0

🔴همه چیز درباره اینترنت ماهواره ای + دانلود آفلاین

 
mty1378
mty1378
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1394 
تعداد پست ها : 7386
محل سکونت : اصفهان

🔴همه چیز درباره اینترنت ماهواره ای + دانلود آفلاین

 
🔴همه چیز درباره اینترنت ماهواره ای + دانلود آفلاین

در اینترنت ماهواره ای Two Way یا دوطرفه برخلاف اینترنت ماهواره ای یک طرفه کاربر نیازی به استفاده از خطوط تلفن Wireless/ADSLجهت ارسال دیتا نخواهد داشت

تابحال برای شما پیش آمده که عمدا و یا سهوا پنجرهStatus  (وضعیت)Connection  خود را در هنگام برقراری ارتباط با اینترنت مشاهده کرده باشید،اگر کمی به جزئیات موجود در این پنجره دقت کنید مشاهده خواهید کرد که درقسمت پایین این پنجره در داخل کادرActivity  دو آیتم جداگانه به نام هایSent  وReceived  در کنار یکدیگر قرار دارند که در زیر هر کدام از آن ها اعدادی مبنی بر میزان ارسال و دریافت داده (Data) بر حسب بایت (Byte) نوشته شده است که به صورت مداوم در حال افزایش می باشند! همان طور که مطلع هستید در یک ارتباط اینترنتی همواره حجمی از داده ارسال (Send) و در مقابل حجمی از آن نیز دریافت (Receive) می گردد (حال آن که حجم دیتای دریافتی همواره بیش از دیتای ارسالی است!) لذا با افزایش سرعت ارسال و دریافت داده می توان به یک ارتباط اینترنتی پرسرعت دسترسی پیدا کرد که این امر مستلزم استفاده از یک پهنای باند (Bandwidth) گسترده می باشد یعنی همان چیزی که امروزه بیشتر ISP ها (ارائه کننده گان سرویس های اینترنتی) به دنبال آن هستند در اینترنت ماهواره ای بسته به نوع سرویس جهت دریافت داده و یا ارسال/دریافت داده از پهنای باند وسیع ماهواره ها و تکنولوژی دی وی بیDigital Video Broadcasting  استفاده می شود و بدین ترتیب مقادیر داده ها با سرعت بسیار بالایی بین 400kbps الی 2mbps مبادله میگردند! اینترنت ماهواره ای از لحاظ نوع سرویس به دو نوع  Onlineو Offline تقسیم می گردد که خود سرویسOnline  نیز به 2 نوع  One Way و  Two Wayتقسیم بندی می گردد.

اینترنت ماهواره ایOnline  - نوع One Way یا یک طرفه:

در اینترنت ماهواره ای One Way یا یک طرفه بخش مربوط به Receive داده ها با استفاده از Satellite صورت می پذیرد و در نتیجه کاربر قادر خواهد بود که بدون نیاز به اشغال نمودن خط تلفن و با سرعت بسیار بالایی داده ها را با کمک تکنولوژیDVB  و از طریق خطوط یک طرفه دریافت کند با این وجود شما هم چنان نیازمند به استفاده از خطوط تلفنADSL  و یا Wireless خواهید بود چراکه بخش مربوط به Send کردن داده ها هم چنان پای بر جاست و می بایست از طریق یکی از این 3 راه صورت بپذیرد و این مسئله یکی از عمده ضعف های اینترنت ماهواره ای One Way یا یک طرفه به شمار می رود!

 

جدای از بحث نیاز به خط تلفن جهت ارسال داده ها برای استفاده از این سرویس نخست شما باید یک Account (اعتبار) از یکی از ارائه کنندگان سرویس اینترنت ماهواره ای  EDSL نظیر OpenSky,SkyDSL و... خریداری نمائید که بدین منظور می توانید از دو طریق وارد عمل شوید راه اول این که مستقیما با شرکت های اصلی وارد معامله شده و اقدام به خرید اکانت کنید که در این صورت جدای از بحث قیمت گزاف اکانت ها (به تومان!) و مقرون به صرفه نبودن آن نیاز به تهیه یک کارت اعتباری معتبر (Visa,MasterCardو...) و انتقال وجه از طریق آن خواهید داشت که متاسفانه این امکان در ایران میسر نیست راه دوم هم این هست که از طریق شرکت های داخلی که حکم واسطه بین کمپانی مادر و کاربر رو دارند وارد عمل بشید که در این صورت هزینه خدمات تا حدود زیادی کاهش خواهد یافت .

 

باید گفت اصول کار در این روش بر مبنای استفاده ازIP  جعلی به کمک سرویس های VPN  یاVirtual Private Network  و دور زدن ISP صورت می پذیرد که به دلیل گسترده بودن بحث از پرداختن به جزئیات آن صرف نظر می کنیم و در حال حاضر اینترنت ماهواره ای یک طرفه در کنار آن چه به عنوان اینترنت آفلاین! در بین کاربران کارت های رسیور (DVB Cards) شهرت پیدا کرده است یکی از متداول ترین انواع اینترنت ماهواره ای در ایران بشمار می رود!

 

 
اینترنت ماهواره ای آنلاین - نوع Two Way یا دو طرفه:

در اینترنت ماهواره ای Two Way یا دوطرفه برخلافه اینترنت ماهواره ای یک طرفه کاربر نیازی به استفاده از خطوط  تلفن Wireless/ADSLجهت ارسال دیتا نخواهد داشت، چراکه هر دو بخش مربوط به Send و Receive داده ها از طریق Satellite  صورت می پذیرد اما نکته مهم این جاست که برای استفاده از این نوع اینترنت ماهواره ای،شما نیاز به تهیه تجهیزات ماهواره ای حرفه ای و البته گران قیمت از قبیل LNB و دیش Offset و... و مهمتر از همه کسب مجوز رسمی از مراجع قانونی خواهید داشت چراکه این نوع اینترنت براحتی قابل ردیابیست و در صورت استفاده غیرقانونی از آن بسرعت تحت پیگرد  قرار خواهید گرفت لذا با توجه به محدودیت های قانونی موجود و هزینه سنگین خرید و راه اندازی تجهیزات مربوطه،استفاده از اینترنت ماهواره ای Two Way در بین کاربران خانگی چندان متداول نمی باشد و بیشتر دستگاه های دولتی من جمله بانک ها و... به استفاده از این نوع اینترنت ماهواره ای روی می آورند!

 

اینترنت یا دانلود Offline :

گفتن واژه اینترنت آفلاین به این سرویس در واقع یک غلط عامیانه است که به مرور در بین اهالی ماهواره و به خصوص کاربران کارت های DVB رواج پیدا کرده است!

 

حقیقت امر آن است که برخلاف تصور عموم در این سرویس کاربر هیچ گونه نیازی به برقراری ارتباط با شبکه جهانی اینترنت از طریق خطوط تلفن،ADSL،Wirless و... نخواهد داشت و تنها در اختیار داشتن یک عدد کارت DVB (که دارای کد شناسایی 6 بایتیMac Address  و قابلیت شبیه سازی Network Adaptor باشد) بعلاوه نرم افزارهای ویژه دانلود آفلاین نظیر SkyNet و در نهایت دو فایل به نامهایRegix  و Rules برای استفاده از آن چه به عنوان سرویس اینترنت آفلاین! در ایران رواج پیدا کرده است کفایت میکند!

 

اصول کار در این سرویس بر مبنای استفاده (یا به عبارت صحیح تر سوء استفاده!) از Mac Address کاربرانی که از سرویس های اینترنت Online استفاده می کنند بعلاوه IP Address سایت های گوناگون می باشد به این ترتیب که با در اختیار داشتن Mac Address کاربران آنلاین،به موازات این که آن ها اقدام به دانلود فایلی از محیط شبکه جهانی اینترنت کنند شما نیز قادر خواهید بود که به کمک نرم افزارهای ویژه دانلود آفلاین به صورت هم زمان و بدون هیچ گونه کم و کاستی مشابه آن فایل را دانلود کنید در مورد سایت ها نیز نحوه عملکرد به همین شکل است،بدین ترتیب که به موازات این که کاربری فایلی را از محیط سایتی که شما IP Address آن را در اختیار دارید دانلود کند،نرم افزار این امکان را به شما می دهد که فایل مربوطه را هم زمان بر روی هارد دیسک کامپیوتر خودتون دانلود کنید!

 

شایان ذکر است نرم افزارهایی نظیر SkyNet این امکان را به کاربران خود می دهند که با تعیین پسوند و حدود حجم فایل ها بسیار ساده تر و سریع تر به فایل موردنظر خود دسترسی پیدا کنند. از سویی،امروزه بسیاری از سایت های داخلی نیز با جمع آوری مبالغی از کاربران خود،اقدام به راه اندازی سرور اختصاصی دانلود آفلاین کرده اند و این امکان رو به کاربران می دهند که با ارائه لینک،در زمان مقرر شده از سوی سرور،هم زمان اقدام به دانلود فایل مورد نظرشان بکنند.
 

دوشنبه 22 خرداد 1396  6:52 PM
تشکرات از این پست
siryahya ehsan007060
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

پاسخ به:🔴همه چیز درباره اینترنت ماهواره ای + دانلود آفلاین

عالی بود مرسی

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

دوشنبه 22 خرداد 1396  7:02 PM
تشکرات از این پست
mty1378 ehsan007060
دسترسی سریع به انجمن ها