0

فقط 25 درصد کودکان ایرانی به مهدکودک می روند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

فقط 25 درصد کودکان ایرانی به مهدکودک می روند

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: فقط 20 تا 25 درصد کودکان ایرانی تا پایان پنج سالگی به مهدکودک می روند؛ این درحالی است که جامعه پذیری کودکان در مهدها رشد قابل ملاحظه ای پیدا می کند. 

 

حبیب ا... مسعودی افزود: تمام کودکان به ویژه کودکان خانواده های دهک های پایین درآمدی، باید به آموزش مهدها ، دسترسی داشته باشند و لازم است که پوشش آموزش کودکان در مهدهای کودک افزایش یابد.


وی ادامه داد: همچنین باید به آموزش خانواده ها نیز توجه داشت تا در ساعاتی که کودکان در مهد نیستند و در خانه به سر می برند از آموزش های لازم برخوردار شوند.


وی اظهار داشت: تعداد کلماتی که کودکان می آموزند در مهدهای کودک بیشتر است بنابراین امسال با همکاری صدا و سیما و خیران در نظر داریم خدمات آموزشی مهدها را به کودکانی که در این مراکز نیستند، ارائه دهیم و اعتبارهای لازم برای این کار نیز تامین شده است.

 

بنابر خبر ایرنا، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: آموزش های مهد یا والدین تاثیر بسزایی در رشد ذهنی و فکری ، تعاملات اجتماعی و جامعه پذیری کودکان دارد و باید به رشد خدمات آموزشی در مهدها و همچنین حضور کودکان در این مراکز حساس توجه کنیم.

 

مسعودی فرید اضافه کرد: باید به خانواده ها آموزش های لازم ارائه شود تا وقت کودکان به بطالت سپری نشود و فقط در خانه به تماشای تلویزیون نپردازند بلکه در تعامل مثبت با والدین ، جامعه پذیری بهتری داشته باشند.


به گفته وی ، هم اکنون حدود 7 هزار و 500 مهد شهری، حدود 7 هزار و 500 روستامهد و یکهزار و 200 تا یکهزار و 300 مهد حاشیه ای در کشور فعالیت دارند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 29 خرداد 1396  9:48 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها