0

تسهیلات ویژه گمرک برای صادرات کالا و موادغذایی به قطر

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

تسهیلات ویژه گمرک برای صادرات کالا و موادغذایی به قطر

مدیرکل گمرک بندرلنگه از در نظرگرفتن تسهیلات ویژه برای صادرات کالا به قطر و پیش‌بینی رشد ۷۰ درصدی صادرات کالا به این کشور خبر داد. معاون شرکت بازرگانی دولتی نیز بر آمادگی صد در صدی ایران برای تامین غذای قطر تاکید کرد.

 

به گزارش مهر، صفر شیبانی، مدیرکل گمرک بندرلنگه از پیش‌بینی رشد ۷۰ درصدی صادرات کالا به قطر خبر داد و گفت: با هدف تشویق صادرکنندگان، مجوز صادرات کالا به قطر از طریق سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در گمرک بندرلنگه در مدت زمانی کمتر از یک ساعت صادر می‌شود.

 

وی با اشاره به ظرفیت و فرصت به وجود آمده برای صادرات کالا از بندرلنگه به کشور قطر اظهار داشت: در روزهای اخیر ۲۰۰ تن کالا در قالب ۱۰کانتینر به ارزش ریالی یک میلیارد و ۳۶ میلیون و ۴۸۹ هزار ریال  از بندر لنگه به کشور قطر صادر شده است.

 

شیبانی با اشاره به پیشینه صادرات کالا از بندر لنگه به کشور قطر بیان داشت: در گذشته از طریق این بندر صادرات شن و ماسه و دام به کشور قطر انجام می‌شد که اکنون با توجه به فرصت به وجود آمده و شرایط منطقه صادرات کالا به‌ویژه مواد غذایی، میوه و تره‌بار با تسهیلات ویژه در حال انجام است.

 

سخنان این مقام مسئول در حالی است که منصور بازیار، مدیر کل گمرک گناوه از صادرات ۲۰۰ تن هندوانه به قطر از بندر گناوه خبر داد و گفت: محموله ۲۰۰ تنی هندوانه از گمرک گناوه استان بوشهر، جهت صادرات به کشور قطر بارگیری شد.

 

شیبانی در ادامه برتوجه صادرکنندگان به بسته‌بندی و کیفیت کالاهای صادراتی تاکید کرد و ادامه داد: با توجه به رویکرد جدید پدید آمده در منطقه، با اعزام ارزیاب در محل،تولید محصول و کالای مد نظر صادرات، تلاش داریم تا حمایتمان را از صادرات غیرنفتی به صورت ویژه به‌کار ببندیم.

 

از سوی دیگر عباسی معروفان معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم، به توانمندی موجود ایران برای تامین غذای قطر اشاره کرد و گفت:آمادگی صد در صد وجود دارد تا بتوانیم نه‌تنها قطر بلکه ۱۰ کشور مانند قطر را از نظر نیازمندی‌های غذایی تامین کنیم.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 28 خرداد 1396  5:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها