0

هیجان و سرگرمی شاخصه سینمای انیمشن است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

هیجان و سرگرمی شاخصه سینمای انیمشن است

هیجان و سرگرمی شاخصه سینمای انیمشن است

حسین قناعت از موفقیت سینمای انیمیشن در دنیا و تاثیر آن بر کودکان و نوجوانان گفت.

هیجان و سرگرمی شاخصه سینمای انیمشن استحسین قناعت کارگردان سینما در خصوص تاثیر انیمیشن سینمایی بر کودک و نوجوان به خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: با  توجه به اینکه تخصص من در ساخت آثار انیمیشن نیست؛ اما این سینما بیشتر به سینمای کودک نزدیک است تا نوجوان و باعث خوشحالی است که در چند سال اخیر شاهد پیشرفت قابل توجهی از آن در سینمای ایران هستیم. 
 
وی افزود: با کمی دقت می‌توان دید سینمای انیمیشن در هالیوود رتبه‌های بالایی را در جذب مخاطب و فروش دارد و این به تولیدات بسیار خوب و با کیفیت ربط پیدا می‌کند. امیدوارم در سینمای ما نیز با توجه به پتانسیل و پیشرفتی که داریم این اتفاق رخ دهد و خوراک کودکان و نوجوانان در این زمینه فراهم شود. 
  
کارگردان «قهرمانان کوچک» درباره توجه به بخش هیجان انگیز فیلم های انیمیشن اذعان داشت: در اصل اگر کودک هیجان و حرکت نداشته باشد و بازی نکند، یک نوع هورمون که برای رشد لازم است در بدنش ترشح نمی شود و جلوی رشد آنها را خواهد گرفت. البته با توجه به این موضوع، ایجاد هیجان به تنهایی در ساخت آثار انیمیشن کفایت نمی کند و بخش سرگرمی نیز حضورش واجب است. 
 
کارگردان «دزد و پری» ادامه داد: پس باید ریتم و هیجان فیلم به نحوی باشد که بتواند بچه‌ها را سرگرم کند و اگر هرکدام از این دو مقوله به تنهایی در فیلم گنجانده شود، قادر به جذب مخاطب دلخواه نخواهد بود و فیلمساز به نتیجه دلخواه نخواهد رسید. 

 

 

 

 

انتهای پیام/

دوشنبه 22 خرداد 1396  1:22 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها