0

چگونه مشکلات اتصال به اینترنت در ویندوز ۷ را برطرف کنیم؟

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

چگونه مشکلات اتصال به اینترنت در ویندوز ۷ را برطرف کنیم؟

چگونه مشکلات اتصال به اینترنت در ویندوز ۷ را برطرف کنیم؟
 

اگر شما هم جزو کاربران ویندوز ۷ هستید، احتمالا تاکنون با مشکل اتصال به اینترنت مواجه شده‌اید و از آنجا که امروزه مستقیم و غیر مستقیم زندگی اکثر ما به اینترنت وابسته است، این مشکل می‌توانند دردسرساز شود. در ادامه با کلیک همراه باشید.

 

در این مطلب راهکارهایی را برای حل مشکل اتصال به اینترنت، شرح خواهیم داد.

 

 

۱- آنتی ویروس و فایروال سیستم را غیر فعال نمایید

 

یکی از علت‌های بروز مشکل در اتصال به اینترنت در ویندوز ۷، می‌تواند آنتی ویروس و فایروال سیستم باشد زیرا بعضی از آنتی ویروس‌ها و فایروال‌ها هنوز سازگاری کاملی با ویندوز ۷ نداشته و می تواند مانع از اتصال سیستم شما به اینترنت شود. پس از غیرفعال کردن آنتی ویروس و فایروال، دوباره امتحان کنید و ببینید که آیا سیستم به اینترنت متصل می‌شود یا خیر، اگر هنوز هم مشکل اتصال به اینترنت را دارید فورا آنتی ویروس و فایروال را دوباره فعال کنید.

 

 

۲- تعویض و یا نصب دوباره درایور مودم و تجهیزات مربوط به شبکه

 

بعض از مواقع ممکن است مشکل از درایورها باشد. این مشکل ممکن است به دو صورت رخ دهد:

 

  • گاهی فایل‌هایی که درایورها در زمان نصب ایجاد کرده‌اند، خراب می‌شود، اما ممکن است خراب شدن فایل‌ها مربوط به برنامه‌ی دیگری باشد که با درایور ما ناسازگار است. گاهی اوقات هم بدافزارها می‌توانند عامل این مشکل باشند.
     
  • درایور مربوطه با ویندوز ۷ ناسازگار است.

 

به عنوان مثال ممکن است درایوری که در اختیار دارید مختص ویندوز XP باشد و شما آن را برای ویندوز ۷ استفاده کرده‌اید، و در نتیجه جوابی نخواهید گرفت. برای رفع این مشکل می‌توانید به وب‌سایت شرکت سازنده‌ی مودم مراجعه کنید و درایور مناسب را دانلود و نصب نمایید.

 

حتی گاهی ممکن است درایور مختص ویندوز ۷ باشد ولی تفاوت در ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی بودن سیستم عامل باعث مشکل شود. بطور مثال فرض کنید که درایور مربوط به ویندوز ۷ را نصب می‌کنید ولی باز هم نتیجه‌ای نخواهید گرفت، زیرا شما باید ۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی بودن سیستم عامل را نیز در نظر می‌گرفتید.

 

 

۳– عیب یابی با استفاده از ابزارهای ویندوز

 

سیستم عامل ویندوز ابزارهایی را برای عیب‌یابی اکثر قسمت‌های سیستم دارد از جمله برای اتصال به اینترنت. کافی‌ست به کنترل پنل ویندوز رفته و گزینه‌ی Network and Sharing Center را انتخاب نمایید.

 

سپس از قسمت پایین پنجره‌ی باز شده گزینه Troubleshoot problems را انتخاب کنید.

 

در ادامه مراحل عیب‌یابی شروع می‌شود و در صورتی که مشکلی پیدا شود، سیستم به شما هشدار می‌دهد.

 

پس از آن مراحل عیب یابی شروع شده و در صورتی که این ابزار مشکلی را پیدا کند، به شما هشدار داده و در صورت امکان راه حلی را نیز ارائه می‌دهد.

 

 

 

۴- حذف کردن درایور و نصب دوباره‌ی آن توسط ویندوز

 

یکی امکانات ویژه و کاربردی ویندوز ۷، امکان تشخیص سخت افزار‌ها توسط ویندوز است. اگر ویندوز بتواند این قطعات را بشناسد، دیگر احتیاجی به نصب درایور توسط شما نخواهد بود، بنابراین یک مرتبه این کار را به عهده ویندوز بگذارید، شاید اثر بخش باشد.

 

ابتدا بر روی آیکون My Computer راست کلیک کرده و گزینه Manage را انتخاب نمایید.

 

چگونه مشکلات اتصال به اینترنت در ویندوز ۷ را برطرف کنیم؟

 

در سمت راست پنجره‌ی Computer Management، بر روی عبارت Device manager کلیک کنید.

 

چگونه مشکلات اتصال به اینترنت در ویندوز ۷ را برطرف کنیم؟

 

اکنون در سمت چپ، گزینه‌ی Network adapters را با استفاده از فلش کنار آن گسترش دهید و سپس روی دیوایس مورد نظر راست کلیک کرده و Uninstall را انتخاب نمایید.

 

چگونه مشکلات اتصال به اینترنت در ویندوز ۷ را برطرف کنیم؟

 

در ادامه سیستم را Restart کنید و پس از آنکه سیستم دوباره آماده‌ی کار شد اجازه دهید ویندوز عملیات شناسایی قطعه را آغاز کند. ممکن است که با این روش موفق شوید مشکل اتصال به اینترنت در ویندوز ۷ را حل کنید.

 

 

۵- غیر فعال/فعال کردن مودم یا کارت شبکه

 

همانند راهکار شماره ۴ عمل کنید ولی بجای حذف نمودن درایور، فقط یک بار مودم را غیر فعال و مجددا فعال کنید.

 

برای این منظور ابتدا روی دیوایس مربوطه راست کلیک کرده و گزینه Disable را انتخاب کنید. بعد از غیر فعال سازی دیوایس، اکنون دوباره راست کلیک کردن دوباره و گزینه Enable را انتخاب نمایید.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 21 خرداد 1396  11:59 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها