0

بهترین دانشگاه های استرالیا کدامند؟

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

بهترین دانشگاه های استرالیا کدامند؟

قصد تحصیل در استرالیا را دارید؟ در این مقاله درباره برترین دانشگاه‌های استرالیا و هزینه تحصیل در آن‌ها می‌خوانید.

 

اگر در فکر برنامه‌ریزی برای تحصیل و مهاجرت به خارج از کشور هستید، در نظر داشته باشید که استرالیا هم می‌تواند انتخاب بسیار خوبی باشد. نه تنها کشوری آرام و زیبا است بلکه دانشگاه‌های بسیار عالی هم دارد. با وجود دوره‌های ارائه شده به زبان انگلیسی و کشوری فوق‌العاده دیدنی، کالج‌های برتر استرالیا که در این مقاله نام برده شده‌اند قطعا می‌توانند فرصتی بسیار عالی برای علاقه‌مندان به تحصیل در خارج از کشور باشند.

 

 

 

 

۱. دانشگاه ملبورن

 

 

 

با داشتن رتبه ۴۱ در لیست برترین دانشگاه‌های جهان، دانشگاه ملبورن بهترین و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور استرالیا است. این دانشگاه هفت برنده جایزه نوبل، پنج فرماندار کل و چهار نخست وزیر را در خود پرورش داده است. دانشگاه ملبورن مدرسه پزشکی ملبورن، مدرسه حقوق ملبورن و مدرسه کسب و کار ملبورن را نیز در خود جای داده است. هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی کارشناسی چیزی در حدود ۲۰,۰۰۰ $ تا ۸۰,۰۰۰ $ استرالیا است که بسته به نوع دوره متغیر است.

 

 

 

 

۲. دانشگاه ملی استرالیا

 

دانشگاه استرالیا

 

این دانشگاه دولتی همیشه با دانشگاه ملبورن برای تصاحب جایگاه برترین دانشگاه استرالیا در رقابت بوده است. هر سال بیش از ۲۰,۰۰۰ دانشجوی کارشناسی و مقاطع بالاتر وارد این دانشگاه می‌شوند. همچنین، این دانشگاه در سال ۲۰۱۴ در رتبه ۲۵ دانشگاه برتر QS قرار گرفته است. شش برنده جایزه نوبل از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند و یکی از بالاترین نرخ پذیرش دانشجو در این کشور را دارا است. هزینه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی از ۲۶,۰۰۰ $ تا ۳۳,۰۰۰ $ است.

 

 

 

 

۳. دانشگاه کوئینزلند استرالیا

 

 

 

دانشگاه کوئینزلند یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی و از بزرگ‌ترین کالج‌های جهان است. این دانشگاه همچنین قدیمی‌ترین و منحصربه‌فردترین کالج در ایالت کوئینزلند استرالیا است و در سال ۱۹۰۶ تأسیس شده است. هزینه‌ی تحصیل در هر ترم برای دانشجویان بومی در حال حاضر ۱۰،۰۰۰ دلار استرالیا است.

 

 

 

 

 

۴. دانشگاه نیو ساوث ولز

 

 

 

دانشگاه نیو ساوت یکی از دانشگاه‌های معتبر در استرالیا است. این دانشگاه برنامه‌های مبادله‌ای بین‌المللی با بیش از ۲۰۰ دانشگاه دیگر در سراسر جهان ارائه می‌دهد و همین مسئله این دانشگاه را برای تحصیل دانشجویان خارجی ایده‌آل می‌کند. دانشجویان بین‌المللی در طول یک ترم تحصیلی بین ۱۱,۰۰۰ تا ۱۲,۶۰۰ دلار باید شهریه پرداخت کنند.

 

 

 

 

۵. دانشگاه موناش

 

دانشگاه استرالیا

 

موناش دومین دانشگاه قدیمی در ویکتوریا و تنها دانشگاه استرالیا است که عضو اتحادیه مرکزی مراکز علمی، دانشگاه‌ها و آکادمی‌های ملی M8 است _ شبکه جهانی موسسات که بر آموزش و تحقیقات تمرکز دارد. این دانشگاه بیش از ۶۲,۰۰۰ دانشجو و ۱۰۰ مرکز تحقیقاتی دارد. هزینه تحصیل دانشجویان بین‌المللی از ۴۳,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰ دلار استرالیا در سال است.

 

 

 

 

۶. دانشگاه سیدنی

 

دانشگاه استرالیا

 

دانشگاه سیدنی اولین دانشگاه استرالیا است و در سال ۱۸۵۰ راه اندازی شده است. این دانشگاه عضو تعدادی از سازمان‌های آموزشی و تحقیقاتی بین‌المللی است و ۱۶ مدرسه مختلف آن دوره‌های تحصیلات تکمیلی را برای حدود ۵۰,۰۰۰ دانشجو ارائه می‌دهند. هزینه تحصیل برای ۶ امتیاز اعتبار ۳,۴۴۵ تا ۴,۸۱۶ برای دانشجویان داخلی یا ۴,۳۷۵ تا ۵,۳۸۸ برای دانشجویان بین‌المللی است.

 

 

 

 

۷. دانشگاه وسترن استرالیا

 

دانشگاه استرالیا

 

دانشگاه وسترن استرالیای عمدتا بر تحقیقات تمرکز دارد و قدیمی‌ترین دانشگاه در ایالت غربی استرالیا است. در سال ۲۰۱۴ در رتبه هشتاد دانشگاه‌های دنیا قرار گرفت و یک نخست وزیر، یک برنده جایزه نوبل و ۱۰۰ دانش‌پژوه بورسیه رودز (Rhodes Scholars) در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند. هزینه تحصیل برای دانشجویان دوره کارشناسی داخلی از ۶,۰۰۰ تا ۸,۲۰۰ دلار در سال است.

 

 

 

 

۸. دانشگاه ادلاید

 

 

 

این دانشگاه که در سال ۱۸۷۴ تاسیس شد، سومین کالج قدیمی در کشور است و یکی از بهترین دانشگاه‌های یک درصد تاثیرگذار جهان است. یکی از معتبرترین مدارس کشور، ۱۰۴ محقق رودز و ۵ برنده جایزه نوبل از ویژگی‌های دانشگاه ادلاید است. هزینه سالانه تحصیل در سال ۲۰۱۶ برای دانشجویان بین‌المللی بین ۲۹,۵۰۰ تا ۳۶,۰۰۰ بوده است.

 

 

 

 

۹. دانشگاه تکنولوژی کوینزلند

 

دانشگاه استرالیا

 

برای دانشجویان علاقه‌مند به فناوری، دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی استرالیا است. هر ساله بیش از ۶,۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی و ۴۰,۰۰۰ دانشجوی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد استرالیایی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌شوند. دوره‌های تحصیلی در زمینه‌های کسب و کار، آموزش، قانون، بهداشت، صنایع خلاق و علوم و مهندسی ارائه می‌شوند. هزینه تحصیل در این دانشگاه تقریبا ۱۳,۰۰۰ دلار در هر ترم است.

 

 

 

 

۱۰. دانشگاه تکنولوژی سیدنی

 

دانشگاه استرالیا

 

راه اندازی شکل اولیه دانشگاه تکنولوژی سیدنی به سال‌های ۱۸۷۰ برمی‌گردد، هر چند این دانشگاه به این شکل که امروزه می‌بینیم در سال ۱۹۸۸ تاسیس شد. دوره‌های تحصیلی در زمینه حقوق، علم و مهندسی، بهداشت، تجارت، هنر، علوم اجتماعی، فناوری اطلاعات، طراحی و معماری ارائه می‌شوند. هزینه تحصیل دانشجویان بین‌المللی از  ۲۰,۰۰۰ تا ۳۴,۰۰۰ در سال است.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 31 خرداد 1396  9:38 AM
تشکرات از این پست
rabingiftak
rabingiftak
کاربر جدید
تاریخ عضویت : دی 1397 
تعداد پست ها : 1

برای تحصیل در استرالیا باید چه اقداماتی انجام دهیم:

برای تحصیل در استرالیا باید چه اقداماتی انجام دهیم:

برای تحصیل در استرالیا برای پذیرش در دانشگاه و همچنین برای دریافت ویزای دانشجویی از دولت استرالیا باید در خواست  خود را بفرستید.( دانشگاه های برتر در استرالیا ۲۰۱۸)

تعدادی از مراحل که باید انجام دهید عبارتند از:

  • تصمیم گیری در مورد دوره و موسسه مورد نظر شما که میخواهید در آن تحصیل کنید()
  • ارسال درخواست شما به دانشگاه مورد نظر
  • دریافت و پذیرش نامه ای از پیشنهاد
  • دریافت تایید الکترونیکی ثبت نام (eCoE).
  • اعطای ویزای دانشجویی  به شما(اقامت استرالیا)

شما برای دریافت پذیرش در دانشگاه مورد نظر وهمچنین دریافت ویزای خود شرایطی را کسب کنید.بعضی از این شرایط که حتما باید داشته باشید موارد زیر است:

1-الزامات علمی(از جمله مدارک تحصیلی در مورد مهارت های زبان انگلیسی)

https://rabin-education.com/

زبان انگلیسی: نیازهای ورودی بین موسسات متفاوت است و با توجه به سطح دوره زبان انگلیسی که می خواهید تحصیل کنید فرق می کند. مقاطع تحصیلی در استرالیا

  • مدارس:

 نیازهای ورودی بین مدارس بسته به کشور یا سرزمینی که در آن تحصیل می کنید متفاوت است. عملکرد و توانایی های علمی در طول فرآیند درخواست، در نظر گرفته می شود.

  • آموزش و پرورش حرفه ای :

 در اکثر موارد هیچ امتحان ورودی برای موسسات آموزشی وجود ندارد. با این حال، برخی از دوره ها ممکن است دارای سوابق خاص مورد نیاز یا شرایط کاری باشند.

  • تحصیلات عالی در مقطع کارشناسی:

برای ورود به دوره کارشناسی استرالیا شما باید یک گواهی تحصیلات عالی دوره متوسطه استرالیا (سال 12) یا معادل آن در خارج از کشور داشته باشید. برخی از دوره های کارشناسی نیز ممکن است دارای سوابق خاصی باشند.

  • تحصیلات تکمیلی تحصیلات عالی:

همچنین با تکمیل رضایت بخش حداقل یک رشته در مقطع کارشناسی، موسسه شما ممکن است توانایی تحقیق و یا تجربه کاری مربوطه را در نظر بگیرد. اگر شما در استرالیا زندگی می کنید و یا در استرالیا کار می کنید، ممکن است همچنان بتوانید در اینجا به عنوان یک STU بین المللی  تحصیل کنید. درآمد در استرالیا

نکته: برای رعایت الزامات تحصیلی مدارک تحصیلی دبیرستان استرالیا، در نظر گرفتن دوره پایه را در نظر بگیرید. همچنین مطالعات پلانگذاری نامیده می شوند، دوره های فشرده ای هستند که به شما در پذیرش شرایط ورود کمک می کند که معمولا یک سال طول می کشد و توسط بسیاری از موسسات آموزش عالی ارائه می شود.

2-مهارت لازم در  زبان انگلیسی:

در برخی موارد ممکن است لازم باشد که نتایج آزمون زبان انگلیسی  خود رابه دانشگاه مورد نظر خود ارائه دهید. توجه داشته باشید که سطح مهارت زبان انگلیسی مورد نیاز یک   دانشگاه می تواند متفاوت از سطح مهارت مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی شما باشد. شما باید با دقت اطلاعات ویزای دانشجویی در هر دو وب سایت وزارت امور داخلی و وب سایت موسسه برای  سطح زبان انگلیسی مورد نیاز را بررسی کنید.

3-نیازمندی های ویزا

ویزای دانشجویی شما بستگی به دوره تحصیل انتخاب شده شما دارد. موارد ضروری و  کلیدی مورد نیاز برای  مصاحبه با شما عبارتند از:

گواهی الکترونیکی تایید ثبت نام (eCoE)

ملاقات با  شخص حقیقی

بودجه کافی برای قیمت هواپیما، هزینه های دوره و هزینه های زندگی(تمکن مالی)

مهارت در زبان انگلیسی.

داشتن گواهی سلامت داوطلبان خارج از کشور.

4-بیمه خدمات درمانی خارج از کشور (OSHC) قابل قبول است:

استرالیا یک سیستم ویژه برای بیمه خدمات درمانی برای دانشجویان بین المللی تحت عنوان بیمه خدمات درمانی (OSHC) دارد. این بیمه شما برای مراقبت های پزشکی یا بیمارستان ای که ممکن است برای شما در استرالیا تحصیل می کنید و همچنین هزینه اکثر داروهای تجویزی و یک آمبولانس در شرایط اضطراری کمک خواهد کرد. هنگام تحصیل در استرالیا، شما برای خودتان و هر خانواده ای که با شما مسافرت می کنید قبل از اینکه وارد می شوید، به OSHC نیاز خواهید داشت. این بیمه مورد نیاز به ویزای دانشجویی شما است که شما OSHC را برای مدت زمان خود در یک ویزای دانشجویی در استرالیا نگه دارید.

5-مدارک مالی برای حمایت از تحصیل شما

تمکن مالی که تایید می کند شما از نظر مالی می توانید هزینه های مورد نیاز خود را پرداخت کنید. زندگی در استرالیا

چند رشته محبوب برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا که می توانید آن را مد نظر قرار دهید:

MBA ,داروسازی,حسابداری,دندانپزشکی,قانون,مهندسی,علم محیط زیست

 

شنبه 1 دی 1397  12:12 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها