0

هشدار به افراد سیگاری که با آزبست سروکار دارند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

هشدار به افراد سیگاری که با آزبست سروکار دارند

هشدار به افراد سیگاری که با آزبست سروکار دارندآزبست، نیکل، کادمیوم، اورانیوم، رادون، وینیل کلراید و بنزن موارد شناخته شده ای از مواد سرطان زاست. این مواد می تواند به تنهایی یا همراه با دیگر مواد سرطان زا مانند کشیدن سیگار خطر سرطان را افزایش دهد.

 

رضا ملایری، رئیس بخش طب تسکینی بیمارستان فیروزگر به فارس افزود: افرادی که با آزبست سر و کار دارند و سیگاری هم هستند، خطر بروز سرطان در آن ها افزایش می یابد.

 

رضا ملایری، رئیس بخش طب تسکینی بیمارستان فیروزگر در گفت و گو با فارس گفت: قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و فلزات خاص و نیز بعضی از حشره کش ها می تواند خطر سرطان را افزایش دهد.

 

این فوق تخصص خون و سرطان، بیوپسی را مهم ترین روش برای تشخیص قطعی سرطان دانست و گفت: قبل از انجام هرگونه درمانی برای سرطان استفاده از این روش الزامی است و بافت مدنظر را می توان به چندین روش از جمله آندوسکوپی، بیوپسی سوزنی یا توسط جراحی برداشت.

 

در طی یک آندوسکوپی پزشک می تواند از وقایع داخل بدن مطلع شود و امکان تصویر برداری همزمان و برداشتن مستقیم بافت های مدنظر و فرستادن آن ها برای بررسی سلولی و بافت شناسی وجود دارد.

 

استفاده از بیوپسی سوزنی در برخی بیماری ها مانند ندول های تیروئیدی کاربرد دارد که تشخیص آن بستگی به گرفتن مقدار نمونه مناسب نیز دارد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 21 خرداد 1396  10:00 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها