0

انتقاد انجمن دفاع از حقوق معلولان از حذف ۴۰۰ هزار معلول از سبد امنیت غذایی

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

انتقاد انجمن دفاع از حقوق معلولان از حذف ۴۰۰ هزار معلول از سبد امنیت غذایی

انتقاد انجمن دفاع از حقوق معلولان از حذف ۴۰۰ هزار معلول از سبد امنیت غذاییرئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان گفت: از ۲میلیون و ۴۰۰ هزار معلول در کشور، نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر، باوجود نامه‌نگاری‌ها با وزارت رفاه و بهزیستی، از دریافت سبد کالا محروم شده‌اند.

 

علی محمودنژاد گفت: بسته امنیت غذایی به چند گروه از معلولان آسیب‌پذیر جامعه تعلق نمی‌گیرد آنهایی که دارای دفترچه بیمه تأمین اجتماعی هستند و حداقل  حقوق پایه را می‌گیرند آنهایی که یک وسیله نقلیه به اسمشان ثبت شده است و کسانی که از کارافتادگی دارند و حقوق 200 تا 900 هزار تومانی می‌گیرند.

 

وی ادامه داد: متأسفانه بسته امنیت غذایی به معلولان تعلق نمی‌گیرد چرا که اگر کارگری با حقوق حتی یک میلیون و 200 هزار تومانی زندگی کند و سه فرزند معلول داشته باشد یا فرد صاحب خودرو که فرزند معلول داشته باشد، بسته امنیت غذایی به او تعلق نمی‌گیرد.

 

محمودنژاد گفت:‌ بنابر این معلولان و آنهایی که به واسطه والدین خود تحت تکلف قرار دارند، از سبد امنیت غذایی محروم هستند و این در حالی است که هزینه‌های زندگی برای معلولان به قدری بالاست که درآمدهایشان پاسخگو نیست. 

 

وی گفت: خانواده‌های معلولان صرف نظر از قانون هدفمندی یارانه‌ها باید از سبد امنیت غذایی برخوردار شوند و به همین دلیل ما از سه سال پیش رایزنی‌های خود را با سازمان بهزیستی انجام دادیم و با وزارت رفاه نامه‌نگاری کردیم تا این سبد کالا را بدهد اما متأسفانه پاسخی داده نشده است و به نظر می‌رسد معلولیت در نگاه مسئولان از اولویت برخوردار نیست و وزارت رفاه به این جامعه بی توجهی می‌کند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 23 خرداد 1396  8:22 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها