0

توسعه همکاری بانکی ایران و سوریه با ارزهای ملی

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

توسعه همکاری بانکی ایران و سوریه با ارزهای ملی

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به زمینه های مشترک روابط اقتصادی ایران و سوریه گفت: راهکارهای گسترش همکاری در روابط بانکی دو کشور با استفاده از ارز ملی باید مدنظر قرار گیرد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بانک مرکزی، ولی‌ا... سیف در دیدار با هیئت بانکی کشور سوریه با بیان اینکه دیدارهای دوجانبه با توجه به مسائل مشترک اقتصادی و بانکی دو کشور ایران و سوریه آثار مثبتی برای طرفین حاصل کرده است افزود: خوشبختانه در گذشته همکاری های اقتصادی مناسبی بین طرفین انجام شده است که با آسیب شناسی مسائل و رفع مشکلات ضمن توسعه روابط  می توانیم به دستاوردهای بزرگی نائل شویم.

 

سیف با اشاره به سرمایه گذاری شرکت های ایرانی در پروژه های اقتصادی کشور سوریه گفت: پیشنهادهایی از جانب شرکت های ایرانی و بانک عامل در خصوص نحوه  همکاری ها و تامین مالی در پروژه های اقتصادی کشور سوریه مطرح شده که لازم است طرف مقابل با بررسی این پیشنهادها و یافتن زمینه های مشترک، به فراهم شدن بستر همکاری های دوجانبه کمک کند.

 

«دورید درغام» رییس کل بانک مرکزی سوریه نیز در این دیدار بر گسترش روابط اقتصادی و بانکی تاکید کرد. وی افزود: برای تقویت این همکاری ها لازم است بانک های دو کشور با بررسی  موضوعات مشترک زمینه حمایت از پروژه های اقتصادی را فراهم آورند.

 

ضمن آن که در ارتباط با پروژه های اقتصادی، دغدغه ها و انتظارت طرف ایرانی توسط هیئت سوریه به دقت مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و مایل هستیم با سفر هیئت ایرانی این موضوعات در جلسات مشترک با جزئیات بیشتر حل و فصل شود.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 22 خرداد 1396  11:47 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها