0

آمادگی ایران برای صادرات گندم به قطر

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آمادگی ایران برای صادرات گندم به قطر

آمادگی ایران برای صادرات گندم به قطر

با توجه به پتانسیل و ذخیره سازی مناسب گندم در سیلوها تأمین نیاز کشورهایی که با مشکل مواجه شده‌اند به سهولت امکان پذیر است.

آمادگی ایران برای صادرات گندم به قطربه گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با توجه به پتانسیل و ذخیره سازی مناسب گندم در سیلوها تأمین نیاز کشورهایی که با مشکل مواجه شده‌اند به سهولت امکان پذیر است.


البته ناگفته نماند که بازار هدف صادرات محصولات کشاورزی ایران، کشورهای حاشیه خلیج فارس است که در صورت تقاضا از سوی کشور مبدأ مشکلی در صادرات وجود ندارد.


اسماعیل اسفندیار پور مجری طرح گندم در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گفت: براساس مصوبه خودکفایی گندم در سال زراعی گذشته، سه میلیون تن گندم مازاد بر نیاز به بازارهای هدف صادر می شود.


وی افزود: وضعیت ذخیره گندم در سیلوها بیانگر تأمین نیاز داخلی تا ابتدای سال 97 است ازاین رو در صورت تقاضا امکان صادرات گندم به قطر وجود دارد. 

امکان صادرات غلات به قطر امکان پذیر است


حسن عباسی معروفان معاون داخلی بازگانی دولتی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی  بیان کرد: تا کنون تقاضایی مبنی بر صادرات غلات، برنج و شکر از سوی تجار قطری نداشتیم.


وی افزود: با توجه به جمعیت دو میلیون نفری قطر در صورت تقاضا، امکان تأمین صد درصدی گندم و مشتقات آن وجود دارد.


عباسی معروفان ادامه داد: با توجه به ذخایر مناسب غلات به ویژه گندم، دانه روغنی و شکر در صورت تقاضا امکان تأمین 10 کشور همانند قطر نیز وجود دارد.


معاون بازرگانی دولتی با بیان اینکه به اندازه نیاز یک‌سال کشور، گندم در سیلوها موجود است، تصریح کرد: سال گذشته مجوز صادرات سه میلیون تن گندم مازاد بر نیاز صادر شد، که امسال این مجوز به جای خود باقی است.

انتهای پیام/

یک شنبه 28 خرداد 1396  4:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها