستیار تخصصی در برخی از رشته ها پیش بینی شده است.(برای تمام این موارد، مستندات کامل وجود دارد که در80صفحه جمع آوری شده است.)

 

طبق دستور وزیر محترم بهداشت، جلسه ای مبنی بر بررسی شبهات آزمون دستیاری پزشکی، با حضور نمایندگان معترضان و اعضای کارگروه تشکیل شد و طبق این جلسه معترضان می بایست، در موعد مقرر مستندات خود را ارائه می کردند و باوجود اینکه در تاریخ شنبه 96.3.20 مستندات به دفتر بازرسی وزارت بهداشت تحویل داده شد، بعد از موعد تعیین شده، هیچ گونه پاسخ رسمی از اعضای کارگروه به معترضان ارائه نشد.

 

طی پیگیری های مکرر با مسئولان ذی صلاح در وزارت بهداشت، سازمان سنجش پزشکی و مجلس، یکی از مسئولان در رسانه عمومی اعلام کرد که مستنداتی به ایشان ارائه نشده و دیگری اعلام داشت که مدارک ارائه شده ولی هیچ گونه شبهه ای وجود ندارد و حتی متذکر شدند که پاسخ کتبی نیز داده شده است، درحالی که هیچ گونه پاسخی داده نشده! و متاسفانه معترضان با تهدید یکی از مقام های مسئول نیز مواجه گشته اند.

 

این در حالی است که تنها خواسته معترضان پاسخ علمی، شفاف و مکتوب به شبهات وارد شده به آزمون دستیاری پزشکی سال96 است.»

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 3 تیر 1396  8:07 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها