0

کی‌روش: جام جهانی برای ما آغاز شده است

 
kz1350
kz1350
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 6140
محل سکونت : مازندران

کی‌روش: جام جهانی برای ما آغاز شده است

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با حضور در نشست خبری پیش از دیدار با ازبکستان پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.

 

به گزارش "ورزش سه"، نشست خبری کارلوس کی روش پیش از دیدار با تیم ملی ازبکستان از ساعت 16:30 آغاز شد و سرمربی تیم ملی درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد. کارلوس کی روش در ابتدا درباره این دیدار گفت:

 

به همه خبرنگاران و عکاسان خوش آمد می گویم. اصولا  این طرز تفکر جاری است که جام جهانی برای سال 2018 است اما ما همین حالا برای جام جهانی بازی می کنیم. جام جهانی برای ما فردا و بازی با ازبکستان است.


وی افزود: ما بازی مهمی برابر ازبکستان داریم و هنوز 3 بازی مهم پیش رو داریم. تمام تلاش ما این است که بهترین عملکرد را درون زمین داشته باشیم و به استانداردهایی که انتظار داریم، دست پیدا کنیم.

 

کی روش ازبکستان را به عنوان یکی از بهترین تیم ها معرفی کرد و ادامه داد: ازبکستان تیم بسیار خوبی دارد و در گذشته نیز بازی برابر این تیم برای ما چه در خانه و چه خارج از خانه دشوار بود. این تیم بازیکنان بسیار خوبی دارد و از کادرفنی مناسبی بهره می برد.

 

او اضافه کرد: من باور دارم بازیکنان ما کاملا برای بازی آماده هستند به ویژه آنکه در خانه بازی می کنیم. هواداران در استادیوم آزادی همواره یار دوازدهم ما بودند، هواداران ایرانی همیشه از ما به بهترین شکل حمایت کردند.

 

سرمربی تیم ملی درباره ی اهمیت حضور هواداران، گفت: فردا ما احتیاج بسیار زیادی به کمک هواداران داریم. ازبکستان یک کاندیدای جدی برای حضور در جام جهانی است و می تواند در رتبه های اول یا دوم گروه قرار بگیرد. اگر بخواهیم به نتایجی که می خواهیم دست پیدا کنیم باید در طول 90 دقیقه بهترین نمایش را داشته باشیم. باید تلاش کنیم در کارهای دفاعی و هجومی تیم برتر میدان باشیم. بهترین بازیکن ما برابر ازبکستان، استادیوم آزادی مملو از هواداران است. همه تیم ها به هواداران احتیاج دارند و اگر ورزشگاه پر باشد، کار ما راحت تر می شود. ما اطمینان داریم می توانیم مانند گذشته نتیجه لازم را کسب کنیم. ما اجازه نمی دهیم حریف کار آسانی داشته باشد زیرا در فوتبال چیزی آسان به دست نمی آید. ما با این طرز تفکر وارد زمین می شویم که فینال جام جهانی پیش روی ما است و این دیدار برای ما به این اندازه اهمیت دارد. دلیل اصلی این موضوع این است که ازبکستان تیم بسیار خوبی است.

 

 کی‌روش: جام جهانی برای ما آغاز شده است

 

کارلوس کی روش در واکنش به این سوال که آیا بازی با ازبکستان برای او مانند بازی ال کلاسیکو و بازی های مهم دوران مربی گری وی است، گفت: ما از اهمیت بازی فردا اطلاع داریم و همه به خوبی این موضوع را می دانیم. ما از ابتدای دوره ی مقدماتی جام جهانی از اهمیت این دیدار آگاه بودیم. ارزش بازی اول ما برابر قطر نیز سه امتیاز بود و بازی دوم ما نیز تنها سه امتیاز داشت و همینطور بازی های بعدی 3 امتیازی بودند. در فوتبال هیچ چیزی تغییر نکرده و همه بازی ها برای ما حکم مهم ترین بازی را دارند و فردا برای کسب سه امتیاز تلاش می کنیم. ما فردا فقط یک بازی پیش رو داریم و این بازی برای ما بسیار دشوار است. این موضوع بسیار ساده و بسیار مهم است. بازی با مونته نگرو، چین و قطر و همه بازی ها برای ما مهم هستند.

 

او در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا بازیکنی را به همراه نیاوردید، عنوان کرد: ارتباط بازیکنان و رسانه ها بسیار مهم است. اما ما اگر بخواهیم از منافع بازیکن دفاع کنیم، عدم حضور در نشست اهمیت پیدا میکند. بازیکنی که باید در نشست حاضر می شد، مشکل دندانپزشکی داشت و به همین دلیل نتوانست در نشست حاضر شود. از شما تشکر می کنم که این سوال را مطرح کردید. پیش از شروع تمرین هیچ بازیکنی مصاحبه نمی کند اما امروز کاپیتان ایران پاسخگوی سوالات خبرنگاران خواهد بود.

 

کی روش در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به صعود احتمالی ایران به جام جهانی، شانسی برای موفقیت در جام جهانی خواهیم داشت، بیان کرد: من در گذشته راجع به این مطلب صحبت کردم. ما نزدیک به صعود نیستیم و هنوز با صعود فاصله داریم. در فوتبال مسائل متفاوت از زندگی است و نمی توانیم بگوییم به برد یا باخت نزدیک هستیم و تا پیش از سوت پایان مسابقه، مشخص نیست که برنده هستیم یا بازنده. در دیکشنری فوتبال کلمه ای به نام "نزدیک" وجود ندارد. هنوز به یاد دارم در دیدار لیگ قهرمانان اروپا در حالیکه همه انتظار قهرمانی بایرن مونیخ را داشتند، تیم ما، منچستر یونایتد قهرمان شد. در فصل قبل نیز در ایران یک تیم فکر می کرد قهرمان شده و شادی می کرد اما تیم دیگری قهرمان شد. وقتی بازی دشواری مانند ازبکستان پیش رو داریم، دوست من اگر فکر کنید نزدیک به برد هستید، اشتباه کردید.

 

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا باز هم تغییراتی خواهیم داشت، عنوان کرد: اگر قول بدهید که پاسخ من را به سرمربی تیم ملی ازبکستان منتقل نکنید، به شما خواهم گفت ترکیب ما چگونه است(با خنده). من هنوز دارم تلاش می کنم تا ترکیب اولیه را حدس بزنم و بازیکنان مورد نظر را انتخاب کنم. ما زمانیکه اردو را آغاز کردیم، غایبانی داشتیم اما حالا همه بازیکنان آماده هستند و می توانند به میدان بروند.


او در پایان تصریح کرد: ما در تیم ملی موضوعی به نام بازیکنان فیکس و نیمکت نشین نداریم. همه بازیکنان در خدمت تیم ملی هستند و همه وظایف خود را می دانند. همه بازیکنان هر لحظه که لازم باشد در خدمت تیم ملی هستند و وظایف خود را به خوبی انجام می دهند.

دوشنبه 22 خرداد 1396  2:28 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها