0

وزیر دارایی اتریش: یک بانک بزرگ اتریشی در آینده ای نزدیک به ایران می آید

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

وزیر دارایی اتریش: یک بانک بزرگ اتریشی در آینده ای نزدیک به ایران می آید

در جریان دیدار هیئت اقتصادی اتریش با مسئولان صنعت و اقتصاد کشورمان، رئیس کل بانک مرکزی اتریش از آغاز فعالیت مجدد یک بانک بزرگ اتریشی در ایران در آینده بسیار نزدیک خبر داد.  نعمت زاده وزیر صنعت هم گفت که با همکاری شرکت های اتریشی موتور سه سیلندر کم مصرف و با همکاری طرف های آلمانی، موتورهای یورو 6 کم مصرف تولید خواهند شد.


به گزارش تسنیم، وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان، وزیر دارایی و رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اتریش در نشستی در تهران دیدار و درباره مسائل و راه های گسترش همکاری های اقتصادی گفتگو کردند.


پس از این نشست، هانس یورگ وزیر دارایی جمهوری اتریش در جمع خبرنگاران با اشاره به علاقه مندی اتریش به گسترش روابط اقتصادی با ایران، گفت: از زمان سفر وزیر اقتصاد ایران به اتریش که یک سال می گذرد پیشرفت های قابل ملاحظه ای در زمینه همکاری ها و تعمیق روابط به وجود آمد.

 

وی اضافه کرد: تضمین هایی که دولت اتریش به شرکت های اتریشی برای فعالیت در ایران می دهد تاکنون 4 برابر شده است و توافق کردیم بانک های مرکزی دو کشور برای تبادل مدارک با هم همکاری داشته باشند تا حجم همکاری های بانکی به اندازه زمان گذشته برگردد.

 

نووتنی رئیس کل بانک مرکزی اتریش هم پس از این دیدار اظهار داشت: پس از سفر پارسال رئیس کل بانک مرکزی ایران به اتریش، حسابی برای بانک مرکزی ایران در بانک مرکزی اتریش افتتاح شد و همزمان برنامه آموزشی را برای کارشناسان بانکی ایران تدارک دیدیم تا در بانک مرکزی اتریش دوره های تخصصی را به ویژه در حوزه های مبارزه با پولشویی و مبارزه با تأمین مالی تروریسم سپری کنند.


نووتنی اضافه کرد: مدیرکل یکی از بانک ها که در ایران بسیار فعال است همراه هیئت اتریشی است و در نشستی که امروز داشتیم عنوان شد یک بانک بزرگ اتریشی دیگر هم در آینده بسیار نزدیک فعالیت خود را در ایران از سر خواهد گرفت.


وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان هم پس از این دیدار با بیان اینکه در حال حاضر حدود 400 میلیون دلار حجم مبادلات دو کشور است، افزود: توافق کردیم روابط دو کشور را به سطح 5 میلیارد دلار افزایش دهیم. طیب نیا اضافه کرد: اکنون فاصله قابل ملاحظه ای با این رقم داریم اما با توجه به قابلیت های دو کشور رسیدن به این سطح تا 3 سال آینده امکان پذیر است.


از سوی دیگر، نعمت زاده وزیر صنعت کشورمان نیز دیروز با هانس یورگ وزیر دارایی اتریش دیدار کرد. وی پس از این دیدار از ساخت و تولید موتور سه سیلندر کم مصرف با همکاری شرکت های اتریشی و همچنین توافق با طرف های آلمانی برای تولید موتورهای یورو6 کم مصرف خبر داد.

 

وی افزود: مرکز تحقیقات «ای.بی.آی- ABI» اتریش که سابقه ای طولانی در تولید موتور خودرو دارد، از یک سال پیش توافقنامه ای را برای همکاری با شرکت های ایرانی و همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا کرده که بر پایه آن طراحی یک موتور مشترک آغاز شده است.


وی توضیح داد: اکنون نمونه آزمایشگاهی این موتور سه سیلندر کم مصرف و حافظ محیط زیست ساخته شده است و به زودی کارخانه تولید آن در قزوین با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی می شود.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت ابراز امیدواری کرد این موتور در کمتر از 2 سال در کشور ساخته شود.وی همچنین از انعقاد قرارداد مشابهی با یک شرکت آلمانی برای تولید موتورهای یورو6 کم مصرف با هدف کیفی سازی بیشتر خودروهای داخلی و صادرات آنها خبر داد. به گفته نعمت زاده، در زمینه قطعات خودرو نیز گفت وگوهای مفصلی با انجمن قطعه سازان اتریش انجام شده که به توافق قطعه سازان 2 طرف نیازمند است.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 22 خرداد 1396  11:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها