0

مشکل مبادلات مالی میان ایران و امارات ارتباطی به برجام ندارد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مشکل مبادلات مالی میان ایران و امارات ارتباطی به برجام ندارد

مشکل مبادلات مالی میان ایران و امارات ارتباطی به برجام ندارد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی گفت: مواضع ناشی از ناکارآمدی برجام در کنار تنش‌های سیاسی منطقه‌ای موجب شده کشوری مانند امارات با ما در بحث برجام همکاری نکند.

...و."سیدحسن حسینی‌شاهرودی" عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی در گفتگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به حل نشدن مشکل مبادلات مالی ایران با امارات بعد از برجام گفت: مواضع ناشی از ناکارامدی برجام در کنار تنش‌های سیاسی منطقه‌ای موجب شده کشوری مانند امارات با ما در بحث برجام همکاری نکند.

 

نماینده مردم شاهرود تصریح کرد: تنش‌های سیاسی طی سه سال اخیر خصوصا در حوزه برجام با کشورهای عربی از جمله امارات و عربستان سعودی داشته‌ایم، عربستان و هم‌پیمانانش بسیار تلاش کردند تا برجام به ثمر نرسد حتی بعد از آن ارتباطشان با کشورهای اروپایی و آمریکایی تا حدودی سرد شد که با روی کار آمدن ترامپ در آمریکا مجددا ارتباط آن‌ها با غرب رو به بهبود گذاشت.

 

وی ادامه داد: البته وجود مشکلات در حوزه مبادلات مالی میان ایران با امارات از موارد نقض برجام محسوب نمی‌شود حتی در صورت اجرای کامل برجام باز امارات به شخصه می‌تواند همان‌طور که یک شبه قطر را تحریم کرد، ایران را بسته به فضای سیاسی حاکم بر کشورهای منطقه‌ای مشمول این قاعده قرار دهد.

 

حسینی‌شاهرودی با تاکید براینکه ما باید دیپلماسی خود را خصوصا در حوزه اقتصادی قوی‌تر کنیم، اظهار داشت: هدف برجام گشایش در حوزه اقتصادی بود و نه امنیتی زیرا ما در حوزه امنیتی مشکلی نداشته و در اوج و اقتدار بودیم، اگرچه براساس شواهد و قرائن گشایش کاملی هم در بحث اقتصادی صورت نگرفته است.

 

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: اقدامات دولت ترامپ، مصوبات مجلس سنا و تمامی فشارها حاکی از آن است که طرف غربی نه تنها الزامی در اجرای برجام نمی‌بینند بلکه گرایشی هم برای عملیاتی‌سازی آن ندارد.

 

انتهای پیام/

پنج شنبه 25 خرداد 1396  2:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها