0

ناطق نوری: به راحتی به دیگران تهمت نزنیم

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

ناطق نوری: به راحتی به دیگران تهمت نزنیم

ناطق نوری با بیان این که «اگر چیزی را نمی‌دانیم و بدون تحقیق آن را می‌شنویم همین طور نقل نکنیم» گفت: به راحتی به دیگران تهمت نزنیم.

 

به گزارش ایسنا ، حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری که در دومین شب از لیالی قدر در حرم مطهر امام خمینی سخن می گفت، افزود: به جان هم انداختن، تهمت زدن و دروغ گفتن و ایجاد شکاف در جامعه و... همه آنها از زبان ایجاد می‌شود.

 

رسول خدا گفت بدترین افراد کسانی هستند که روششان دوبه ‌هم‌زنی است و بین برادران جدایی می‌اندازند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  گفت: ما می‌نشینیم و می‌گوییم وضع جامعه بد است، وضع جامعه خراب است، جامعه کیست؟ جامعه خود ما هستیم اگر ما خوب شویم جامعه هم خوب می‌شود.

 

آقا! اگر چیزی را نمی‌دانیم و بدون تحقیق آن را می‌شنویم که این روزها با رشد شبکه‌های اجتماعی این جور چیزها هم بیشتر شده، همین طور نقل نکنیم و به راحتی به دیگران تهمت نزنیم.

 

ناطق نوری با بیان اینکه اسلام برای زن بالاترین مقام را قائل است، اسلام جایگاهی به زن داده است که هیچ مکتبی به او نداده است،افزود:اگر اسلام به زن می‌گوید حجابت را حفظ کن نه اینکه او را تحقیر کرده بلکه به او عزت داده است.

 

خانم شما چرا باید عامل به گناه افتادن دیگری باشی. البته من با روش‌های تند مخالفم. جواب نداده و نمی‌دهد. منطقی و با اخلاق و براساس سیره رسول خدا و ائمه هدی می‌توان خیلی کار کرد.

 

وی افزود: این خانم‌ها قلب‌هایشان، قلب‌های درستی است و فقط تربیت نادرست بوده است و گرنه، با زبان نرم می‌شود تغییر ایجاد کرد اما آنان نیز خودشان باید متوجه باشند که عامل معصیت دیگران نشوند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 27 خرداد 1396  1:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها