0

هفت اشتباه رايج مصرف كنندگان ايراني هنگام خريد دستگاه هاي تصفيه آب

 
maya2015
maya2015
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1394 
تعداد پست ها : 595

هفت اشتباه رايج مصرف كنندگان ايراني هنگام خريد دستگاه هاي تصفيه آب

 

 

امروزه افزايش املاح و  آلودگي هاي آب تحت تاثير عواملي چون افزايش جمعيت ، افزايش آلاينده هاي صنعتي ، فرسوده بودن سيستم هاي انتقال آب شهري و بعضاً بيماري هاي عفوني مردم را آگاهانه و منطقاً به سمت دستگاه های تصفیه آب خانگی کشانده است و در این میان هم گروهی سود جو با واردات بی رویه قطعات و دستگاه های تصفیه آب بی کیفیت و بدون استاندارد سعی در ماهی گرفتن از این آب گل آلود دارند.

 

حال در این میان وظيفه فروشندگان آگاه است كه برای حفظ سلامتی مردم به آنها در خصوص دستگاه های استاندارد و با کیفیت اطلاع رسانی نموده و آنها را از لزوم تعویض به موقع فیلترها و استفاده از فیلترهای استاندارد که ضامن سلامتی شان است آگاه کنند.

 

در اين متن مختصراً به هفت اشتباه رايج خريداران دستگاه هاي تصفيه آب در ايران اشاره ميكنم.

 

1ـ پيگيري خريد دستگاه آمريكايي

 

از پيگيري دستگاه هاي ساخته شده در كشورهايي مانند آمريكا، آلمان ،ژاپن و ... خودداري فرمائيد . با اين كار تنها راه را براي فريب خوردن خود باز ميكنيد . تكنولوژي اسمز معكوس در اين سيستم ها منحصراً در اختيار آمريكا بوده و با توجه به روابط سازنده سياسي و اقتصادي آمريكا با كشور تايوان اين كشور كوچك اما با سرعت در حال توسعه بعنوان مهد ساخت قطعات و دستگاه هاي تصفيه آب در جهان شناخته شده است . بطوريكه معتبر ترين شركت هاي آمريكايي سازنده اين سيستم ها امروزه سايت هاي توليد خود را در گسترده ترين شكل ممكن در تايوان راه اندازي كرده اند و توليدات با كيفيت بالا و قيمت تمام شده پايين كارخانجاتشان در اين كشور را به تمامي كشورهاي جهان از جمله كانادا ، اسپانيا ، نروژ و ساير كشورهاي پيشرفته صادر ميكنند . آگاه شدن از اين موضوع كار ساده ايست ، به وبسايت گوگل سري بزنيد و بدنبال شركت هاي بزرگ تصفيه آب در جهان باشيد . بي شك به صدق گفته ما پي خواهيد برد.

 

بنابر اين وجود بعضي از برندهاي تصفيه آب با نام و يا پرچم كشورهايي چون آمريكا در ايران صرفاً ترفندي كارامد و كم هزينه ( تنها چاپ يك برچسب كوچك و دلربا و يك بسته بندي )  براي فروش بيشتر دستگاه هاي با كيفيت پايين در بازار آشفته اين محصولات در ايران است .

 

 

2ـ توجه صرف به توضيحات فروشندگان بدون ارائه مدارك مستدل

 

چيزي كه براي شخص بنده در خريد يك كالا اهميت دارد صداقت شركت سازنده آن است  . چه آمريكايي بودن چه  تايواني بودن چه چيني بودن و يا هر ادعاي ديگري در مورد سيستم هاي تصفيه آب بايد با ارائه دليل و مستندات آن اثبات شود . اثبات آن كار سختي نيست . فروشنده ميتواند شما را با شماره ثبت جهاني كالا ، قسمت هك شده نام كالا بر روي محصول و قسمت هك شده نام كشور سازنده محصول آشنا سازد . همچنين وبسايت شركت توليد كننده ميتواند گواه خوبي بر توضيحات فروشندگان باشد .

 

3ـ‌ عدم توجه به جنس قسمت هايي از دستگاه كه آب با آنها سرو كار دارد

 

از جمله اين قسمت ها ميتوان به مواد بكار رفته در فيلتر هاي كربني اين دستگاه ها  كه در نمونه هاي اصلي و بهداشتي آنها از پوسته نارگيل فراوري شده و در موارد غير اصلي از سنگ زغال استفاده ميشود و يا جنس پلاستيك حوضچه هاي فيلتر در اين سيستم ها نام برد. اين مواد مهمترين بخش اين دستگاه ها بوده و متاسفانه اهميت آن در هنگام خريد از چشم خريداران اين سيستم ها  پنهان است.

4ـ بي تفاوتي نسبت به استانداردها

 

بايد يادآور شوم كه در حال خريد يك وسيله بهداشتي هستيد . شايد بهداشتي ترين وسيله زندگيتان . در اين دستگاه آب پس از عبور و برخورد با مواد 6 فيلتر و يك مخزن بطور مستقيم وارد بدنتان شده و از طريق سلولها جذب ميشود . سعي كنيد همانطور كه بهترين مواد غذايي و يا بهترين داروها را ميخريد و در هنگام خريدشان به استانداردهاي آنها توجه ميكنيد در هنگام خريد دستگاه هاي تصفيه آب دقتي دوچندان به خرج دهيد . استانداردهاي معتبر در اين محصولات معمولاً از موسسه ملي استاندارد آمريكا ، بنياد ملي بهداشت آمريكا و استاندارد اتحاديه اروپا و استاندارداي كيفي ايزو است . شماره ثبت و تائيديه اين استانداردهاي معتبر جهاني را ميتوان از وبسايت اين موسسات استاندارد دريافت كرد . شركتهاي واردكننده اين سيستم ها در ايران ميتوانند به راحتي تصوير استانداردهاي اخذ شده توسط شركت توليد كننده را در اختيار نمايندگانشان قرار دهند . پيگير آن از نمايندگان فروش باشيد .

 

5ـ‌ دستگاه با قيمت ارزان

 

بدنبال دستگاه با قيمت مناسب باشيد نه ارزان . فراموش نكنيد ميان قيمت ارزان و قيمت مناسب تفاوت از زمين تا آسمان است. آنچه واضح است اينست كه نميتوان كيفيت عالي، استانداردهاي معتبر جهاني، بكارگيري متخصصان در ساخت و خدمات گسترده را در كنار قيمت ارزان جاي داد. كه اگر شدني بود امروز بجاي خودروي 405 سوار بر بنزهاي با قيمت زير 20 ميليون تومان بوديد!

 

 

6ـ مخزن بزرگ نشانگر توان بالاي دستگاه

 

يكي از اشتباهات رايج در ميان خريداران دستگاه هاي تصفيه آب تمركزشان بر روي دستگاه هاي با مخازن ذخيره بزرگ در اين سيستم هاست . اين در حاليست كه مخزن بايد متناسب با ميزان مصرفتان باشد و هيچ تاثيري بر توانايي دستگاه ندارد  . بطور مثال خانواده كم جمعيتي كه مصرفش 3 تا 5 ليتر در روز است بايد نهايتاً از مخزن شش ليتري استفاده كند تا حد اقل يك بار در روز مخزن دستگاه خالي و آب تازه جايگزين آن شود . براي مصارف بيشتر بالطبع استفاده از مخازن دوازده ليتري توصيه ميشود .

 

 

7ـ‌ بي توجهي به گواهينامه رسمي نمايندگي

 

متاسفانه ورود افراد غير متخصص و با تحصيلات پايين در اين رسته دغدغه اصلي وزارت بهداشت و تمامي شركت هاي معتبر توزيع كننده اين سيستم هاست به نحوي كه اكثر فروشندگان بدون داشتن گواهي نمايندگي، بصورت جانبي و بعنوان شغل دوم اقدام به فروش اين سيستمها در ايران ميكنند.

 

عدم اطلاع از تفاوت كيفي ميان برندها، نا آگاهي از شيوه صحيح تعويض فيلترها، عدم توانايي در دريافت خدمات پس از فروشي همچون سرويس هاي تعويض فيلتر و تعميرات و تامين لوازم جانبي اين دستگاه ها از جمله معدود مشكلات خريد از چنين فروشگاه هاييست.

تيجه گيري

 

در خريد دستگاه هاي تصفيه آب بيش از هر كالايي دقت كنيد ، خريد يك تلويزيون بي كيفيت در بدترين حالت ممكن منجر به ضرر مالي ميشود اما خريد يك دستگاه تصفيه آب بي كيفيت منجر به ورود موادمضر به بدنتان در هر ليوان آب مصرفي شما در شبانه روز خواهد شد . در انتخاب ميان خريد يك دستگاه بدون استاندارد معتبر و شناسنامه از يك نمايندگي غيررسمي و نخريدن اين دستگا هاي ضروري ، گزينه پيشنهادي ما گزينه دوم است .

 

دستگاه تصفيه آب خود را از ميان برندهاي معتبر ، نمايندگي هاي معتبر و با گارانتي معتبر تهيه نماييد.

 

دوشنبه 29 خرداد 1396  2:07 AM
تشکرات از این پست
papeli
دسترسی سریع به انجمن ها